۸ نکته ساده برای متحول کردن فضای اتاق و داشتن یک اتاق خواب مدرن و شیک

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با ۸ نکته ساده و کاربردی برای متحول کردن فضای اتاق آشنا شوید و یک اتاق خواب با دکوراسیون شخصی و زیبا داشته باشید.

به گزارش حرف تازه، قبل ازاینکه در فضای اینستاگرام یا سایت ها به دنبال یک ایده کلی برای طراحی اتاق خواب بگردید، ابتدا با دقت ایده های موجود را بررسی کنید تا یک اتاق خواب مدرن و شیک طراحی کنید. پس شجاع باشید و یک چیدمان اتاق خواب جدید را امتحان کنید. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با ۸ نکته ساده و کاربردی برای متحول کردن فضای اتاق آشنا شوید و یک اتاق خواب با دکوراسیون شخصی و زیبا داشته باشید.

۸ نکته ساده برای متحول کردن فضای اتاق و داشتن یک اتاق خواب مدرن و شیک

۱٫ انتخاب رنگ مناسب

اصلی ترین عنصر در دکوراسیون، رنگ دیوار ها و اجزای قرار گرفته در اتاق است. انتخاب یک رنگ ملایم برای دیوارها باعث می شود که اتاق شما بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. اگر انتخاب شما برای رنگ دیوار، یک رنگ نسبتا خنثی مثل کرم یا استخوانی روشن باشد، دست شما در انتخاب بقیه وسایل اتاق خواب باز است، اما اگر قصد دارید به دیوار اتاقتان رنگ دیگری مثل آبی، سبز و… بزنید، سعی کنی ابتدا رنگ تجهیزات اصلی اتاق خواب را انتخاب کنید تا بر اساس آن ها رنگ دیوار اتاق را نیز تعیین نمایید.

در هنگام انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب مدرن و وسایل آن، حتما اصول ست کردن رنگ ها را رعایت کنید تا هارمونی زیبایی در اتاق خواب شما ایجاد شود. به عنوان مثال اگر در اتاق خواب شما از رنگ های ملایم استفاده شده، با یک کوسن، پرده، چراغ خواب، قاب عکس، گلدان نقاشی شده یا … نقطه عطف جذاب و زیبایی را در اتاقتان ایجاد کنید. برای این کار از پالت رنگ های مکمل که یکی از بهترین پالت های ست کردن رنگ هستند استفاده کنید.

اتاق خواب مدرن و شیک با نکات ساده و کاربردی _ تجهیز یراق

۲٫ نظم دادن به وسایل اتاق خواب

فرقی نمی کند که شما به دکوراسیون های شلوغ علاقه دارید یا به دکوراسیون های مینیمال و خلوت؛ به هر حال نظم و ترتیب باعث زیبایی بیشتر اتاق خواب شما می شود. قرار دادن وسایل بسیار بزرگ و جاگیر در اتاق یکی از عوامل بی نظمی اتاق شما محسوب می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است تا لوازم اتاق خوابتان را متناسب با متراژ اتاق تهیه کنید. البته اگر اتاق خواب شما انقدری کوچک است که جا برای لوازم ضروری اتاق مثل تخت نیز ندارد، می توانید از یراق آلات و اکسسوری های مدرن اتاق خواب استفاده کنید.

۳٫ تغییر وسایل جاگیر

یکی از یراق آلات مدرن اتاق خواب، یراق تخت خواب هستند. شما می توانید با یراق تخت خواب تاشو، تخت خود را به یک تخت باکسی یا یک تخت تاشو تبدیل کنید. به این ترتیب در حالی که یک تخت خواب راحت در اتاق خوابتان دارید، می توانید فعالیت های روزمره خود را به سادگی و بدون حضور وسایل اضافه انجام دهید. یراق تخت خواب شامل تمام وسایل مورد نیاز شما برای باکسی یا تاشو کردن تخت می شود که جک تخت یکی از مهم ترین این یراق آلات است.

جک تختخواب باعث می شود که تخت شما امکان بالا رفتن را داشته باشد. دقت کنید که در هنگام خرید یراق تخت خواب، از انواع یراق آلات با کیفیت استفاده کنید تا از سالم ماندن یراق آلات و تخت خوابتان در طول زمان اطمینان داشته باشید.لازم به ذکر است که تخت باکسی باعث می شود تا فضای زیادی برای قرار دادن وسایلتان داشته باشید تا اتاق شما منظم تر باشد.

تخت تاشو و تخت باکسی در اتاق خواب مدرن _تجهیز یراق

۴٫جادار کردن کمد دیواری

گاهی اوقات وسایل ما آنقدر زیاد هستند که داخل کمد ها جا نمی شوند. در این صورت اکسسوری کمد دیواری به کمک شما می آیند و با طبقه بندی اصولی کمد، باعث بهینه شدن فضای کمد می شوند. به این ترتیب با قرار گرفتن تمام وسایل مورد نظرتان در کمد، یک کمد دیواری مدرن و جادار و یک اتاق خواب منظم و زیبا خواهید داشت.

همچنین می توانید درب کمد دیواری خود را ریلی کنید تا در فضایی بسیار کم، امکان باز شدن کامل را داشته باشد. درب های ریلی برای باز و بسته شدن فضای زیادی را اشغال نمی کنند، بنابراین شما می توانید تخت خواب یا وسایل دیگر خود را در نزدیکی کمد قرار دهید و از باز شدن کامل آن مطمئن باشید.

قرقره و  ریل درب کشویی از اصلی ترین یراق آلات درب کشویی هستند. قرقره ها در زیر درب قرار می گیرند تا حرکت درب بر روی مسیر ریلی را امکان پذیر کنند. شما می توانید برای درب های ریلی کمد از انواع شیشه و آینه نیز استفاده کنید تا اتاق خواب شما مدرن تر و جذاب تر شود. برای این کار به پروفیل درب شیشه ای نیاز دارید که امروزه یکی از ترند های روز دنیاست.

درب ریلی کمد و اکسسوری کمد_ تجهیز یراق

۵٫ نصب پرده مناسب

پرده ها از اصلی ترین اکسسوری های اتاق خواب هستند که جذابیت بی نظیری به اتاق شما می دهند. دقت کنید که پرده اتاق شما باید با بقیه دکوراسیون اتاقتان هماهنگ باشد. به این ترتیب اگر سبک اتاق خواب شما کلاسیک باشد بهتر از پرده های والان دار و چند لایه استفاده کنید. اما اگر سبک اتاقتان مدرن باشد، پرده های حریر و نسبتا ساده با گل های ریز و درشت رنگی، نه تنها باعث زیبایی بیشتر اتاقتان خواهند شد بلکه با عبور دادن نور از خود، جلوه ی اتاقتان را چند برابر می کنند.

۶٫ ایجاد نور کافی در اتاق

نهایتا شما می توانید با نورپردازی درست و مناسب فضا را متحول کنید. یک اتاق خواب مدرن و شیک نه تنها در وهله اول از نور کافی و مناسب برخوردار است بلکه سطوح مختلفی از انواع نورپردازی را در خود جای داده تا برای اعمال و ساعات متفاوتی از جمله روز و شب، پرو و انتخاب لباس، مطالعه و … مناسب باشد.

پس در یک اتاق خواب مدرن و شیک، عملکرد و زیبایی نورپردازی به یک اندازه مهم است.برای زیبایی هرچه بیشتر وسایل موجود در اتاق خواب به خصوص تخت خواب، از لامپ های ال ای دی شاخه ای و سنسور های خودکار و هوشمند استفاده کنید تا بهترین نورپردازی را در اتاقتان رقم بزنید.

تجهیزات اتاق خواب مدرن و شیک _ تجهیز یراق

۷٫ قرار دادن گیاهان

گل ها و گیاهان انرژی و طراوت زیادی را به محیط اعطا می کنند؛ بنابراین قرار دادن گیاهان مناسب در اتاق خواب باعث افزایش روحیه شما و زیبایی اتاق خوابتان خواهد شد.گیاهانی مثل سانسوریا با تولید اکسیژن باعث خواب راحت شما نیز می شوند.

۸٫ نصب قاب عکس

قاب های عکس یا نقاشی باعث ایجاد جلوه و جذابیت در اتاق شما می شوند و حال و هوای اتاقتان را متحول می کنند. شما می توانید با زدن عکس های شاد به دیوار یا قاب عکس با طرح دوست داشتنی تان، جلوه ی جدیدی به اتاق خواب ببخشید و زیبایی های اتاقتان را تکمیل کنید.

از اجرای ایده های شخصی خود نترسید!

شاید بهترین و جذاب ترین قسمت چیدمان اتاق خواب مدرن شما، اجرای ایده آل های شخصی تان در دکوراسیون اتاق باشد.با توجه به اینکه افراد، سلیقه های متفاوتی دارند و هرکدام از موضوع خاصی لذت می برند، پس همین حالا دست به کار شوید و به تمام زوایای اتاق خوابتان با دقت نگاه کنید و ببینید که ترجیح می دهید کجای اتاقتان به چه شکلی چیده شود. همچنین می توانید از وسایل قدیمی موجود در منزلتان مثل گلدان های قدیمی یا وسایل تزئینی که دوستشان دارید استفاده کنید.البته شاید شما به داشتن یک کتابخانه در اتاق علاقه داشته باشید و بخواهید گوشه ای از اتاقتان یک قفسه کتاب تعبیه کنید و یا با کمک شلف های دیواری کتابخانه ی کوچکی بسازید.همه چیز به شما بستگی دارد. سعی کنید با علاقه و سلیقه شخصی خودتان اتاق را چیدمان کنید تا همیشه در آن حس خوبی داشته باشید.

خرید یراق آلات مدرن اتاق خواب از تجهیز یراق

تجهیز یراق یکی از بزرگ ترین فروشگاه های عرضه کننده یراق آلات اتاق خواب مدرن است که با کسب نمایندگی از برند های مطرح و معتبری همچون ملونی، فانتونی، هفله و … توانسته اعتماد مشتریان را به خود جلب کند.شما می توانید محصولات با کیفیت عرضه شده در فروشگاه تجهیز یراق را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کنید. خرید از سه روش اینترنتی، تلفنی (۰۲۱۷۷۳۴۳۵۵۶) و حضوری امکان پذیر شده تا محصولات مورد نیاز خود را به راحتی و همراه با گارانتی معتبر کالا و ضمانت اصالت محصول خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.