۸ روش عجیب برای شارژ گوشی بدون شارژر و برق!

ممکن است برای زنده ماندن چند شب در بیابان آماده باشید، اما آیا شارژ گوشی شما تا آن موقع دوام می آورد؟

به گزارش حرف تازه، ما در مرکز باتری ۸ راه مبتکرانه برای شما پیدا کرده‌ایم که با این ترس‌ها کنار بیایید و گوشی خود را شارژ کنید، حتی اگر شارژر یا برق ندارید.

چگونه یک شارژر تلفن DIY بسازیم

قبل از اینکه راه‌های مختلف شارژ گوشی خود را معرفی کنیم، ابتدا می‌خواهم توضیح دهم که چگونه می‌توانید از هر کابل USB یک شارژر تلفن بسازید. البته می توانید از شارژر وایرلس نیز استفاده کنید. اما اگر این شارژر را در دسترس ندارید  هر کابل USB را به شارژر تبدیل کنید.

شما می توانید هر کابل USB را به شارژر گوشی خود تبدیل کنید، حتی اگر کانکتور صحیحی نداشته باشد.

 1. انتهای کانکتور کابل را قطع کنید و کانکتور USB را در جای خود بگذارید.
 2. عایق را از کابل جدا کنید تا چهار سیم داخل آن مشخص شود.
 3. سیم های قرمز و مشکی را لخت کنید تا حدود یک اینچ سیم فلزی در معرض دید قرار گیرد.
 4. باتری را از گوشی خود خارج کنید.
 5. انتهای سیم های قرمز و مشکی را به کنتاکت های باتری بچسبانید، مطمئن شوید که سیم قرمز را با پین مثبت و سیم مشکی را با منفی مطابقت دهید.
 6. اکنون می توانید از یکی از روش های زیر برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.

۸ روش عجیب برای شارژ گوشی بدون شارژر و برق!

۸ راه برای شارژ کردن گوشی بدون برق یا شارژر

شماره ۱: از بدن خود برای تغذیه تلفن خود استفاده کنید

بدن انسان از سیگنال های الکتریکی برای کار استفاده می کند. در حالت استراحت، بدن شما حدود ۱۰۰ وات انرژی تولید می کند. به طرف دیگر جنگل بپیچید و می توانید تا ۲۰۰۰ وات تولید کنید!

این روش به یک کابل شارژ نیاز دارد، اما شما همیشه می توانید کابل شارژ خود را بسازید. در دست داشتن تلفن همراه با چند سکه نقره، یک تکه کاغذ و یک گیره نیز برای شما مفید خواهد بود.

 1. یک شارژر USB را به تلفن خود وصل کنید یا از روش DIY بالا استفاده کنید.
 2. گیره کاغذ را به کانکتور USB در انتهای دیگر وصل کنید.
 3. تکه کاغذ را بین قسمت خارجی کانکتور USB و گیره کاغذ قرار دهید.
 4. یک سکه را در دو طرف کانکتور USB قرار دهید و با انگشت و شست خود نگه دارید.
 5. بار الکتریکی که بین انگشت و شست شما جریان دارد، گوشی شما را از حالت مرگ برمی گرداند.

شماره ۲: از شارژر تلفن دستی استفاده کنید

یک شارژر تلفن دستی قدرت ماهیچه ای شما را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

همانطور که دسته را میلنگ می زنید، دینام داخل شارژر را فعال می کند و برق تولید می کند. بهترین شارژرهای میل لنگ دستی می توانند گوشی شما را تنها پس از ۳ تا ۵ دقیقه شارژ کردن، حدود ۲ درصد شارژ کنند.

بسیاری از شارژرهای تلفن دستی دارای کانکتورهای مخصوصی هستند که به شما امکان می دهد آن را به تلفن خود وصل کنید حتی اگر شارژر در نزدیکی خود ندارید.  آنها همچنین با باتری های داخلی عرضه می شوند تا بتوانید نیرویی را که به سختی به دست آورده اید برای استفاده در آینده ذخیره کنید. خرید این نوع شارژر را می توانید از آمازون و مرکز باتری اصلی انجام دهید. البته این شارژرها زیاد متداول نیستند و مدتی طول می کشد تا به دست شما برسد.

شماره ۳: تلفن خود را روی اجاق گاز کمپ روشن کنید

برخی از اجاق‌های کمپینگ نوآورانه از یک ژنراتور ترموالکتریک برای تبدیل گرمای آتش به برق استفاده می‌کنند. BioLite CampStove 2 می تواند ۳ وات برق تولید و ذخیره کند، بنابراین می تواند به عنوان یک پاوربانک حتی پس از خاموش شدن آتش کار کند.

BioLite CampStove همچنین دارای داشبورد LED هوشمند است تا بتوانید قدرت آتش، توان خروجی و تنظیمات سرعت فن خود را زیر نظر داشته باشید.

این فناوری ترموالکتریک به طور شگفت‌آوری مؤثر است و از نظر تئوری می‌تواند گوشی شما را به همان سرعتی که آن را به برق خانه شما متصل می‌کند، شارژ کند.

شماره ۴: نیروی خورشید را با شارژر خورشیدی مهار کنید

شارژرهای خورشیدی قابل حمل به جای تکیه بر فعالیت شدید برای شارژ کردن تلفن خود، از نیروی خورشید برای شارژ در حال حرکت استفاده می کنند. می توانید آنها را به کوله پشتی خود بچسبانید یا آنها را به درخت آویزان کنید و اجازه دهید خورشید بقیه کارها را انجام دهد.

این شارژر خورشیدی BigBlue از پنل های خورشیدی با راندمان تبدیل بالا برای شارژ سریعتر استفاده می کند. همچنین دارای یک تراشه هوشمند داخلی است که دستگاه شما را شناسایی می کند و سریع ترین سرعت ممکن را برای شارژ ارائه می دهد.

برای استفاده از شارژر خورشیدی قابل حمل همچنان به یک کابل شارژر نیاز دارید، اما اکنون می دانید که چگونه خودتان آن را بسازید، بنابراین این مشکلی نیست. تنها مشکل این است که این دستگاه ها دارای پاوربانک نیستند، بنابراین نمی توانید انرژی خود را برای بعد ذخیره کنید.

شماره ۵: با استفاده از پیاز و نوشیدنی گوشی خود را شارژ کیند

بحث هایی در مورد اینکه آیا این تکنیک واقعاً کار می کند وجود دارد، اما آنقدر مبتکرانه است که به نظر من ارزش ذکر کردن را دارد.

تنها کاری که انجام می دهید این است که دو سوراخ را در دو طرف پیاز سوراخ کنید و سپس آن را به مدت نیم ساعت در یک نوشیدنی انرژی زا مانند Gatorade خیس کنید. پیاز را بیرون بیاورید و خشک کنید و سپس اتصال USB شارژر خود را داخل پیاز قرار دهید.

با وجود اینکه برخی این روش را تایید می کنند اما بنظر من این را امتحان نکنیدو زیرا اگر شارژی هم به باتری شما بدهند خیلی کم است. اگر یک گوشی گران قیمت دارید این روش را روی آن امتحان نکنید.

شماره ۶: به تلفن خود مقداری آب میوه بدهید

ویدئوهای متعددی در یوتیوب وجود دارد که نشان می دهد مردم گوشی خود را با لیمو، پرتقال، سیب یا حتی موز شارژ می کنند. با وارد کردن دو فلز روی و مس در میوه برای ایجاد قطب های مثبت و منفی، اسید موجود در میوه با آن الکترودها برهمکنش کرده و ولتاژ کمی ایجاد می کند.

با این حال، یک تکه میوه شما را خیلی دور نمی کند. این آزمایش ایده واقعی تری از آنچه می توانید انتظار داشته باشید به دست می دهد و از کمتر از ۶۰۰ پرتقال برای شارژ کامل یک آیفون استفاده می کند. من نمی توانم تصور کنم که کسی این مقدار میوه را در بیابان با خود به همراه داشته باشد.

شماره ۷: انرژی را از ماشین به گوشی خود هدایت کنید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که ماشینی دارید که می توانید آن را خراب کنید، می توانید تلفن خود را به پریز برق ماشین خود وصل کنید تا به آن تقویت بیشتری ببخشید.

برای استفاده از این منبع انرژی به یک آداپتور شارژر ماشین نیاز دارید، اما این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زنده نگه داشتن گوشی شما در حالی است که هیچ چیز دیگری نمی‌تواند.

شماره ۸: با یک لپ تاپ گوشی را شارژ کنید

اگر  یک پرچمدار سامسونگ را دارید و شارژر s21 fe خود را به همراه ندارید از پرتقال و نوشیدنی انرژی زا و پیاز استفاده نکنید. زیرا ریسک خراب شدن باتری را افزایش می دهید اما لپ تاپ شما هنوز باتری دارد، می توانید از یک دستگاه سرقت کنید تا دستگاه دیگر را تغذیه کنید. به سادگی کانکتور USB شارژر تلفن DIY خود را به درگاه USB لپ تاپ خود وصل کنید.

نتیجه

اگر می‌توانید یک شارژر تلفن DIY بسازید، می‌توانید از هر یک از روش‌های بالا برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید، چه در خانه هستید و چه در کوهستان هستید.

برخی از آنها موثرتر از بقیه هستند، اما همه باید به شما قدرت کافی برای برقراری حداقل یک تماس تلفنی اضطراری را بدهند. با این وجود مرکز باتری به شما توصیه نمی کند این روش های عجیب غریب را وقتی در خانه هستید امتحان کنید. زیرا ممکن است به باتری اصلی گوشی خود آسیب برسانید.