رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 31 July

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال نارنجی شدن ۴ شهرستان در روزهای آینده خبر داد و گفت: گونه‌های جدید کرونا به زودی به گیلان می‌رسد.

حرف تازه –  آبتین حیدرزاده شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق آمار اکنون در اروپا و آمریکا بیشترین سویه‌‌های جدید در حال گردش کرونا نوع هندی و دلتا است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اگرچه تاکنون در استان گیلان سویه هندی و دلتا مشاهده نشده اما با توجه به اینکه کرونا در گیلان به دلیل حضور مسافران از اقصی نقاط کشور در استان صعودی شد ممکن است این سویه‌ها نیز به زودی در گیلان دیده شود.
وی از افزایش بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در گیلان خبر داد و افزود: تعداد آمار بستری‌شدگان در استان گیلان هفته گذشته به زیر ۲۰۰ نفر رسیده بود و اکنون ۲۴۵ نفر بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۵۰ نفر از آن‌ها بدحال هستند.
حیدرزاده خاطرنشان کرد: همچنین تا سه هفته گذشته تنها شهرستان رودبار در گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار داشت که هفته گذشته آستارا نیز به این شهرستان نارنجی افزوده و این هفته نیز شهرستان ماسال نارنجی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان تصریح کرد: با توجه به سیر صعودی کرونا پیش‌بینی ما این است که شهرستان‌های لاهیجان، املش، شفت و کلان‌شهر رشت نیز ممکن است در روزهای آینده نارنجی شود.
وی افزود: از این رو از همه هم‌استانیان تقاضا داریم که نهایت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را داشته باشند؛ استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در دورهمی‌ها می‌‌تواند به کنترل بیماری در استان کمک کند.
۴ شهرستان گیلان در حال نارنجی شدن

۴ شهرستان گیلان در حال نارنجی شدن

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار