رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 25 November
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر لاهیجان:

یکی از چالش های بزرگ شهرداری ها غرامت است

آرمان پوریاسری در نشست مشترک مدیریت شهری با نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل تصریح کرد: یکی از چالش های بزرگ شهرداری ها غرامت است.

حرف تازه – آرمان پوریاسری در نشست مشترک مدیریت شهری با نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه یکی از چالش های بزرگ شهرداری ها غرامت است تصریح کزد: بسیاری از شهرداری ها با آن دست و پنجه نرم می کنند و شهرداری لاهیجان نیز از مسئله مبری نیست.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر لاهیجان افزود : از سالیان گذشته شهرداری لاهیجان میلیاردها تومان بابت حقوق مالکانه افرادی که زمین در مرکز شهر دارند و نوع کاربری ها آنها فضای سبز یا باغات است غرامت بدهکار شده است.
وی گفت: زمین هایی در برخی از نقاط شهر در مجاورت ساختمان ها محصور شده است ولی استعلام نوع کاربری فضای سبز یا خدماتی از سوی شهرداری اعلام میگردد و شهروندان سرگردان می شوند و پس از مدت زمان قانونی تعیین شده ، به مراجع قضایی مراجعه و شهرداری را به میلیاردها تومان خسارت محکوم می کنند که این موضوع مشکل بزرگی را برای شهروندان و شهرداری ایجاد کرده است.
آرمان پوریاسری گفت : شهرداری باید تغییر کاربری یا غرامت پرداخت کند. اگر مجوز تغییر کاربری داده شود موجب نارضایتی شهروندان می گردد که چرا شهرداری فضای سبز رابه پارک تبدیل نکرده و مجوز تغییر کاربری را داده است و از سوی نهادهای قضایی و نظارتی مورد ایراد قرار می گیرد و از طرفی هم شهرداری توان پرداخت غرمتهای سنگین را ندارد.
وی گفت: از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با هماهنگی شورای تأمین برای این مشکل شهرداری ها چاره ای اندیشیده شود و راهکاری در نظر گرفته شود و اگر شهرداری قرار است غرامت اینگونه زمین ها را بپردازد لا اقل بودجه ای از سوی دولت تعیین شود و کمک حال شهردار های باشد.
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر لاهیجان با مثبت ارزیابی کردن جلسات مشترک نماینده مجلس و مدیریت شهری، تعاملات در این زمینه را گامی موثر در راستای تسریع در حل معضلات ‌شهری دانست و بر استمرار این نشست ها تأکید نمود.
یکی از چالش های بزرگ شهرداری ها غرامت است

یکی از چالش های بزرگ شهرداری ها غرامت است

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار