رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
بازگشت یحیی به خانه با کوله باری از تجربه؛

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس شد + سوابق

اختصاصی حرف تازه – یحیی گل محمدی سرانجام هدایت پرسپولیس تهران را برعهده گرفت. به گزارش حرف تازه، پرسپولیس که با گابریل کالدرون موفق به کسب ۳۴ امتیاز از ۱۶ دیدار شده بود و در صدر جدول رده بندی قرار داشت پس از جدایی این سرمربی مذاکره با گزینه های مختلف را آغاز کرد و […]

اختصاصی حرف تازه – یحیی گل محمدی سرانجام هدایت پرسپولیس تهران را برعهده گرفت.

به گزارش حرف تازه، پرسپولیس که با گابریل کالدرون موفق به کسب ۳۴ امتیاز از ۱۶ دیدار شده بود و در صدر جدول رده بندی قرار داشت پس از جدایی این سرمربی مذاکره با گزینه های مختلف را آغاز کرد و سرانجام با یحیی گل محمدی به توافق دست یافت.

یحیی گل محمدی که سالها قبل به عنوان بازیکن خاطرات خوشی را با هواداران پرسپولیس رقم زده بود حالا در میان مربیان نام آشنای فوتبال ایران از محبوبیت بالایی نزد هواداران پرسپولیس برخوردار است.

او که در دو مقطع پیراهن تیم پرسپولیس را بر تن کرده بود و در مدت نزدیک به ۷ سال بیش از ۱۶۰ بار با پیراهن این تیم به میدان رفته بود پیش از این نیز سابقه هدایت سرخپوشان را در کارنامه خود داشته است. یحیی در دوران بازیگری ۲ بار قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی را با پرسپولیس تجربه کرده بود.

پرسپولیس یحیی در حضور قبلی این مربی در ۲۱ بازی لیگ برتر تنها یک بار طعم شکست را چشیده بود و یک شکست در فینال جام حذفی آن هم در ضربات پنالتی را تجربه کرده بود. پرسپولیس در آن مقطع با حضور یحیی تحول ملموسی را تجربه کرد.

او در نفت تهران نیز در ۳۲ بازی موفق به کسب ۱۶ پیروزی و ۹ تساوی شد تا این تیم به همراه یحیی وضعیت بسیار مناسبی را تجربه کند.

آمار خوب یحیی گل محمدی در ذوب آهن تداوم یافت و او به همراه این تیم ضمن درخشش در آسیا، موفق به شکست دادن قرمز و آبی های پایتخت نیز شده بود و همچنین دو سال پیاپی قهرمانی جام حذفی با ذوب آهن را به ویترین افتخاراتش اضافه کرد و قهرمانی سوپرجام را نیز در کارنامه اش به ثبت رساند.

او در پدیده مشهد نیز برای نخستین بار با این تیم سهمیه آسیایی گرفت تا نشان دهد موفقیت های او در عرصه مربیگری تصادفی نیست و باید در میان مربیان جوان ایران جایگاه ویژه ای را برای او در نظر گرفت.

گل محمدی همچنین سابقه هدایت تیم های صبای قم، تربیت یزد، نساجی مازندران، گل ریحان البرز و تراکتورسازی تبریز را در کارنامه دارد.

او در دوران فوتبالی خود نیز علاوه بر سال های طولانی حضور در پرسپولیس که در دو مقطع اتفاق افتاد سابقه برتن کردن پیراهن تیم هایی چون تراکتورسازی، فولاد و صبای قم را در کارنامه دارد و با پیراهن صبای قم قهرمانی سوپرجام ایران را نیز تجربه کرده است.

یحیی گل محمدی با ۷۴ بازی ملی سابقه سالها برتن کردن پیراهن تیم ملی ایران را در کارنامه خود دارد.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار