رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September

حرف تازه – علی ربیعی دیروز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیئت دولت در تشریح موضوعات جلسه امروز افزود: امروز مصوبه‌ای در خصوص منطقه آزاد انزلی داشتیم که بر اساس این مصوبه تا ۲۰۰۰ هکتار به منطقه تجاری صنعتی انزلی افزوده شد. سخنگوی دولت تصریح کرد: این مصوبه به گسترش منطقه و افزایش تبادلات تجاری […]

حرف تازه – علی ربیعی دیروز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیئت دولت در تشریح موضوعات جلسه امروز افزود: امروز مصوبه‌ای در خصوص منطقه آزاد انزلی داشتیم که بر اساس این مصوبه تا ۲۰۰۰ هکتار به منطقه تجاری صنعتی انزلی افزوده شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این مصوبه به گسترش منطقه و افزایش تبادلات تجاری و رونق منطقه انزلی منجر خواهد شد.

آقای ربیعی همچنین لایحه حمایت از سهامداران خرد و اصلاح لایحه قانون تجارت را از دیگر مصوبات جلسه هیئت خواند و افزود: بر اساس آن حقوق سهامداران خرد بیشتر تصریح خواهد شد و حاکمیت شرکتی بیش از پیش گسترش خواهد یافت که با این موضوع شاهد افزایش سطح سرمایه گذاری‌های خرد در بازار سرمایه خواهیم بود.

سخنگوی دولت همچنین گفت: این مصوبه کمک می‌کند که سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید سهام یا سرمایه گذاری دارند، ضمانت‌های بیشتر قانونی داشته باشند.

آقای ربیعی با اشاره به بهبود شاخص‌های کشور در فضای کسب و کار، گفت: تحریم‌ها موجب این شده است که ما ناچار شویم تا واردات و صادرات خود را بیشتر کنترل کنیم، ما همچنین ناچار شدیم در این شرایط بر روی قیمت گذاری‌ها کنترل بیشتری داشته باشیم که این امر ممکن است برخی از شاخص‌های بین المللی ما را دچار تغییر کند، اما برای اداره کشور ما نیاز بود.

وی تصریح کرد: خرید سهام خرد و سوق نقدینگی مردم از بازار سکه و ارز به سمت خرید سهام خرد موضوع بسیار میمونی است.

سخنگوی دولت در خصوص هدفگذاری دولت برای ایجاد اشتغال هم گفت: بعد از تحریم ها، جهت گیری اشتغال ما به سمت خدمات مولد و صنایعی که ناشی از تحریم واردات کمتری از آن صورت می‌گرفت، سوق پیدا کرد و آمار اشتغال مناسبی داشتیم.

وی افزود: در این زمینه اشتغال روستاییان گسترش پیدا کرد و سهم اشتغال روستائیان از اشتغال کل به ۲۵ درصد رسید و متناسب به شرایط تحریم سیاست‌های اشتغال نیز دنبال می‌شود.

ربیعی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های ما این است که از ریزش نیرو در دوران تحریم جلوگیری کنیم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: وزارت تعاون، وزارت صمت و بانک مرکزی مدام بر روی مناطقی که ریزش نیروی کار بر آن‌ها وجود دارد، متمرکز شده اند.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار