تولید ۶۵ هزار تن آسفالت طی ۹ ماه

گزارش عملکرد سازمان عمران شهرداری رشت | از تولید دو برابری آسفالت تا افزایش ۳۲۸ درصدی خدمات به مناطق

امید اکبری رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت با حضور در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا که ظهر دیروز به ریاست سید شمس شفیعی در ساختمان شورا برگزار شد در خصوص فک پلمب کارخانه آسفالت بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت مسئولین مربوطه بعد از ۳۲ روز کارخانه فک پلمب شد و از فردا به صورت ضربتی آسفالت و روکش معابر شهر را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش حرف تازه، امید اکبری رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت با حضور در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا که ظهر دیروز به ریاست سید شمس شفیعی در ساختمان شورا برگزار شد ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان عمران شهرداری رشت در خصوص فک پلمب کارخانه آسفالت بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت مسئولین مربوطه بعد از ۳۲ روز کارخانه فک پلمب شد و از فردا به صورت ضربتی آسفالت و روکش معابر شهر را دنبال خواهیم کرد.
اکبری در خصوص گزارش عملکرد سازمان عمران شهرداری رشت اظهار داشت: ۱۴۱ نفر مجموع پرسنل شاغل در سازمان هستند. در حوزه ماشین آلات ۴۹ دستگاه فعال داریم که به تفکیک به شورا اعلام شده است. در مورد تجهیزات و خطوط تولید، خط تولید بلوک دستی، آسفالت تیتان، آسفالت تاناکا، خط تولید سنگ شکن و تولید کفپوش را داریم.
وی افزود: در بحث تامین مصالح سنگی، ۴ مجوز برداشت در سال جاری داشته ایم که در مجموع ۲۲ هزار متر مکعب بوده است. مصالح سنگی خریداری شده نیز در راستای افزایش ظرفیت تولید آسفالت در مجموع ۷۳ هزار تن بوده است. در موضوع قیر ۳۶۲۶ تن خریداری شده است و ۴۴۳ تن قیر یارانه ای دریافت کرده ایم.
امید اکبری اعلام کرد: از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۴۰۱ به ترتیب ۵۱ هزار تن، ۳۹ هزار تن، ۱۸ هزار تن، ۲۰ هزار تن، ۳۹ هزار تن و سال گذشته ۳۶ هزار تن آسفالت تولید شده است. در حالی که در سال ۱۴۰۲ طی ۹ ماه و تا پیش از پلمب کارخانه آسفالت ۶۵ هزار تن تولید آسفالت داشته ایم و این موضوع به جز قرارداد مناطق بوده است.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت تصریح کرد: در آبان ماه ۱۱ هزار تن تولید آسفالت در یک ماه صورت گرفته که بی سابقه بوده است. همچنین در خصوص پخش و اجرای آسفالت به تفکیک مناطق پنجگانه و سازمان عمران آمار ارائه شده که ۴۸ درصد توسط مناطق و ۵۲ درصد توسط سازمان عمران اجرا شده است. سهم منطقه یک ۷ درصد، منطقه دو ۶ درصد، منطقه سه ۱۲ درصد، منطقه چهار ۱۷ درصد و منطقه پنج نیز ۶ درصد بوده است.
امید اکبری ضمن ارائه آماری از مصالح شنی تحویل داده شده به مناطق پنجگانه، به موضوع تولید فرآورده های بتنی در ۱۰ ماه نخست سال نیز اشاره کرد و گفت: ۴۱۵۱۰ قالب بلوک سیمانی، ۹۷۹ متر مربع کفپوش و ۱۴۳۰ قالب جدول تولید داشته ایم.
وی با اعلام اینکه کارخانه آسفالت جاده جیرده پس از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری مسکوت مانده بود بیان داشت: سازمان صمت مجوزهای لازم را صادر نمی کرد. با پیگیری های صورت گرفته توانستیم امکان ثبت نام در سامانه وزارت صمت را فراهم کنیم. پس از استعلام های دوگانه محیط زیست و بنیاد مسکن، میتوانیم جواز تاسیس کارخانه آسفالت را دریافت کنیم. در خصوص انشعاب آب و برق، مبالغ مربوطه پرداخت شد و در خصوص انشعاب گاز ۱۰۱ میلیون تومان باید پرداخت شود.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت همچنین در حوزه بازآفرینی عنوان کرد: مرمت ساختمان میرزا خلیل و ساختمان ساعت از مهم ترین موارد بوده است. جداره سازی در آذربانی و حرم خواهر امام (س) از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است. بحث گذر خوراک را داشتیم و این نوید را می دهیم که در بازارچه سبزه میدان با اجرای سنگفرش به زودی راه اندازی شود.
امید اکبری در پایان اعلام کرد: در بحث خدمات عمرانی به مناطق ۳۲۸ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته ایم و در ده ماهه ۱۴۰۲ مجموعا بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان به مناطق خدمات ارائه داده ایم.
گزارش عملکرد سازمان عمران