گروه بندی یورو ۲۰۲۴ و برنامه مسابقات

برنامه کامل رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ که از خرداد سال آینده در آلمان برگزار می‌شود اعلام شد.

به گزارش حرف تازه، به نقل از ورزش سه، مسیر ۲۴ تیمی که قرار است در رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ برای رسیدن به جام قهرمانی این مسابقات با یکدیگر رقابت کنند شب گذشته مشخص شد.

از دیدار افتتاحیه که قرار است بین دو تیم آلمان و اسکاتلند در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ برگزار شود، تا بازی فینال که بر اساس برنامه اعلام شده در تاریخ ۲۴ تیر سال آینده در شهر برلین برگزار خواهد شد. تکلیف شش گروه برای برگزاری این مسابقات مشخص شده و همه چیز برای یک یوروی جذاب و باشکوه آماده است.

1961715

بر اساس قرعه‌کشی‌ای که شب گذشته در هامبورگ انجام شد، اسپانیا در کنار کرواسی، ایتالیا و آلبانی در گروه B قرار گرفته که حالا به گروه مرگ مشهور است و همه فوتبال‎‌دوستان بی‌صبرانه منتظر تماشای دیدارهای این گروه خواهند بود.

گروه بندی یورو ۲۰۲۴ و برنامه مسابقات

 گروه‌بندی کامل تیم‌های حاضر در یورو ۲۰۲۴

گروه A: آلمان (A1)، اسکاتلند (A2)، مجارستان (A3) و سوئیس (A4)
گروه B: اسپانیا (B1)، کرواسی (B2)، ایتالیا (B3) و آلبانی (B4)
گروه C: اسلوونی (C1)، دانمارک (C2)، صربستان (C3) و انگلیس (C4)
گروه D: برنده پلی‌آف A (D1)، هلند (D2)، اتریش (D3) و فرانسه (D4)
گروه E: بلژیک (E1)، اسلوواکی (E2)، رومانی (E3) و برنده پلی‎‌آف B (E4)
گروه F: ترکیه (F1)، برنده پلی‌آف C (F2)، پرتغال (F3) و جمهوری چک (F4)

1961712

 زمان برگزاری مسابقات یورو ۲۰۲۴

مرحله گروهی:

جمعه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۳: 
آلمان – اسکاتلند (مونیخ)

شنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۳:
مجارستان – سوئیس (کلن)
اسپانیا – کرواسی (برلین)
ایتالیا – آلبانی (دورتموند)

1961716

یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳:
صربستان – انگلیس (گلزن کرشن)
اسلوونی – دانمارک ( اشتوتگارت)
لهستان/استونی/ولز/ فنلاند – هلند (هامبورگ)

دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳:
اتریش – فرانسه (دوسلدورف)
بلژیک – اسلوواکی (فرانکفورت)
رومانی – رژیم اشغالگر قدس/ ایسلند/ بوسنی/ اوکراین (مونیخ)

سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۳:
ترکیه – گرجستان/لوکزامبورگ/ یونان/ قزاقستان (دورتموند)
پرتغال – جمهوری چک (لاپیزیش)

چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳:
اسکاتلند – سوئیس (کلن)
آلمان – مجارستان (اشتوتگارت)
کرواسی – آلبانی (هامبورگ)

1961717

پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳:
اسپانیا – ایتالیا (گلزن کرشن)
دانمارک – انگلیس (فرانکفورت)
اسلوونی – صربستان (مونیخ)

جمعه، ۱ تیر ۱۴۰۳:
لهستان/ استونی/ ولز/فنلاند – اتریش (برلین)
هلند – فرانسه (لایپزیش)
اسلوواکی – رژیم اشغالگر قدس/ ایسلند/ بوسنی/ اوکراین (دوسلدورف)

شنبه، ۲ تیر ۱۴۰۳:
بلژیک – رومانی (کلن)
ترکیه – پرتغال (دورتموند)
گرجستان/ لوکزامبورگ/ یونان/ قزاقستان – جمهوری چک (هامبورگ)

1961718

یکشنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳:
سوئیس – آلمان (فرانکفورت)
اسکاتلند – مجارستان (اشتوتگارت)

دوشنبه، ۴ تیر ۱۴۰۳:
آلبانی – اسپانیا (دوسلدورف)
کرواسی – ایتالیا (لایپزیش)

سه‌شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳: 
انگلیس – اسلوونی (کلن)
دانمارک – صربستان (مونیخ)
هلند – اتریش (برلین)
فرانسه – لهستان/ استونی/ ولز/ فنلاند (دورتموند)

1961719

چهارشنبه، ۶ تیر ۱۴۰۳:
اسلوواکی – رومانی (فرانکفورت)
رژیم اشغالگر قدس/ ایسلند/ بوسنی/ اوکراین – بلژیک (اشتوتگارت)
گرجستان/ لوکزامبورگ/ یونان/ قزاقستان – پرتغال (گلزن کرشن)
جمهوری چک – ترکیه (هامبورگ)

یک هشتم:
شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۳۷: تیم اول گروه A – تیم دوم گروه C (دورتموند)
بازی ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B (برلین)

یکشنبه، ۱۰ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۳۹: تیم اول گروه B – تیم سوم گروه A/D/E یا F (کلن)
بازی ۴۰: تیم اول گروه C – تیم سوم گروه D/E یا F (گلزن کرشن)

دوشنبه، ۱۱ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۴۱: تیم اول گروه F – تیم سوم گروه A/B/C (فرانکفورت)
بازی ۴۲: تیم دوم گروه: تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E (دوسلدورف)

سه‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۴۳: تیم اول گروه E – تیم سوم گروه A/B/C/D (مونیخ)
بازی ۴۴: تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F (لاپیزیش

یک چهارم نهایی: 

جمعه، ۱۵ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۴۵: برنده بازی ۳۹ و برنده بازی ۳۷ (اشتوتگارت)
بازی ۴۶: برنده بازی ۴۱ و برنده بازی ۴۲ (هامبورگ)

شنبه، ۱۶ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۴۷: برنده بازی ۴۳ و برنده بازی ۴۴ (برلین)
بازی ۴۸: برنده بازی ۴۰ و برنده بازی ۳۸ (دوسلدورف)

نیمه نهایی:

سه‌شنبه، ۱۹ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۴۹: برنده بازی ۴۵ و برنده بازی ۴۶ (مونیخ)

چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۴۰۳:
بازی ۵۰: برنده بازی ۴۷ و برنده بازی ۴۸ (دورتموند)

فینال:

یکشنبه، ۲۴ تیر ۱۴۰۳:
برنده بازی ۴۹ و برنده بازی ۵۰ (برلین)