کوچه فرانسوی های استانبول و حس و حال متفاوت کافه های آن

در بین یکی از خاص ترین و شگفت انگیز ترین بخش های شهر استانبول، کوچه فرانسوی است که در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این منطقه پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این منطقه پرداخته و در مورد آن صحبت کنیم.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، شما می توانید در جای جای شهر استانبول جاذبه های گردشگری و توریستی فوق العاده زیبایی را مشاهده کنید. همین مسئله بسیار مهم باعث شده تا امروزه گردشگران و توریست ها بسیار زیادی جذب این شهر زیبا شده و از آن بازدید کنند.

معرفی کوچه فرانسوی های استانبول

به منظور معرفی کوچه فرانسوی ها در استانبول باید گفت که این کوچه مثل محله چینی ها در نیویورک و به شما این امکان را می دهد تا در هنگام بازدید از آن بیشتر با فرهنگ فرانسه آشنا شده و اطلاعات کاملی را تا فرهنگ این کشور به دست بیاورید.

در واقع پس از آن که شما وارد کوچه فرانسوی ها می شوید احساس می کنید که در شهر زیبای پاریس در حال قدم زدن هستید، چرا که این منطقه با استفاده از معماری و المان های مربوط به این کشور به وجود آمده و همین مسئله باعث افزایش زیبایی آن شده است.

نحوه دسترسی به کوچه فرانسوی

اگر قصد رفتن به کوچه فرانسوی ها را دارید و به دنبال آن هستید تا از این جاذبه توریستی و گردشگری استانبول دیدن کنید، باید به این موضوع بسیار مهم توجه کنید که نحوه دسترسی به این محل چگونه است و به چه نحوی می توان به راحتی به کوچه فرانسوی ها رسید.

در پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که شما در انتهای خیابان استقلال شهر استانبول و با طی کردن یک مسیر باریک و شیب دار می توانید خودتان را به کوچه فرانسوی ها برسانید. در این بخش از شهر استانبول می تواند ساختمان های بلند را مشاهده کنید، همچنین در این منطقه شاهد کافه های مختلفی هستیم که حس و حال بودن در کشور فرانسه را برای شما تداعی می کند.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر به سراغ کوچه فرانسوی ها رفتید، حتماً در این کافه ها نوشیدنی های خوشمزه سفارش داده و این نوشیدنی ها را میل کنید، چرا که می تواند حس و حال فوق العاده ای را برای شما به ارمغان بیاورد.

کوچه فرانسویتاریخچه کوچه فرانسوی ها

یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که تاریخچه کوچه فرانسوی ها چیست و در چه زمانی شاهد به وجود آمدن این منطقه در شهر استانبول بودیم. در راستای پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که این بخش از شهر استانبول که در پشت مدرسه گالاتاسرای واقع شده، در گذشته به خیابان الجزایر معروف بود اما در سال ۲۰۰۲ به سرپرستی محمد تاشدیکن شاهد بازسازی این خیابان بودیم و در نهایت در سال ۲۰۰۴ پس از دو سال این خیابان بازسازی شد و محمد تاشدیکن آن را با معماری فرانسوی و شبیه به شهر پاریس بازسازی کند. این مسئله باعث شد تا پس از بازسازی این منطقه آن را با نام کوچه فرانسوی ها بشناسند.

نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور بازسازی این منطقه شاهد استفاده از سنگ فرش های خیابان های پاریس و چراغ های فرانسوی که با سوخت زغال سنگ ها کار می کنند در این منطقه هستیم.

تمامی این موارد باعث شده تا امروز حس و حال فوق العاده در این منطقه وجود داشته باشد و افرادی که به سراغ کوچه فرانسوی ها رفته و از آن بازدید می کنند، لحظات شگفت انگیزی را در این منطقه تجربه کنند.

امکانات و ویژگی های کوچه فرانسوی های استانبول

در راستای بررسی و معرفی امکانات و ویژگی های کوچه فرانسوی های شهر استانبول باید گفت که این منطقه یک مرکز فرهنگی و هنری در شهر زیبای استانبول است. همچنین شما در این منطقه می توانید کافه ها و رستوران های مختلف را مشاهده کرده و در این کافه ها و رستوران ها غذاهایی با سبک فرانسوی را میل کنید.

ویژگی های کوچه فرانسوی های استانبولنکته جالب این است که در این منطقه افرادی که کسب و کار دارند، با زبان فرانسوی شما را دعوت به بازدید از رستوران ها و کافه های خود می کنند که همین مسئله باعث افزایش جذابیت این منطقه شده است. البته نباید از این نکته غافل شوید که قیمت رستوران ها و کافه های این منطقه بسیار بالا است.

همچنین در خیابان فرانسوی های شهر استانبول رستوران و بارهای مختلفی وجود دارند که نوشیدنی های متنوعی نیز سرو می کنند. نکته جالب این است که اطراف این منطقه مکان مناسبی برای گروه های موسیقی است و این گروه ها در این مناطق اقدام به زدن ساز های مختلف کرده و تلاش می کنند تا با انجام این کار توجه گردشگران و توریست ها را به خود جلب کنند.

مسئله دیگری که به منظور بازدید از کوچه فرانسوی ها باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولا هر هفته یک بار در این منطقه شاهد برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری هستیم که همین مسئله باعث جذابیت بیشتر این منطقه در بین توریست ها و گردشگران شده است.

چرا باید از کوچه فرانسوی ها دیدن کنیم

اگر قصد دارید تا به سراغ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری و توریستی در شهر استانبول بروید، پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ کوچه فرانسوی ها رفته و از این منطقه دیدن کنید.

استانبول گردینکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که، برای افرادی که عاشق بازدید از جاذبه های فرهنگی هستند، کوچه فرانسوی ها به عنوان یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری و توریستی شهر استانبول شناخته می شود و همین مسئله باعث شده تا این بخش از شهر زیبای استانبول محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران داخلی و خارجی به دست بیاورد.

اگر قصد دارید تا به سراغ کوچه فرانسوی ها رفته و از آن دیدن کنید، لازم است تا به آدرس Firuzağa Mahallesi, Hayriye Cd. No:2 D:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Turkey رفته و از این طریق به این منطقه زیبا و خاص در شهر استانبول دسترسی پیدا کنید.