کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه

با افزایش موج گرما در سراسر اروپا، یک بمب ۴۵۰ کیلوگرمی متعلق به جنگ جهانی دوم در بستر خشک‌شده یک رودخانه در ایتالیا کشف شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از گاردین، کارشناسان نظامی بمب ۴۵۰ کیلوگرمی (۱۰۰۰ پوندی) را که در ۲۵ ژوئیه در نزدیکی روستای شمالی بورگو ویرجیلیو در نزدیکی شهر مانتوآ در شمال کشور کشف شد، خنثی و منفجر کردند.

مقامات محلی اعلام کردند که این بمب توسط ماهیگیران در ساحل رودخانه پو به دلیل کاهش سطح آب ناشی از خشکسالی کشف شده است و حدود ۳۰۰۰ نفر از ساکنان اطراف برای عملیات خنثی سازی تخلیه شدند. حریم هوایی منطقه بسته شد و ناوبری در امتداد آن مسیر آبراه و همچنین تردد در یک خط راه آهن و جاده دولتی در نزدیک آن متوقف شد.

کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه

«فرانچسکو آپورتی» شهردار بورگو ویرجیلیو در این باره گفت: «در ابتدا، برخی از ساکنان گفتند که خانه‌هایشان را تخلیه نمی‌کنند، اما در چند روز گذشته، همه را متقاعد کرده‌ایم، در غیر این صورت عملیات متوقف می‌شد».

ایتالیا ماه گذشته برای مناطق اطراف پو که طولانی‌ترین رودخانه ایتالیا است، وضعیت اضطراری اعلام کرد. این رودخانه که آب تقریباً یک سوم تولید کشاورزی ایتالیا را تامین می‌کند ، بدترین خشکسالی خود را در ۷۰ سال گذشته تجربه می کند.