رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای کلیه مراکز درمانی را مکلف کردند ده درصد (٪۱۰) از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان را به عنوان علی‌الحساب مالیات کسر کنند.

حرف تازه – نمایندگان مجلس در مصوبه ای کلیه مراکز درمانی را مکلف به کسر مالیات ۱۰ درصد علی الحساب از حق الزحمه پزشکان در سال ١۴٠٠ کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی ردیف ۱ بند ح تبصره ۶ ماده واحده را به تصویب رساندند که براساس آن، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ ها و شرکت ‌های دولتی مکلف هستند ده درصد (٪۱۰) از حق ‌الزحمه یا حق ‌العمل پزشکی پزشکان که به موجب دریافت وجه صورتحساب‌ های ارسالی به بیمه ‌ها و یا نقداً از طرف بیمار پرداخت می ‌شود به عنوان علی ‌الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ۴۸ ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.
مالیات علی‌الحساب این بند شامل کلیه پرداخت‌هایی که به عنوان درآمد حقوق وکارانه مطابق جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۲) این قانون پرداخت و مالیات آن کسر می‌شود، نخواهد بود. حکم ماده (۱۹۹) قانون مالیات‌ های مستقیم مصوب ۳ / ۱۲ /۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی در اجرای این بند جاری است.
کسر مالیات ۱۰ درصد علی الحساب از حق الزحمه پزشکان

کسر مالیات ۱۰ درصد علی الحساب از حق الزحمه پزشکان

ایسنا

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار