سرخابی ها در صدر

کامبک استقلال مقابل هوادار با درخشش مهرداد محمدی

در هفته ششم لیگ برتر تیم فوتبال استقلال بازگشتی طلایی داشت و با پیروزی مقابل این تیم هم امتیاز پرسپولیس در صدر جدول شد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا ، در ادامه مسابقات هفته ششم لیگ برتر تیم استقلال از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی تهران و در حضور بیش از ۴۰ هزار تماشاگر  به مصاف تیم هوادار رفت که  مسابقه با نتیجه ۳ بر ۲ به سود استقلال به پایان رسید.

با این برد استقلال ۱۵ امتیازی شد تا همچنان سایه به سایه پرسپولیس در صدر جدول حرکت کند و با این تیم هم امتیاز شود. هوادار هم با این باخت ۵ امتیازی در رده یازدهم جدول باقی ماند.

استقلال در ابتدا دو گل دریافت کرد ولی توانست به بازی برگردد و سه امتیاز را کسب کند. تقابل محمود فکری سرمربی اسبق استقلال با جواد نکونام از نکات قابل توجه این بازی بود.

داور:  بیژن حیدری

کمک داوران: سیدیعقوب حجتی، محمد عطایی

کارت زرد: جعفر سلمانی( استقلال) قائم اسلامی خواه، مهدی عبدی ، مرتضی منصوری ( هوادار)

کارت قرمز:-

کامبک استقلال مقابل هوادار با درخشش مهرداد محمدی

گل: صائب محبی( دقیقه ۴)، ایمان سلیمی( دقیقه ۱۷- گل به خودی)  برای هوادار یامگا( دقایق ۲۲- پنالتی، ) مهرداد محمدی( دقایق ۶۱ و ۸۴)  برای استقلال

ترکیب تیم استقلال:  سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، روزبه چشمی، ایمان سلیمی، مهرداد محمدی، سعید مهری( از دقیقه ۵۴ مهدی مهدی پور) ، کوین یامگا( از دقیقه ۷۰ صالح حردانی) ، ‌جعفر سلمانی( از دقیقه ۵۴ ابوالفضل جلالی) ، زبیر نیک نفس، آرمان رمضانی( از دقیقه ۷۰ ارسلان مطهری)  و آرش رضاوند

سرمربی: جواد نکونام

ترکیب تیم هوادار: علیرضا حقیقی، مهدی عبدی، فریبرز گرامی، صائب محبی، مرتضی منصوری، محمد عباسی، ایوب کلانتری( از دقیقه ۳۹ داریوش شجاعیان( از دقیقه ۹۰ بابک مرادی) ، قائم اسلامی خواه، امیر حسین پورمحمد( از دقیقه ۹۰ امیر حسین بهادر) ، امین قاسمی نژاد، کریم اسلامی( از دقیقه ۵۳  فرهاد زاوشی)

سرمربی: محمود فکری

دقایق مهم مسابقه:

دقیقه ۴:

ضربه کاشته تیم هوادار از وسط زمین روی دروازه استقلال ارسال شد که فریبرز گرامی با ضربه سر شیرجه ای توپ را به سمت دروازه زد حسینی توپ را دفع کرد اما صائب محبی با یک بغل پای آرام گل اول مسابقه را به ثمر رساند.  قبل از گل کریم اسلامی بازیکن هوادار دچار مصدومیت شده بود و از زمین خارج شد تا مداوا رویش صورت بگیرد. این چهارمین گل فصل تیم هوادار بود! این اولین توپ ارسالی روی دروازه استقلال بود که تبدیل به گل شد.


دقیقه ۱۴:

شوت آرش رضاوند از میانه های میدان از کنار دروازه تیم هوادار به بیرون رفت.


دقیقه ۱۷:

بازیکنان هوادار با یک حرکت تاکتیکی خوب وارد زمین استقلال شدند و منصوری پا به توپ از جناح راست نفوذ کرد و ارسال زمینی او با اشتباه ایمان سلیمی بازیکن استقلال همراه شد و او به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد تا هوادار ۲ بر صفر از حریف پیش بیفتد.


دقیقه ۲۲:

پورمحمد مدافع تیم هوادار روی مهرداد محمدی مرتکب خطای پنالتی شد و یامگا پشت این توپ ایستاد و توپ را خلاف جهت شیرجه حقیقی تبدیل به گل اول استقلال کرد.


دقیقه ۲۴:

ضربه کاشته استقلال از پشت محوطه جریمه  تیم هوادار را مهرداد محمدی زد که توپ با واکنش خوب علیرضا حقیقی راهی کرنر شد.  مهری ضربه کرنر را برای استقلال زد که مدافعان توپ را دفع کردند.


دقیقه ۳۲:

آرمان رمضانی در موقعیت آفساید صاحب موقعیت گلزنی شد و دروازه هوادار را هم باز کرد اما کمک داور گل را مردود دانست.


دقیقه ۳۹:

ایوب کلانتری بازیکن هوادار دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه بدهد و اولین تعویض مسابقه این بازیکن بود.


دقیقه ۴۴:

مهرداد محمدی درپشت محوطه جریمه صاحب توپ  شد و شوت او از بالای دروازه هوادار به بیرون رفت.


دقیقه ۴۵+۲:

ارسال جعفر سلمانی در محوطه جریمه به یامگا رسید و شوت او از بالای دروازه علیرضا حقیقی به بیرون رفت.


دقیقه ۳+۴۵:

ارسال روی دروازه هوادار، باعث شد تا برخوردی بین علیرضا حقیقی دروازه‌بان هوادار و رمضانی مهاجم استقلال پیش بیاید که حقیقی هم دچار مصدومیت شود.


نیمه دوم:

دقیقه ۴۹:

کریم اسلامی در شروع نیمه دوم دچار مصدومیت شد.


دقیقه ۵۰:

شوت داریوش شجاعیان را حسینی دروازه بان استقلال با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد.


دقیقه ۵۲:

قائم اسلامی خواه قصد زدن ضربه کرنر را داشت که هواداران استقلال به سمت او بطری آب پرتاب کردند و همین مساله باعث شد که  بازی چند ثانیه ای متوقف شود.


دقیقه ۵۷:

شوت مهدی پور از کنار دروازه تیم هوادار به بیرون رفت.


دقیقه ۶۱:

پرتاب بلند اوت در محوطه جریمه بعد از دو ضربه سر بازیکنان استقلال به مهرداد محمدی رسید تا او در محوطه شش قدم با یک شوت محکم گل دوم استقلال را بزند.


دقیقه ۷۷:

فشار استقلال روی دروازه هوادار زیاد شد و با ارسال های متعدد قصد گلزنی داشتند و هوادار هم به صورت متراکم دفاع کرد. دقیقه ۸۰ چندمین کرنر متوالی استقلال را مهدی پور روی دروازه هوادار فرستاد که مدافعان توپ را دفع کردند.


دقیقه ۸۱:

ضربه کاشته استقلال روی سر مطهری فرود آمد که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.


 دقیقه ۸۴:

مهرداد محمدی از داخل محوطه جریمه با یک شوت دیدنی و فنی گل سوم استقلال را به ثمر رساند. او بهترین بازیکن تیمش بود، هم پنالتی گرفت و هم دو گل زد.


دقیقه ۹۰+۳:

شوت محمدی را دروازه بان تیم هوادار مهار کرد.