چین اینترنت استارلینک را ممنوع کرد

گجت نیوز نوشت: ایلان ماسک از مخالفت چین برای راه‌اندازی استارلینک خبر داد و گفت دولت چین از وی خواسته تا اینترنت ماهواره ای استارلینک را در این کشور عرضه نکند.

به گزارش حرف تازه، به نقل از خبرآنلاین، ایلان ماسک که به عنوان مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس شناخته می‌شود همانند سایر شرکت‌های بزرگ به بازار چین وابسته است و برای اینکه این بازار بزرگ را از دست ندهد همواره از قوانین آن پیروی می‌کند. در همین راستا ثروتمندترین فرد جهان طی مصاحبه جدیدی اعلام کرد دولت چین از وی خواسته تا اینترنت استارلینک را در چین راه‌اندازی نکند.

مخالفت چین با راه‌اندازی اینترنت ماهواره ای استارلینک

ایلان ماسک اعلام کرد دولت چین موافق راه‌اندازی استارلینک در این کشور نبوده و از وی خواسته تا طرح فروش و عرضه اینترنت استارلینک در چین را به اجرا نرساند. گفتنی است از آنجایی که اینترنت چین بسیار کنترل شده است و همواره فعالیت کاربران چینی رصد می‌شود، عرضه اینترنت ماهواره ای استارلینک که امکان دسترسی آزاد به اینترنت را به همراه دارد با مخالفت شدید پکن مواجه شده است.

البته ایلان ماسک اعلام نکرده به درخواست دولت چین مبنی بر عدم عرضه استارلینک در این کشور چه پاسخی داده است، اما با توجه به اینکه ایلان ماسک خودروهای تسلا را در چین عرضه می‌کند، به احتمال زیاد برای از دست ندادن این بازار بزرگ به درخواست چین پاسخ مثبت خواهد داد.