رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 15 خبر


  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 3 August

حرف تازه – حجت‌الاسلام محمد استوار میمندی گفت: از میان شهرستان‌ها، حوزه علمیه شهرستان کازرون آسیب دیده است. سه خودرو، هشت موتورسیکلت و چندین دوچرخه در این حمله در آتش سوخته است؛ همچنین ۶ رایانه به‌طور کامل شکسته است. وی افزود: سه اتاق کار و بخش کتابخانه نیز دچار حریق شده است؛ اما ساختمان قابل […]

حرف تازه – حجت‌الاسلام محمد استوار میمندی گفت: از میان شهرستان‌ها، حوزه علمیه شهرستان کازرون آسیب دیده است. سه خودرو، هشت موتورسیکلت و چندین دوچرخه در این حمله در آتش سوخته است؛ همچنین ۶ رایانه به‌طور کامل شکسته است.

وی افزود: سه اتاق کار و بخش کتابخانه نیز دچار حریق شده است؛ اما ساختمان قابل تعمیر است و طلبه‌ها نیز هم‌اکنون در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان داشت: آشوبگران درِ ورودی حوزه علمیه خاتم‌الانبیا واقع در بلوار احمدی جنوبی شیراز را به آتش کشیدند و نیز درِ موسسه الغدیر که جنب این مدرسه قرار دارد نیز به آتش کشیده شده و شیشه‌های مشرف به خیابان آن شکسته است.

رئیس حوزه‌های عملیه استان فارس افزود: در ادامه آشوبگران وارد حیاط بیرونی حوزه علمیه شده‌اند و  یک خودرو سمند و دو موتور سیکلت طلبه‌ها را به آتش کشیدند اما  موفق به ورود به مدرسه نشدند.

استوار میمندی با بیان اینکه یکشنبه شب دو مدرسه علمیه دیگر در شیراز مورد تعرض واقع شده است،بیان کرد: این دو مدرسه پیش از اذان مغرب و حدود ساعت ۵ مورد حمله قرار گرفتند، یکی مدرسه سفیران هدایت واقع در شهرک گلستان بوده است که سرکشی‌ها نشان می‌دهد درهای ورودی شکسته‌ و کاملا مدرسه به آتش کشیده شده است.

وی ادامه داد: هیچ چیزی از این مدرسه باقی نمانده است؛ ازجمله اسناد، مدارک تحصیلی طلاب، دستگاه‌های زیراکس و سایر تجهیزات نابود شده و بخشی از اموال نیز به سرقت رفته است.

رئیس حوزه‌های عملیه استان فارس افزود: دیگر مدرسه‌ای که در این روز دچار آسیب شده است، حوزه علمیه امام حسن (ع) شهر گویم در حومه شیراز است که دو خودرو پراید متعلق به طلبه‌ها به آتش کشیده شده است، شیشه‌ها شکسته و بخشی از مسجد نیز در حریق از بین رفته است.

استوار میمندی با بیان اینکه شدت تخریب مدرسه علمیه سفیران هدایت بیش از همگی این مدارس بوده است، گفت: پس از این مدرسه، به حوزه علمیه شهرستان کازرون بیشترین آسیب‌ها وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه برآورد خسارات مالی در حال انجام است، گفت: این حادثه‌ها هیچ تلفات جانی نداشته است؛‌چراکه مدارس علمیه تخلیه شده بود؛ البته در کازرون تعدادی از طلبه‌ها به دفاع از مدرسه علمیه برخاسته بودند؛ اما در شهرک گلستان شدت خشونت به قدری زیاد بوده است که اگر کسی بود، حتما تلفات جانی به بار می‌آورد.

رئیس حوزه‌های عملیه استان فارس بیان کرد:طلاب قدرت دفاع داشته‌اند اما به دلیل قانونمداری و نیز به دلیل حفظ امنیت توسط نهادهای انتظامی، خود، اقدام نکرده‌اند.

این مقام مسئول گفت: کلاس‌های درس در همه حوزه‌های علمیه برقرار است و تنها در شیراز، یکشنبه به دلیل موارد امنیتی تعطیل اعلام شده بود.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه مراکزی علمی – فرهنگی هستند و ‌زیر بار مشکلات معیشتی و اقتصادی کمر خم کرده‌اند، گفت: طلبه‌ها با حداقل شهریه‌ای که حتی یک ریال آن دولتی نیست گذران امور می‌کنند و چنین آسیبی به این مجموعه‌ها روا نیست.

استوار میمندی بیان کرد: معتقدیم اشرار به این مجموعه‌ها حمله کرده‌اند و تعدادی از جوانان را تحریک کرده‌اند که با آنان همراهی کنند و عناصر اصلی کاملاً ضد دین و آموزش‌دیده بوده اند که به‌صورت شبکه‌ای در فضایی هیجانی از احساسات جوانان سوءاستفاده کردند و حساب اشرار از مردم جداست.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار