چرا فقط پرسپولیس آبروی ایران را خرید؟

برای چندمین سال است که در میان نمایندگان آسیایی ایران فقط پرسپولیس تا مراحل نهایی صعود می کند.

حرف تازه – امسال هم پرسپولیس تنها تیم ایرانی است که به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده و این امیدواری وجود دارد که بار دیگر تا فینال هم بالا برود. پرسپولیس البته هنوز قهرمان لیگ قهرمانان آسیا نشده اما در سال‌های گذشته تنها تیم ایرانی است که آبرو داری می کند و در مراحل مقدماتی و یا یک هشتم نهایی حذف نمی شود.

یک دلیل مهم این مسئله به ثبات نسبی در پرسپولیس برمی گردد البته آنها امسال چند مهره کلیدی را از دست دادند و همین اتفاق پارسال هم رخ داده بود اما به هر حال فوندانسیون پرسپولیس درست است و این تیم اگر بازیکنی را هم از دست می‌دهد، تقریباً مشابه همان بازیکن را می خرد. اگر آنها کنعانی زادگان را از دست می دهند به جایش علی نعمتی را جذب می کنند و البته فرشاد فرجی را هم دارند. اگر در پست هافبک دفاعی احمد نوراللهی می‌رود، بلافاصله رضا اسدی را می‌خرند و خلاصه اجازه نمی‌دهند تیمشان خالی شود.

این وضعیت را مقایسه کنید با استقلال که هر سال چند مهره کلیدی خود را بنا به دلایلی از دست می‌دهد و تفکر مناسبی هم در فصل نقل و انتقالات ندارد. یک هوادار نوجوان استقلال هم متوجه می شود که وقتی مهدی قایدی از این تیم می‌رود حتماً باید بازیکنی در حد و اندازه های او جذب شود اما استقلال نه تنها جانشین مناسبی برای قایدی پیدا نکرد بلکه برای محمدنادری و فرشید اسماعیلی هم بازیکن جایگزین نداشت و خروجی کار همان شد که مقابل الهلال دیدیم.

وضعیت تراکتور که از استقلال هم بدتر بود آنها با تیمی کاملا دست و پا شکسته یک گل از النصر  عربستان خوردند و البته چند گل هم نخوردند. به طوری که احساس می‌شد اگر نماینده عربستان نیاز به تفاضل گل داشت می توانست با گل های فراوان تراکتور را شکست بدهد.

ختم کلام اینکه در پرسپولیس برخلاف بقیه نمایندگان ایران خیلی چیزها سر جای خودش قرار دارد و اگر کم و کاستی هم هست، که هست، آن قدر نیست که منجر به ناکامی این تیم شود. نکته مهم دیگر اینکه بازیکنان پرسپولیس  باتعصب فراوان در زمین مسابقه می دوند و می جنگند شاید آنها هم مثل بعضی از بازیکنان استقلال بابت مسائل مالی گلایه‌هایی داشته باشند اما حداقل در ۹۰ دقیقه مسابقه واقعاً با جان و دل بازی می‌کنند که این مسئله باعث شده تا آنها در پنج سال گذشته موفق ترین تیم ایران چه در لیگ برتر و چه در آسیا باشند.

چرا فقط پرسپولیس آبروی ایران را خرید؟

چرا فقط پرسپولیس آبروی ایران را خرید؟

خبرورزشی