آرشیو » سه خبر » سه خبر 1 » سیاسی
کد خبر : 91266
پنجشنبه - ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
رئیس جمهور:

راه آهن رشت-کاسپین باید در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد/ سه شیفت کار کنید

حرف تازه – صبح امروز طرح‌های سرمایه‌گذاری تولیدی، زیر ساخت بندری و گردشگری بصورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهور در سالن همایشات بین‌المللی سازمان منطقه آزاد انزلی به بهره برداری رسید‌ و طی این مراسم حسن روحانی تاکید کرد: راه آهن رشت – کاسپین باید در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

حسن روحانی در این مراسم با بیان اینکه باید در مناطق آزاد کشور شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم شود، اظهار کرد: مناطق آزاد دارای ظرفیت خوبی به لحاظ افزایش صادرات و رشد اقتصادی کشور بوده و باید شرایط برای ورود سرمایه گذاران فراهم و دولت هم در این راستا از هیچ کمکه به لحاظ اعطا تسهیلات دریغ نخواهد کرد.
وی با اشاره اقدامات مؤثر صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی در طی چند سال اخیر گفت: منطقه آزاد انزلی به دلیل شرایط ژئوپولتیک خود و همسایه بودن با کشورهای حاشیه دریای خزر دارای نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در صادرات و واردات کالا به کشورهای چین، روسیه، آذربایجان و قزاقستان داشته و در طی این چندسال کارهای بزرگی در این سازمان انجام شده است.
رئیس‌جمهور با اذعان به اینکه طرح‌های به بهره‌برداری رسیده در مناطق آزاد کشور از جمله انزلی بسیار به ایجاد اشتغال در کشور کمک می‌کند، بیان کرد: مناطق آزاد از بهترین شرایط برای فراهم آوری اشتغال در کشور برخوردار بوده و یکی از این موارد را در منطقه آزاد انزلی شاهد بودیم که برای ۴۸۶ نفر ایجاد اشتغال شده و باید به آن توجه‌ شود.
روحانی با گله‌‌مندی از عدم بهره‌برداری از راه آهن رشت – کاسپین در اسفندماه سال جاری تصریح کرد: طرح راه‌آهن رشت_کاسپین یکی از مهمترین پروژه‌های دولت در گیلان و حتی کشور بوده ولی متأسفانه کار اتمام این پروژه عقب و به بهره‌برداری در سال جدید نمی‌رسد.
وی با دستور به استاندار گیلان، وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در خصوص اتمام سریع پروژه راه آهن رشت_کاسپین تصریح کرد: این طرح به لحاظ اقتصادی و افزایش صادرات برای دولت بسیار حائز اهمیت است لذا باید بصورت سه شفیت کارها انجام شده و استاندار، وزیر راه شهرسازی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور هر مشکلی در این خصوص وجود دارد را برای بنده ارسال و من شخصاً آن‌را پیگیری خواهم کرد زیرا اتمام این پروژه نسبت به دیگر پروژه‌ها ارجعیت داشته و باید تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد‌.
راه آهن رشت-کاسپین باید در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد

راه آهن رشت-کاسپین باید در اوایل سال آینده به بهره برداری برسد

نسیم