آرشیو » اخبار برگزیده » اقتصادی
کد خبر : 90903
یکشنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۹
با مصوبه کمیسیون تلفیق؛

چه کسانی شامل سهام عدالت می شوند؟

حرف تازه – حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در تشریح جزئیات مصوبات جلسه عصر دیروز کمیسیون متبوعش و در پاسخ به این سوال که چه کسانی شامل سهام عدالت می شوند اظهار داشت: در ادامه جلسه صبح بخش‌های درآمدی بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت و تبصره‌ها و بند‌هایی از آن به تصویب رسید.

وی در تشریح مصوبات این جلسه، اظهار داشت: بنا شد ذیل صورتجلسات  مالی و بودجه‌ای شرکت‌های دولتی که به تصویب مجامع آنها می‌رسد، حتما به امضای وزیر اقتصاد و امور دارایی و یا رئیس سازمان برنامه و بودجه برسد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ ادامه داد: همچنین در این جلسه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یعنی پروژه‌های عمرانی به صورت تهاتر با مطالبات پیمانکاران اختصاص یافت.
حاجی دلیگانی بیان داشت: در این جلسه مصوب شد برای ۹۰ هزار میلیارد تومانی که در بند (و) تبصره ۲ برای متناسب سازی حقوق، رد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، پاداش خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی  رتبه بندی معلمان، تامین بخشی از مطالبات ایثارگران، بیمه‌های تکمیلی، پاداش خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران و همچنین بازنشستگان مشمول قانون حمایت از اشتغال آمده بود، مقرر شد کارگروهی تشکیل شده جدولی برای میزان سهم هر کدام تعیین کند.
حاجی دلیگانی اظهار داشت: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین دولت را مکلف کردند تا به ۷ میلیون ایرانی سهام عدالت واگذار کند.
نماینده شاهین شهر در مجلس، گفت: این مصوبه شامل حال ۷ میلیون ایرانی می‌شود و تمام کسانی را که ثبت نام کرده‌اند و سهام عدالت به آنها واگذار نشده و چه کسانی که ثبت نام نکرده‌اند را نیز شامل می شود.
مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب درجلسه علنی و تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می‌شود.
چه کسانی شامل سهام عدالت می شوند؟

چه کسانی شامل سهام عدالت می شوند؟

تسنیم