آرشیو » اخبار برگزیده » اقتصادی
کد خبر : 90892
شنبه - ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
بهروزی فر مطرح کرد:

تلاش برای کاهش فاصله حقوق بین نیروهای شرکتی و قراردادی با نیروهای استخدامی

حرف تازه- خلیل بهروزی فر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به تبصره ۱۸ توجه جدی شده است، اظهار کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تبصره ۱۸ در قالب تسهیلات بانکی در نظر گرفته‌شده که بخشی از آن یارانه دولتی و در جهت ایجاد اشتغال در عرصه‌های صنعت، گردشگری و کشاورزی ارائه می‌شود.

وی یکی از وظایف کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را رسیدگی به وضعیت استخدامی سازمان‌ها و ادارات دانست و گفت: اجرای طرح ساماندهی ادارات و سازمان‌های استخدامی کشور از مدتی پیش در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده و این طرح شامل تمامی ادارات، سازمان‌ها و حتی تمامی نهادهایی که از دولت دریافتی دارند، می‌شود و یکی از اولویت‌های مهم این کمیسیون در مجلس است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با گله‌مندی از تفاوت زیاد بین حقوق نیروهای شرکتی و استخدامی تصریح کرد: بر اساس آمار تفاوت بسیار زیادی بین حقوق دریافت نیروهای قراردادی، شرکتی، خدماتی، پیمانکاری و حجمی و نیروهای استخدامی وجود داشته و یکی از برنامه‌های مهم کمیسیون اجتماعی کاهش این فاصله حقوق دریافتی است.
بهروزی فر با اذعان به اینکه طرح‌های مذکور مورد  تأیید شورای نگهبان است، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته طرح‌های اعلام‌شده هیچ‌گونه بار مالی برای دولت نداشته و مورد تأیید شورای نگهبان هم قرار می‌گیرد.
وی با انتقاد از اتمام پروژه راه ملاسرا_شفت بیان کرد: پروژه راه ملاسرا-شفت-زنجان به طول ۶۵ کیلومتر مقررشده بود ۱۸ ماهه به اتمام برسد ولی اکنون بیش ۶ سال از شروع کار گذشته و هنوز تکمیل‌نشده است.
نماینده مردم شهرستان فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با ذکر موانع موجود بر سر راه اتمام پروژه راه ملاسرا_شفت گفت: تملک دارایی زمین‌های مسیر پروژه و عدم تحقق اعتبارات در نظر گرفته‌شده مهم‌ترین مشکلات بر سر راه این پروژه بوده و پیمانکار هم به دلیل اعمال ماده ۴۸ از ادامه صرف‌نظر کرده است هرچند مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در خصوص یک قطعه سه و نیم کیلومتری هزینه شد‌.
بهروزی فر از نیاز ۳۵ میلیارد تومانی برای اتمام این پروژه خبر داد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته و مساعدت دکتر نوبخت ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار  به این قطعه تخصیص داده و پیمانکار اکنون مشغول کار بوده و بسیار امیدواریم تا پایان سال بخش اعظمی از قطعه ۱۳ کیلومتری آماده و مابقی با تأمین اعتبار تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
تلاش برای کاهش فاصله حقوق بین نیروهای شرکتی و قراردادی با نیروهای استخدامی

تلاش برای کاهش فاصله حقوق بین نیروهای شرکتی و قراردادی با نیروهای استخدامی

فارس