آرشیو » اجتماعی
کد خبر : 88360
دوشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
سرپرست شهرداری لاهیجان خبر داد:

انتخاب لاهیجان به عنوان شهر پایلوت بدون مانع استان گیلان

حرف تازه – به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، یوسف قیامتیون در گفت و گویی با اعلام خبر انتخاب لاهیجان به عنوان شهر پایلوت بدون مانع استان گیلان افزود: ملاک انتخاب لاهیجان، کسب امتیازات لازم توسط اداره کل بهزیستی برای ایجاد رمپ، خط عابر پیاده نابینایان و سرویس بهداشتی ویژه جانبازان و معلولان در مناطق مختلف این شهر بوده است.

وی اظهار کرد: در راستای تحقق شهرسازی مدرن و توسعه پایدار شهری و همچنین تامین رفاه حال شهروندان، در طول سال های اخیر، مناسب‌سازی معابر شهری لاهیجان توسط معاونت عمران شهرداری با نظارت بهزیستی آغاز شده است و برای تسهیل تردد جانبازان، معلولان و نابینایان در معابر عمومی و در مقابل مراکز مهم، رمپ شیب دار و خط عابرپیاده ایجاد شده است.
سرپرست شهرداری لاهیجان اضافه کرد: در این طرح تحت نظارت بهزیستی نقاطی در شهر برای پارک خودرو جانبازان و معلولان تعیین شده و تابلوی آن توسط شهرداری نصب شده است.
قیامتیون گفت: کارگروه مناسب‌سازی معابر شهری لاهیجان برای انجام امور تسهیل عبور و مرور جانبازان، معلولان و نابینایان به ریاست فرماندار و دبیری رئیس بهزیستی شهرستان با حضور نمایندگان ادارات تشکیل می‌شود و مصوبات آن لازم‌ الاجراست.
انتخاب لاهیجان به عنوان شهر پایلوت بدون مانع استان گیلان

انتخاب لاهیجان به عنوان شهر پایلوت بدون مانع استان گیلان