آرشیو » گردشگری و میراث فرهنگی
کد خبر : 88280
یکشنبه - ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۶
سید محمد احمدی خبر داد:

عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود

حرف تازه – سید محمد احمدی شهردار رشت در دیدار با مدیرکل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، که روز گذشته و در زمینه حفظ و مرمت بناهای تاریخی شهر به عنوان هویت و اصالت مردمان برگزار شد، اعلام کرد: عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود.

در این دیدار شهردار رشت با بیان اینکه همه ما دارای تعلق خاطر نسبت به شهر رشت هستیم ، گفت : فارغ از جایگاه حقوقی که عهده دار اجرای تکالیف آن هستیم ، به عنوان شهروند وظیفه ای در قبال فرهنگ و هنر شهرمان داریم و باید برای پویایی هر چه بیشتر آن تلاش کنیم.
وی با اشاره به مشکلات موجود در نگهداری از ابنیه تاریخی شهر ، تصریح کرد : نباید برای کمبودها و مشکلات موجود ، به دنبال مقصر باشیم بلکه هر کدام بنا به وظیفه ای که بر عهده داریم باید برای رفع موانع همت کنیم.
شهردار رشت با یادآوری پیشینه فرهنگی غنی شهر تاکید کرد : قطعا شهرداری رشت در کنار خدمت رسانی به شهروندان وظیفه ایجاد نشاط، ارتقا فرهنگ و هنر و توسعه گردشگری را بر نیز عهده دارد.
احمدی با اشاره به اینکه شهرداری با جدیت گام های موثری در زمینه تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بر خواهد داشت ، اعلام کرد: در اولین گام و در کوتاهترین زمان ممکن عملیات مرمت و بهسازی عمارت شهرداری رشت و همچنین ساختمان تاریخی سازمان فرهنگی مجاور مجتمع خاتم الانبیا(ص) آغاز می شود.
وی همچنین از تشکیل ستاد گردشگری در شهرداری رشت با هدف توسعه گردشگری در این شهر خبر داد.
رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به تمام تلاش ها و اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری و ارتقا فرهنگ این شهر ، خواستار توجه بیشتر به جهت گیری های صحیح با دیدگاه علمی و تخصصی به این موضوع شد.
وی در ادامه توسعه فعالیتهای شهر خلاق و برندسازی در این زمینه را عاملی مهم در توسعه گردشگری برشمرد و خاطر نشان کرد : با تشکیل کارگروه های تخصصی و بهره مندی از توان علمی افراد متخصص ، می توان به دستاوردهای بیشتر و موثرتری دست یافت.

عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود

عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود

شهرداری رشت