اخبار برگزیده » دسته بندی نشده » محیط زیست
کد خبر : 5064
یکشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
مرتضی عاطفی:

شهروندان رشت با تحویل زباله‌های خشک؛ ماهی قرمز هدیه بگیرند

حرف تازه : مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: در ایام نوروز جمع‌آوری زباله‌ها را به‌ طور ویژه انجام می‌دهیم و همچنین شهروندان با تحویل زباله‌های خشک از ما ماهی قرمز هدیه می‌گیرند.

عاطفی-۱-۷۴۸x498مرتضی عاطفی درباره برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در ایام نوروز اظهار داشت: پاکسازی معابر عمومی برای رفاه حال شهروندان قبل از عید به شکل مطلوبی صورت گرفته و با هماهنگی‌هایی که با اداره کل زندان‌ها صورت گرفته، بحث پاکسازی زباله‌ها از سطح شهر را در ایام نوروز انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه با همکاری مناطق مختلف شهری رشت،  پاکسازی زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی را در ایام نوروز به طور مستمر انجام می‌دهیم افزود: سه‌شنبه ۲۵ اسفند به مناسبت روز جهانی حفاظت از رودخانه‌ها، برنامه پاکسازی حاشیه رودخانه‌های زرجوب و گوهررود را اجرا می‌کنیم.

عاطفی با اشاره به اینکه در ایام نوروز حجم زباله‌های تر و خشک بالا می‌رود گفت: در ایام نوروز جمع‌آوری زباله‌ها را به طور ویژه انجام می‌دهیم و همچنین طرح هدیه دادن ماهی قرمز به جای گرفتن زباله خشک را در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با اشاره به تحویل هدایای نوروزی به شهروندان تصریح کرد: کیسه‌های زباله را به سرنشینان ماشین هدیه می‌دهیم تا شهروندان زباله‌های داخل ماشین را جمع‌آوری کنند و به بیرون پرتاب نکنند.

عاطفی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی‌ها نیز درباره داشتن شهری زیبا و عاری از زباله از طریق بنرهای مختلف در سطح شهر انجام می‌شود.

تسنیم