با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه؛

پیکر استاد «نوزاد» در آرامگاه ابدی خویش آرام گرفت

حرف تازه : پیکر استاد «فریدون نوزاد» با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه گیلان تشییع و در سلیمانداراب رشت آرام گرفت. به گزارش حرف تازه به نقل از مهر ، جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه به همراه فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی یکی از نمایندگان […]

حرف تازه : پیکر استاد «فریدون نوزاد» با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه گیلان تشییع و در سلیمانداراب رشت آرام گرفت.

به گزارش حرف تازه به نقل از مهر ، جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه به همراه فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی یکی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی صبح جمعه پیکر مرحوم «فریدون نوزاد» را از مقابل مجتمع فرهنگی- هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت تشییع و در جوار آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی در سلیمانداراب به خاک سپردند.

استاد «فریدون نوزاد» پژوهشگر، مولف و خبرنگار برجسته گیلانی پیش از ظهر پنج شنبه به دلیل کهولت سن در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی محقق و مؤلف کتاب ها و مقاله‌های زیادی در زمینه تاریخ و سنت گیلان و همچنین تاریخ مشروطه و مؤلف لغتنامه ـ گیله گب ـ بود.

کتاب های چهل تکه، تاریخ نمایش در گیلان، نامه‌های احمد خان گیلانی و نقش احسان الله خان در نهضت جنگل از دیگر آثار وی است.

به مناسبت درگذشت استان نوزاد، محمد علی نجفی استاندار، فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین داداشی رئیس هئیت مدیره خانه مطبوعات طی پیام های جداگانه این ضایعه را به جامعه فرهنگ و رسانه استان تسلیت گفتند.