پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران و کرج (نماسازان پیشرو)

چنانچه در تهران و کرج تشریف دارید و سنگ نما یا نورگیر یا سنگ های پارکینگ (مخصوصا ستون ها) ساختمان شما لق شده و یا افتاده است می توانید با شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید.

حرف تازه – رپورتاژ آگهی: این گروه با کادر اجرایی با تجربه و متعهد خود نسبت به مقاوم سازی سنگهای ساختمان توسط پیچ و رولپلاک اقدام می نماید.

افتادن سنگ چه خطراتی دارد و مسئول آن کیست؟

افتادن سنگ از نمای ساختمان می تواند باعث بروز خطرات جانی و مالی غیر قابل جبرانی شود. وقتی سنگی از نمای ساختمان می افتد به دلیل وجود گرانش زمین وزنی معادل چندین برابر وزن خود پیدا می کند. پس حتی افتادن یک سنگ کوچک از طبقات بالای ساختمان می تواند کشنده باشد و حتی به وسایل نقلیه آسیب جدی وارد کند.

به طور خلاصه و طبق قوانین موجود اگر ساختمان در حال ساخت باشد،  مسئولیت آن بر عهده سازنده است. اما اگر بعد از ساخت و اتمام  پروژه ای ساخت و ساز، نمای ساختمان ریزش کند، جبران خسارت های آن به عهده مدیر ساختمان است. در غیر این صورت اگر ساختمان به دلایل مختلف فاقد یک مدیر رسمی باشد، مسئول جبران خسارت ها، صاحبان آن ساختمان هستند.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران

دلایل شل شدن و کنده شدن سنگ از نمای ساختمان چیست؟

دلایل زیادی برای ریزش سنگ از نما و دیگر نقاط مختلف یک ساختمان وجود دارد که در زیر به طور خلاصه و تیتر وار به مهمترین آنها اشاره شده است.

 • ملات و سیمان نامرغوب
 • نشست ساختمان
 • انجام کارهای غیر اصولی در داخل ساختمان
 • نفوذ آب به پشت سنگ
 • سرد و گرم شدن هوا و متعاقبا انقباض و انبساط
 • وزش باد و طوفان
 • استفاده از سیمان خشک هنگام سنگ کاری

ریزش سنگ از کدام قسمت نما بیشتر است؟

اکثر نماهای امروزی برای جذب بیشتر و زیبایی بسیار شلوغ کار می شوند. منظور از شلوغی به کار بردن سنگهایی با عرض کم است که به صورت برجسته و در قالب ستون، قاب پنجره و سینه کفتری کار می شوند.

تجربه نشان داده است که سنگ هایی که به صورت ابزار و برجسته کار می شوند، احتمال کنده شدن بالایی دارند. از همین رو چنانچه نمای ساختمان شما این گونه طراحی شده است حتی اگر سنگی هنوز شل نشده و یا نیفتاده است، بهتر است برای پیشگیری، نسبت به پیچ و رولپلاک نما در تهران اقدام نمایید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما و جلوگیری از خطر

با توجه به موارد بالا محکم کاری و تثبیت سنگ نما امری کاملا اجتناب ناپذیر و ضروری است. حال راه چاره چیست؟ تنها راه حل اساسی برای رهایی از این خطرات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان است.

در این روش تمام سنگ ها توسط دریل های مخصوص سوراخ کاری شده و سپس پیچ و رولپلاک می شوند. باید توجه داشت که هر سنگ با توجه به ابعادی که دارد تعداد استانداردی پیچ باید برای آن مصرف شود.

در انتها چسباندن سنگ نما با طناب انجام می شود. چنانچه انجام این کار توسط شرکت معتبر و با سابقه ای انجام شود شما به طور کامل خیالتان برای همیشه از این موضوع راحت می شود.

پیچ کردن سنگ نما با طناب (راپل)

مهمترین پرسشی که در اذهان عموم که می خواهند نسبت به تثبیت سنگ نما اقدام نمایند این است که پیچ و رولپلاک با داربست انجام می شود یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که برای انجام این کار و دیگر خدمات در ارتفاع و نمای ساختمان دیگر نیازی به داربست نمی باشد.

امروز با روی کار آمدن خدمات راپل تمامی این امور توسط کار با طناب انجام می شود. استفاده از  پیچ رول پلاک نمای ساختمان با طناب هزینه پایینتر، ایمنی بیشتر، سرعت انجام کار بیشتر و عدم مزاحمت برای عابرین و وسایل نقلیه را در پی دارد.

افراد راپل کار حتما می بایست دانش این کار را داشته باشند. این افراد به هیچ وجه نباید دارای اعتیاد و ترس از ارتفاع باشند. سلامت کامل جسمی و روحی از ویژگی های مورد نیاز این افراد است.

در کار پیچ کردن نمای سنگی به چه وسایلی نیاز داریم؟

همانند انجام هر کاری برای مهار و محکم سازی سنگ های نما در تهران و کرج نیاز به یک سری ادوات و مصالح می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است.

 • ادوات کار راپل (شامل طناب، هارنس، آی دی، شانت، کارابین و …)
 • پیچ (پیچ حتما باید از جنس گالوانیزه ضد زنگ بوده و اندازه آن به فراخور قطر سنگ مناسب انتخاب شود.)
 • رولپلاک (اندازه رولپلاک باید به اندازه ۱ سانت از اندازه پیچ کوتاه تر باشد.)
 • دریل سوراخ کاری (دریل ها باید به گونه ای باشند که هنگام سوراخ کاری آسیبی به سنگ وارد نکنند)
 • دریل پیچ بند ( دریل های سبکی که برای بستن و پیچاندن پیچ در رولپلاک استفاده می شود.)
 • مته (انتخاب مته مناسب باعث می شود سوراخکاری سرعت بهتری داشته و به سنگ آسیبی وارد نشود.)
 • سیم سیار بلند برق ( جهت اتصال ادوات برقی کار می باشد)
 • بتونه (بتونه برای پوشش روی پیچ ها)

نکات مهم در اجرای کار رولپلاک نما در تهران و کرج

در انجام کار پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان موارد اساسی وجود دارد که حتما می بایست رعایت نمود. در زیر به این موارد اشاره شده است. در نظر گرفتن این موارد برای شما که قصد مهار و تثبیت سنگ های نمای خود را دارید امری ضروری است.

استفاده از راپل کاران زبده

افرادی که در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب فعالیت دارند باید دارای تجربه کافی باشند. این تجربه باید در حدی باشد که بدانند نحوه سوراخ کاری هر مدل سنگ چگونه است.

از دیگر تخصص ها باید یه این نکته اشاره کرد که مجریان با سهل انگاری به سنگ ها در حین سوراخ کاری آسیب وارد نکنند. وجدان کاری موردی است که مجریان این امر حتما باید از آن برخوردار باشند. چرا که این کار در نقاط غیر قابل دسترس انجام شده و کارفرما نمی تواند کنترلی داشته باشد.

انجام کار با متریال استاندارد و با کیفیت

برای انجام کار به متریال مشخصی مثل پیچ، رولپلاک، مته، دریل و .. نیاز است. با توجه به شرایط هر نما و نوع سنگ آن می بایست بهترین موارد استفاده شود.

چنانچه پیچ و رولپلاک مناسب نباشد نما به خوبی محکم کاری نمی شود. در صورت استفاده از مته و دریل نا مناسب ممکن است سنگها بشکنند و یا ترک بخورند.

بیمه بودن پرسنل

توجه به این نکته الزامی است که تمام تکنسین های کار در ارتفاع باید بیمه باشند. این بیمه باید توسط شرکت مربوطه برای پرسنل رد شود.

در صورت نداشتن بیمه و بروز حادثه شما کارفرمای محترم که قصد پیچ نمودن نمای خود در تهران و کرج را داشته اید با چالش های سختی مواجه خواهید شد.

 بتونه کاری بعد از پیچ کردن نما

یکی از مواردی که خیلی خیلی باید به آن توجه کرد از بین نرفتن زیبایی نما پس از اجرای کار است. متاسفانه بسیار زیاد دیده ایم که کار و بتونه کاری به نحوی انجام شده که پس از اتمام کار حتی نمی توان به نما نگاه کرد.

گارانتی کار پیچ و رولپلاک نما

شرکتی که کار پیچ کردن سنگ نما را انجام می دهد برای خیال راحتی شما حتما می بایست کار خود را گارانتی نماید.

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو کار انجام شده را به مدت ۵ سال گارانتی می نماید. به مدت ۵ سال چنانچه سنگی از نمای شما دچار ریزش شود این شرکت مسئول ترمیم رایگان آن قسمت از نما خواهد بود.

انعقاد قرارداد قبل از شروع کار

پیمانکاری که قصد انجام کار شما را دارد حتما باید با شما قبل از شروع کار قراردادی معتبر ببندد. در این قرارداد حتما باید موضوع کار، مشخصات طرفین، مبلغ قرارداد، تعهدات طرفین و شماره بیمه نامه پرسنل ذکر شود.

قیمت و هزینه پیچ رولپلاک ساختمان

برای استعلام قیمت از کار نیاز به بازدید و رویت نما است. دلیل این موضوع این است که به هیچ وجه نمی توان به صورت متری و دانه ای قیمت را اعلام نمود. دلیل این امر هم یکسان نبودن زحمت پیچ کردن سنگهای مختلف و معلوم نبودن تعداد هر پیچ در هر متر مربع است.

تعداد طبقات، متراژ بر ساختمان، جنس سنگ، عرض سنگ و میزان سنگهای برجسته کار شده در نما بخشی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت پیچ کردن سنگ نمای ساختمان می باشد.

نماسازان پیشرو شرکتی معتبر در زمینه پیچ کردن سنگ نما

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو مجری خدمات راپل و نمای ساختمان از سال ۱۳۸۸ مشغول در این حیطه می باشد. این شرکت دارای ۵ شعبه فعال است که انجام خدمات پیچ رولپلاک نما در کرج و تهران را انجام می دهد.

عمده ترین حیطه فعالیت این شرکت در کنار دیگر خدمات، بحث پیچ رولپلاک نما می باشد. انجام و اتمام بیش از ۸۰۰۰ پروژه تا کنون این شرکت را در زمره با تجربه ترین ها در این حرفه قرار داده است.

برای ارتباط با این شرکت کافی است با شماره ۰۹۱۲۸۳۱۶۶۲۰ تماس بگیرید. پس از تماس شما، از ساختمان و محل پروژه به طور رایگان بازدید نموده و سپس با ارائه توضیحات کامل هزینه براوردی را خدمت شما اعلام خواهند نمود.

منبع: سایت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو