رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

عبدالرضا قاسمیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان به مناسبت سوم اردیبهشت و روز معمار پیامی ارسال کرد.

حرف تازه – عبدالرضا قاسمیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان به مناسبت سوم اردیبهشت و روز معمار پیامی ارسال کرد. متن پیام بدین شرح است:

معماری روایت پویایی از تاریخ زندگی بشر و بازتاب فرهنگ و تمدن هر جامعه می باشد که با تلفیق هنر، علم و خلاقیت تغییراتی را در راستای تامین نیازهای هر نسل در محیط ایجاد نموده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.
سرزمین ما ایران زادگاه معماران بزرگی می باشد که شاهکارهای بی نظیری خلق نموده اند و در تاریخ جاودان گشته و شهرت جهانی یافته اند.
 سوم اردیبهشت به مناسبت زادروز شیخ بهایی اندیشمند و معمار فرزانه ایرانی روز معمار نامگذاری شده است. شیخ بهایی از چهره های برجسته و ماندگار هنر معماری ایران بوده که با استفاده از فناوری فراتر از عصر خود آثار ارزشمندی را به یادگار گذاشته است. این روز بهانه ای است برای تعمق در گنجینه غنی میراث معماری که از نیاکان ما به جا مانده است.
شایسته است جامعه معماری معاصر ایران با کنکاش در آثار معماری گذشتگان و بهره گیری از پتانسیل های امروز در زایش آثار برجسته و ماندگار تلاش نمایند تا پاسخگوی نیازهای انسان معاصر و منطبق بر ارزشهای اجتماع بوده و در عین حال جلوه گر تمدن کهن و پرافتخار این مرز و بوم باشد.
اینجانب ضمن تبریک این مناسبت به مهندسان معمار به‎ ویژه جامعه معماری گیلان بر خود واجب می دانم از اساتید و پیشکسوتان این رشته که در انتقال دانش خود عاشق، دلسوز و سخاوتمند بودند و همچنین از معماران جوانی که با خلاقیت، ذوق، هنر و دانش خود در سطح ملی و بین المللی خوش درخشیده اند، قدردانی نمایم.
بی شک نقش برجسته این عزیزان در خلق فضاهای باکیفیت و آثار فاخر غیرقابل انکار است و امید است این تبحر و مهارت در تجلی ارزشهای بومی در آثار معماری استان نیز جلوه گر شود.

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار