پنتاگون صدها گزارش جدید از مشاهده یوفوها دریافت کرد

پنتاگون چند صد گزارش جدید از مشاهده اشیای پرنده ناشناس یا یوفوها دریافت کرده است.

به گزارش حرف تازه، به نقل از فیز، یکی از مقامات این مرکز در روز جمعه به خبرنگاران گفت که دفتر جدید پنتاگون که برای ردیابی گزارش‌های اشیای پرنده ناشناس ایجاد شده است، چند صد گزارش جدید دریافت کرده، اما تاکنون هیچ مدرکی دال بر وجود بیگانگان فضایی وجود نداشته است.

دفتر حل ناهنجاری همه دامنه(AARO) در ماه ژوئیه راه اندازی شد و نه تنها مسئول ردیابی اشیای ناشناس در آسمان بود، بلکه مسئولیت ردیابی اشیای ناشناس زیر آب یا در فضا را نیز بر عهده داشت.

این دفتر پس از بیش از یک سال توجه به اشیای پرنده ناشناس که خلبانان نظامی مشاهده کرده بودند، اما گاهی اوقات به دلیل ترس از انگ خوردن، تمایلی به گزارش دادن آن نداشتند، تأسیس شد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱، دفتر مدیر اطلاعات ملی گزارش داد که بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱، ۱۴۴ مورد از این برخوردها وجود داشته که ۸۰ مورد از آنها با چندین حسگر ثبت شده است.

شان کرک پاتریک(Sean Kirkpatrick)، مدیر دفتر ناهنجاری، می‌گوید: از آن زمان، ما گزارش‌های بیشتری دریافت کرده‌ایم.

این دفتر نه تنها برای بررسی این موضوع که آیا حیات فرازمینی وجود دارد یا خیر، بلکه به دلیل خطر امنیتی ناشی از برخوردهای زیاد با اشیای پرنده ناشناس متعلق به تأسیسات نظامی یا هواپیماهای نظامی راه اندازی شد.

در ماه مه، کنگره آمریکا اولین جلسه علنی استماع خود را پس از بیش از نیم قرن در مورد این موضوع برگزار کرد و چندین عضو از آن ابراز نگرانی کردند که آیا این اشیای ناشناس متعلق به بیگانگان هستند یا فناوری‌های ناشناخته جدیدی هستند که توسط چین، روسیه یا یک دشمن بالقوه دیگر، به پرواز در می‌آید و خطر امنیتی ایجاد می‌کند.

رونالد مولتری(Ronald Moultrie)، معاون وزیر دفاع آمریکا در بخش اطلاعات و امنیت گفت: ما تاکنون چیزی ندیده‌ایم و هنوز خیلی زود است که به این باور برسیم که هر یک از اشیایی که دیده‌ایم منشأ بیگانه دارند.

علاوه بر اشیای غیرقابل شناسایی، بسیاری از فناوری‌های جدید مانند بمب‌افکن‌های رادارگریز و جنگنده‌های رادارگریز آینده، پهپادها و موشک‌های مافوق صوت که توسط ایالات متحده و چین به میدان می‌روند، ممکن است با یک شی ناشناس اشتباه گرفته شوند.