پرسپولیس منتظر جواب مثبت برانکو | از رایزنی آقای سفیر تا تسویه بدهی مالیاتی

با وجود پاسخ منفی برانکو ایوانکوویچ، مدیران باشگاه پرسپولیس در تلاش هستند تا بتوانند نظر این سرمربی کروات را تغییر بدهند.

به گزارش حرف تازه به نقل از فوتبال ۳۶۰ ، برانکو ایوانکوویچ همچنان اصلی‌ترین گزینه هدایت پرسپولیس برای ادامه حضور در لیگ بیست‌وسوم است و با وجود آنکه سرمربی کروات در پیامی خطاب به هواداران پرسپولیس، پاسخ منفی خود را به پیشنهاد سرخ‌پوشان علناً اعلام کرد اما با این وجود، رایزنی‌ها برای تغییر نظر ایوانکوویچ ادامه دارد. در جلسه روز گذشته هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس هم نظر مدیران باشگاه بر تداوم مذاکره با برانکو بود و قرار است این‌بار رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس شخصاً روند مذاکرات را دنبال کند.

پرسپولیس منتظر جواب مثبت برانکو

سرمربی کروات در حال حاضر همراه با تیم ملی عمان در کشور قطر حضور دارد و شاگردان او در نخستین مسابقه در جام ملت‌های آسیا، باید روز سه‌شنبه بیست‌وششم دی‌ماه به مصاف تیم ملی عربستان بروند. با توجه به اینکه قرارداد برانکو ایوانکوویچ با تیم ملی عمان تا پایان جام ملت‌های آسیا است، پرسپولیسی‌ها منع قانونی برای مذاکره با او ندارند و همین مسئله باعث شده تا با وجود آنکه نام چهره‌های دیگری هم برای هدایت پرسپولیس مطرح شده اما همچنان اولویت مدیران باشگاه، انتخاب برانکو ایوانکوویچ باشد.

مدت قرارداد پیشنهادی افزایش پیدا کرد!

محمد دلبری عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس به عنوان نماینده این باشگاه، دیداری با برانکو ایوانکوویچ داشت که گفته می‌شود در این نشست، یکی از پیشنهادات ارائه شده به سرمربی کروات، موضوع مدت قرارداد او بوده است. در حالی‌که شایعاتی پیرامون امضای قرارداد با برانکو ایوانکوویچ تا پایان فصل جاری مطرح شده بود اما پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که مدت قرارداد پیشنهادی به برانکو برای ۱.۵ فصل بوده که حالا در دور جدید مذاکرات، پیشنهادی به مدت ۲.۵ فصل به او ارائه شده است.

تمامی بدهی‌های مالیاتی تسویه شد

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس که قرار است در دور جدید مذاکرات، شخصاً به دیدار با برانکو ایوانکوویچ برود، برای اطمینان‌خاطر و جلب رضایت سرمربی کروات، به سراغ تسویه‌حساب بدهی‌های مالیاتی او رفت. بعد از رایزنی‌های انجام شده با سازمان مالیاتی کشور، بخشی از جرایم مالیاتی برانکو ایوانکوویچ بخشیده شد و در نهایت با پرداخت نزدیک به ۴ میلیارد تومان، تمامی بدهی‌ها و جرایم مالیاتی سرمربی کروات پرداخت شد تا او مشکلی برای حضور در ایران نداشته باشد. جالب آنکه بعد از پرداختی مالیات برانکو، درویش در جلسه‌ای با رضا چلنگر به عنوان نماینده برانکو ایوانکوویچ، مدارک تسویه‌حساب بدهی‌های مالیاتی برانکو را در اختیار او قرار داد تا به سرمربی کروات منتقل کند و گفته می‌شود قرار است تا روز یکشنبه، مفاصا حساب مالیات برانکو ایوانکوویچ هم صادر شود تا او در این زمینه دیگر دغدغه نداشته باشد.

پای سفیر هم به پرونده بازگشت برانکو باز شد!

مدیران باشگاه پرسپولیس برای جلب رضایت برانکو ایوانکوویچ، نه‌تنها پرونده مالیاتی او را مختومه کردند، بلکه به سراغ رایزنی با سرمربی کروات از طریق سفر ایران در کرواسی رفتند؛ به‌طوری‌که سعید خطیب‌زاده، سفیر ایران در کرواسی در واکنش به حضور دوباره برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس گفت: «با توجه به ارتباطاتی که با برانکو داریم پیگیر موضوع توافق وی با باشگاه پرسپولیس هستیم چون مدیرعامل باشگاه از سفارت درخواست کرده، نهایت کمک و مساعدت ممکن را انجام می‌دهیم. به هواداران پرسپولیس قول می‌دهیم نهایت تلاش خود را برای توافق با برانکو خواهیم کرد و در صورت تحول جدید، اطلاع‌رسانی از طریق باشگاه انجام خواهد شد».

لحظه‌شماری پرسپولیسی‌ها برای دریافت چراغ سبز

برانکو ایوانکوویچ در حالی در وهله نخست با پیشنهاد پرسپولیسی‌ها مخالفت کرد که مهم‌ترین دغدغه‌های او، مدت قرارداد و البته پرونده مالیاتی‌اش در ایران بود. حالا به نظر می‌رسد که شرایط کاملاً تغییر کرده و با توجه به اقدامات انجام شده از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس، احتمال تغییر نظر ایوانکوویچ دور از ذهن نیست و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، او در دور تازه مذاکرات که قرار است با حضور رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس انجام شود، پاسخ متفاوتی نسبت به پاسخ اولیه خود به مدیران باشگاه پرسپولیس خواهد داد. باید دید با توجه به تحولات ۴۸ ساعت گذشته، حضور برانکو طی روزهای آینده روی نیمکت پرسپولیس رسمیت پیدا می‌کند یا با پاسخ منفی دوباره او، معادلات تغییر کرده و پرسپولیسی‌ها به سراغ انتخاب گزینه دیگری خواهند رفت.