واکنش رئیس شورای اسلامی شهر رشت به انتشار خبری در خصوص شهر خلاق خوراک شناسی

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهررشت با انتشار یادداشتی، به ابهامات به وجود آمده در مصاحبه اخیر خود در خصوص شهرخلاق خوراک شناسی و عدم وجود خروجی مناسب در این حوزه پاسخ داد. در پی انتشار خبری از سوی سید امیرحسین علوی پیرامون موضوع شهر خلاق خوراک شناسی وی با انتشار یادداشتی به بیان […]

حرف تازه – رئیس شورای اسلامی شهررشت با انتشار یادداشتی، به ابهامات به وجود آمده در مصاحبه اخیر خود در خصوص شهرخلاق خوراک شناسی و عدم وجود خروجی مناسب در این حوزه پاسخ داد.

در پی انتشار خبری از سوی سید امیرحسین علوی پیرامون موضوع شهر خلاق خوراک شناسی وی با انتشار یادداشتی به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت که در ادامه می خوانیم.

بسم ا… الرحمن الرحیم

شهروندان عزیز و صبور رشت
سلام

در روز های اخیر خبری از سوی اینجانب در برخی از رسانه ها منتشر شد که با ابهامات و علامت های سوالی در خصوص شهر خلاق خوراک شناسی و دستاوردهای آن همراه شد. به همین دلیل و در راستای همدلی و هم افزایی بیشتر مسئولین ذکر نکاتی در این مورد و ارائه توضیحات تکمیلی را ضروری دانستم.

عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو یکی از افتخارات مدیریت شهری رشت بوده است که حاصل دسترنج و نواوری ها و خلاقیت نیاکان ما در این استان و پیگیری و تلاش مسئولین شهری بوده است. زیر سوال بردن اصل این ماجرا هرگز مدنظر اعضای شورای اسلامی شهر رشت نبوده و نادیده گرفتن فعالیت های صورت گرفته را به دور از انصاف می دانم. هرچند معتقدم اگر اولویت بندی ها در دوره گذشته مدیریت شهری بیشتر مدنظر قرار می گرفت می توانستیم با توجه به توانمندی های حوزه مربوطه نسبت به وضع موجود در جایگاه به مراتب بهتری قرار داشته باشیم.

یکی از مهم ترین اهداف مدیریت شهری در دوره پنجم شورا، رشد اقتصادی به کمک رونق گردشگری است و طبیعتا یکی از ظرفیت های کلیدی در این حوزه برند شهر خلاق خوراک شناسی است که نیازمند توجه ویژه تمامی مسئولین است و می تواند در کنار مباحثی مثل شهرهای راه ابریشم و یا شهرهای اسلامی به رونق صنعت گردشگری، بهبود فضای کسب و کار، کاهش مشکلات اشتغال و رشد اقتصادی شهر و استان کمک شایان توجهی کند.

شهر خلاق خوراک شناسی یکی از ماندگارترین یادگاری های مدیریت شهری رشت پیش از شورای پنجم است. قطعا اقدامات موثر و گام های استواری در راستای ثبت شهر خلاق خوراک شناسی برداشته شده است و از این پس نیز به همت و عزم جدی تمام مسئولان نیاز است تا این عنوان برای شهر رشت و ایران حفظ شود.

بی شک با همدلی و اتحاد بیش از پیش مسئولان و با ادامه زحمات حوزه های مرتبط بستری فراهم خواهد شد که می تواند نتیجه این تلاش ها را در آینده ای که دور نیست به عموم همشهریان عزیز نشان دهد. رونق گردشگری به طور کلی مقوله ای است که نیاز به فراهم شدن زیرساخت ها و زمان بیشتری برای بازدهی مطلوب دارد و نمی توان انتظار داشت که برند شهر خلاق خوراک گردشگری به تنهایی بتواند منجر به جذب گردشگر شود.

شورای اسلامی شهر رشت هیچگاه زحمات مدیران شهری را نادیده نخواهد گرفت و اگر دغدغه ای مطرح می شود الزاما به معنای کم کاری و یا ضعف حوزه های مربوطه نیست و شاید حلقه مفقوده در موضوعی هم افزایی مسئولان و یا در مواردی عدم توجه به اولویت ها باشد و با در کنار هم قرارگرفتن مدیران اتفاقاتی شگرف و به یادماندنی برای رشت زیبا رقم بخورد.

امید است در راستای توسعه رشت و اعتلای نام ایران اسلامی گام برداریم و هیچ یک از ما بذر نا امیدی و اختلاف افکنی را در جامعه نپاشیم.

سید امیرحسین علوی       
رئیس شورای اسلامی شهر رشت