هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای کاسپین

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج در دریای کاسپین از جمعه تا یکشنبه (۲۶ تا ۲۸ شهریورماه) هشدار داد.

حرف تازه – سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج در دریای کاسپین از جمعه تا یکشنبه (۲۶ تا ۲۸ شهریورماه) هشدار داد.

به گزارش حرف تازه به نقل ازایسنا افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر در مناطق ساحلی و فراساحل جمعه و شنبه (۲۶ و ۲۷ شهریورماه) برای دریای کاسپین، مناطق دور از ساحل و ساحلی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و یکشنبه (۲۸ شهریورماه) برای دریای کاسپین، مناطق دور از ساحل و ساحلی در استان‌های مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای ماهیگیری و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از شنا، جلوگیری از تردد قایق‌های تفریحی و کوچک به‌ویژه به نقاط فراساحل و احتیاط در انجام کلیه فعالیت‌های دریایی توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای کاسپین

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای کاسپین