رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March
همراه با کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دمای هوا؛

هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای بارش باران و برف در گیلان

بر اساس پیش بینی صورت گرفته شاهد بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید / خیلی شدید)، کاهش دما (به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس در مناطق مختلف استان) خواهیم بود.

حرف تازه – اداره کل هواشناسی گیلان با صدور هشدار سطح نارنجی برای بارش باران و برف در گیلان و نفوذ سامانه بارشی و سرد/ بارندگی و بارش برف و وزش باد (گاهی شدید و خیلی شدید) از روز چهارشنبه خبر داد.

بر اساس پیش بینی صورت گرفته شاهد بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید / خیلی شدید)، کاهش دما (به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس در مناطق مختلف استان)، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف(بعضی نقاط شدید)، عصر و شب چهارشنبه تا جمعه برخی نقاط جلگه ای مخلوط برف و باران و بارش برف، مه آلود بودن هوا و یخبندان خواهیم بود.
با این وضعیت جوی آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل‎ها، لغزش و رانش، کاهش دید و لغزندگی، جاده ها، اختلال در تردد محورهای کوهستانی، خسارت به محصولات کشاورزی و احتمال خسارت به سازه ها وجود دارد.
همچنین با توجه به کولاک برف و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات و دامنه ها و مناطق کوهستانی، آمادگی تجهیزات برف روبی به بخش های مختلف کشاورزی (مرغداری ها، گلخانه ها، باغات مرکبات، کیوی و ..) توصیه شده و تمهیدات لازم را بعمل آورند.
احتیاط در تردد جاده ای و عدم توقف و استقرار وسایل نقلیه در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، پوشش گلخانه ها، … و اجتناب از فعالیت های کوهنوردی و ترددهای کوهستانی و مدیریت مصرف سوخت و انرژی با توجه به کاهش محسوس دما و رانندگانی که طی بازه مذکور قصد عبور از محورهای کوهستانی و گردنه های برف گیر را دارند، نسبت به تجهیزخودرو به به امکانات ایمنی (زنجیر چرخ … ) اقدام نمایند.
هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای بارش باران و برف در گیلان

هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای بارش باران و برف در گیلان

اخبار مرتبط



تبلیغات










آخرین اخبار