مدیرعامل ستاد دیه کشور:

هشدار به رانندگان برای دریافت الحاقیه‌ بیمه تا پیش از ورود به ماه حرام‌

حرف تازه : «سید اسدالله جولایی» درگفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان با هشدار به رانندگان برای دریافت الحاقیه‌ها تا پیش از ورود به ماه حرام‌، اظهار کرد: هم اکنون ۹۸۹ راننده زندانی در کشور به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه در زندان بسر می‌برند. مدیرعامل ستاد دیه کشور در ادامه افزود: از این […]

حرف تازه : «سید اسدالله جولایی» درگفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان با هشدار به رانندگان برای دریافت الحاقیه‌ها تا پیش از ورود به ماه حرام‌، اظهار کرد: هم اکنون ۹۸۹ راننده زندانی در کشور به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه در زندان بسر می‌برند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در ادامه افزود: از این تعداد ۴۵۰ زندانی فوتی ناشی از تصادفات و ۵۳۹ زندانی محکوم به دیه در زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند.

وی با اشاره به اجرایی شدن لایحه بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه بیان کرد: خوشبختانه در قانون جدید به دلیل حذف حفره‌های قانونی و تدابیر به عمل آمده با اجرایی شدن قانون بحث خرید الحاقیه نیز منتفی می‌شود و دیگر برای هموطنان نیازی به دریافت الحاقیه بیمه خودرو نیست.

جولایی گفت: ۲۱ فروردین سال ۹۵ مصادف با ماه رجب (به عنوان اولین ماه حرام در سال جدید شمسی) است که دیه از این روز با افزایشی ۳۰۰ میلیون ریالی به ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال خواهد رسید که برای پیشگیری از مشکلات احتمالی رانندگان خوب است این افزایش دیه را جدی گرفته و با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های حرام جهت دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: با عزمی جدی خوشبختانه امروز ورودی زندانیان تصادفات را از روزی ۵۰ نفر به ۲ نفر کاهش داده‌ایم که امید است با تصویب قانون جدید همین ورودی به زندان‌ را هم به صفر تبدیل کنیم .

جولایی در ارتباط با مزایای دیگر قانون جدید بیمه اجباری گفت: به همت ستاددیه و همیاری اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با افزایش ۳۰ ماده فعلی به ۶۸ ماده، بسیاری از کاستی‌های قانون منجمله یوم الاداء شدن پرداختی شرکت‌های بیمه‌گر، در پیشگیری از ورود زندانیان محکوم به دیه به زندان مرتفع شده است.

مدیر عامل ستاد دیه کشور ادامه داد: در پنج سال گذشته نزدیک به ۶ هزار ایرانی در سوانح رانندگی نوروزی جان خود را از دست داده‌ و نزدیک به ۳۰۰ نفر نیز در همین ایام نوروز سالجاری به دلیل تصادفات جان سپرده‌اند که این زنگ خطر یک هشدار جدی برای دریافت الحاقیه‌ها تا پیش از ورود به ماه حرام‌ به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: از تعداد بیش از ۷۰۰۰ زندانی غیرعمدی که در سال گذشته (۹۴) با همت نیکوکاران کشوری از بند حبس رهایی یافتند ۲ هزار و ۵۰۰ تن از این افراد را محکومان به پرداخت دیه در حوادث رانندگی، جرحی یا فوتی تشکیل می‌دادند.