رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September

حرف تازه – رئیس کل دادگستری گیلان امروز در ششمین نشست پیشگیری از وقوع جرم دادگستری از ورود جدی دستگاه قضا به معضل دفع نامناسب پسماند در گیلان خبر داد و افزود : شهرداری رشت مکلف است در بستر اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، در کوتاهترین زمان در خصوص پیشگیری […]

حرف تازه – رئیس کل دادگستری گیلان امروز در ششمین نشست پیشگیری از وقوع جرم دادگستری از ورود جدی دستگاه قضا به معضل دفع نامناسب پسماند در گیلان خبر داد و افزود : شهرداری رشت مکلف است در بستر اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، در کوتاهترین زمان در خصوص پیشگیری از بروز معضلات بهداشتی زیست محیطی مرکز استان به ویژه سایت پسماند سراوان اقدام کند.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با پسماند را به تعامل سازنده با شهرداری فراخواند و گفت : معضلات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از دفن نامناسب پسماندها صرفا معطوف به شهرداری ها نیست و همه دست اندرکاران حاکمیتی باید در این زمینه نقش آفرین باشند.

وی از پیگیری مجدانه دستگاه قضا در خصوص روند هزینه کرد اعتبارات دولتی تخصیص یافته به حوزه پسماند گیلان خبر داد و افزود : هر مسئولی که در گذشته و حال، ریالی از اعتبارات مربوط به ساماندهی پسماند را در جای دیگری هزینه کرده باشد، مجرم است و باید پاسخگو باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان خطاب به رسانه ها گفت : با توجه به عزم شهرداری رشت برای مقابله با معضلات ناشی از دفن نامناسب زباله ها در سراوان رشت ، اطلاع رسانی به موقع و تحلیل کارشناسانه محتوا در این زمینه ضروری است و نباید اجازه داد معاندان نظام با التهاب آفرینی و تحریک افکار عمومی روند ساماندهی معضل پسماند در گیلان را تحت شعاع قرار دهند.

ناصر حاج محمدی شهردار رشت نیز گزارشی از عمده ترین اقدامات شهرداری از اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، برای ساماندهی معضل پسماند مرکز استان گزارش داد و افزود : پیش بینی شده که ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح تفکیک زباله در رشت اختصاص یابد و در نشست دیشب با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیمی از آن تخصیص یافت.

در ادامه این نشست هر یک از مدیران و کارشناسانه مرتبط با ساماندهی پسماند نکته نظرات خود را در خصوص شیوه های اجرای برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت ارائه دادند.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار