رکورد بوندسلیگا شکست

هری کین به بایرن مونیخ پیوست

هری کین، ستاره انگلیسی، با امضای قراردادی رسمی راهی بایرن مونیخ شد.

به گزارش حرف تازه، بایرن مونیخ علاقه زیادی به جذب هری کین داشت و این بازیکن در صدر فهرست بازیکنان مدنظر توماس توخل از ابتدای حضورش روی نیمکت این تیم جای گرفته بود.

هری کین به بایرن مونیخ پیوست

این مربی آلمانی به صورت جدی به دنبال تقویت خط حمله تیمش بود و تاکید داشت که بهترین گزینه برای پر کردن شکاف به وجود آمده در خط حمله بایرن پس از جدایی روبرت لواندوفسکی، این ستاره انگلیسی است. هرچند مدیران بایرن حتی پیش از حضور توخل و در زمان مربیگری یولیان ناگلزمان هم در فکر جذب این بازیکن بودند.

آنها بلافاصله پس از پایان رقابت‌های فصل ۲۳-۲۰۲۲ مذاکرات برای جذب این بازیکن را شروع کردند و پیشنهادی رسمی را به مدیران تاتنهام ارائه کردند اما این پیشنهاد با پاسخ منفی از سوی آنها روبرو شد. این اتفاقی بود که برای دو پیشنهاد دیگر بایرن هم رخ نداد.

1908479

مدیران این باشگاه در نهایت تصمیم گرفتند تسلیم خواسته دنیل لوی، مدیر باشگاه تاتنهام، شوند تا هر طور شده این مهاجم را تا پیش از شروع فصل جدید به خدمت بگیرند و گفته می‌شود که پیشنهاد آخر آنها که مورد قبول تاتنهام واقع شده نزدیک به ۱۱۵ میلیون یورو بوده است. 

کین روز گذشته پس از کش و قوس فراوان و چند ساعت معطلی در فرودگاه لندن بالاخره راهی مونیخ شد تا در تست پزشکی بایرن شرکت کند و موفق شد این آزمایشات را هم به بهترین شکل پشت سر بگذارد.

باشگاه بایرن دقایقی قبل خبر جذب این کاپیتان تیم ملی انگلیس را به صورت رسمی اعلام کرد. قرارداد او با این باشگاه چهار ساله و تا سال ۲۰۲۷ خواهد بود. آنها همچنین کلیپ ویژه‌ای برای معرفی او تدارک دیدند که کین در آن با کت و شلوار و پاپیون وارد سالن سینما می‌شود و در پایان رو به دوربین می‌گوید: «اکشن!» این کلیپ مورد توجه ویژه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. 

1908480

تصاویر منتشر شده از سوی باشگاه بایرن مونیخ همچنین تایید می‌کند که کین قرار است در فصل جدید با پیراهن شماره ۹ این تیم به میدان برود.

او پس از امضای رسمی قرارداد به سایت باشگاه بایرن گفت: «بسیار خوشحالم که عضوی از بایرن هستم. باشگاه بایرن یکی از بزرگترین باشگاه‌های دنیاست و من همیشه گفته‌ام که دوست دارم پیش بروم و خودم در بالاترین سطح در دوران حرفه‌ای فوتبالم ثابت کنم. باشگاه بایرن با تکیه بر فرهنگ قهرمانی‌اش شناخته می‌شود و من احساس بسیار خوبی دارم از این که اینجا هستم.»

1908481

یان کریستین دریسن، مدیر ورزشی بایرن مونیخ، درباره جذب کین اظهار داشت: «این روندی طولانی بود اما حالا همه از این که کین قرار است پیراهن بایرن را به تن داشته باشد خوشحال هستیم. هری هدفی رویایی از همان اول بود که سازگاری کاملی با ما و دی ان ای این باشگاه از نظر فوتبالی و شخصیتی داشت.»

این بازیکن همچنین با انتشار توییتی از تصاویرش با پیراهن بایرن نوشت: «در ۲۴ ساعت گذشته استقبالی باورنکردنی از من و خانواده‌ام در مونیخ انجام شد! از این که به چنین باشگاه بزرگی با تاریخی خارق‌العاده پیوستم بسیار خوشحالم و بی‌صبرانه منتظر شروع کار هستم!»

1908482