هتل عباسی اصفهان یکی از بزرگترین هتل موزه های جهان

هتل عباسی اصفهان یکی از بهترین هتل های این شهر برای توریست ها و گردشگران خارجی و داخلی است.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، اصفهان یکی از مراکز گردشگری ایران و همچنین یکی از بهترین نمایندگان برای بازتاب تاریخ، هنر، فرهنگ و معماری ایرانیان در قرن ها و سلسله های مختلف است. تعداد زیادی از گردشگرانی که از سراسر ایران و جهان به این شهر سفر می کنند هم قصد دارند تا با این تاریخ و فرهنگ از طریق اصفهان آشنایی بیشتری پیدا کنند. به همین دلیل هم هتل عباسی اصفهان یکی از بزرگترین هتل موزه های جهان، انتخاب اول این مسافران است. اگر شما هم کنجکاو شده اید تا درباره این هتل بیشتر بدانید یا این که قصد سفر به اصفهان و اقامت در این هتل را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. در ادامه این مطلب از مجله گردشگری الی گشت، قصد داریم تا همه چیز را درباره هتل عباسی اصفهان به شما بگوییم.

تاریخچه هتل عباسی اصفهان

هتل ۵ ستاره عباسی، یکی از قدیمی‌ترین و لوکس‌ترین هتل‌های ایران در اصفهان بوده که در زمان سلطان حسین صفوی ساخته شده است. معماری این هتل زیبا با توجه به معماری قرن ۱۸ میلادی در ایران ساخته شده و به همین دلیل هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ساختمان اصلی هتل عباسی اصفهان در گذشته به عنوان کاروانسرای مدرسه چهارباغ استفاده می شده است. نمای گنبد زیبای مدرسه امروزه هم از ساختمان این هتل به خوبی مشخص بوده و این هتل را به یک از بهترین هتل‌های ممکن برای اقامت تبدیل کرده است. این هتل هم اکنون یک هتل و موزه حدوداً ۴۰۰ساله است که به گفته بسیاری از مسافران، گردشگران، تاریخ‌شناسان و مردم محلی و خارجی به عنوان زیباترین هتل جهان شناخته می‌شود. با وجود این که این لقب یک لقب رسمی نیست، اما بسیاری از مسافران خارجی باور دارند که هیچ وقت هتلی به این زیبایی در عمر خود ندیده‌اند.

در تمامی ساختمان هتل می‌توان نقاشی‌های بی‌نظیر با رنگ‌بندی‌های سنتی هنر ایرانی مشاهده کرد. زمانی که به این هتل پا می‌گذارید، حس می‌کنید که به دریچه‌ای رو به تاریخ ایران پا گذاشته‌اید. می‌توانید تنها با نگاه کردن به معماری و نقاشی‌های هتل عباسی اصفهان، با هنر سنتی ایرانی در قرن ۱۸ میلادی آشنا شوید. این هتل از نظر تاریخی، اقتصادی و گردشگری، اهمیت بسیار زیادی برای اصفهان و کل ایران دارد.

هتل عباسی

هتل عباسی در اصفهان

هتلی ۵ ستاره در قلب بافت تاریخی اصفهان که بزرگترین هتل موزه جهان نام گرفته. هتل عباسی اصفهان در اصل از چند ساختمان ۳  طبقه تشکیل شده که در کل ۲۲۵ اتاق دارد. این هتل ۵۰۰ تخت خوابه شامل اتاق های استاندارد، چشم انداز، سوئیت پردیس، پردیس، سوئیت قاجار و سوئیت صفوی است. یکی از جذابیت‌ های این هتل این است که برای کودکان زیر ۵ سال کاملا رایگان است و برای کودکان زیر ۱۰ سال نیم بها محاسبه می شود. فراموش نکنید که بهتر است ۵ روز قبل از تاریخ و موعد مقرر ورودتان در صورت نیاز رزرو خود ار کنسل کنید، وگرنه هتل هیچ وجهی را مسترد نخواهد کرد.

امکانات هتل عباسی اصفهان

هتل عباسی اصفهان امکانات و سوئیت های فراوانی دارد. در این قسمت خیلی مختصر به معرفی این سوئیت ها خواهیم پرداخت.

 • اتاق های استاندارد هتل عباسی اصفهان

اتـاق های استاندارد هتل عباسی اصفهان شامل اتاق های یک تخته ودوتخته هستند که کاملا برای مهمانان کم جمعیت بسیار مناسب و خوب خواهند بود. اتاق ها بسیار ساده بوده و صمیمیت فراوانی دارند.  امکانات رفاهی خوبی برای آنان در نظر گرفته شده مانند اینترنت پر سرعت، مینی بار، تلویزیون، سرویس چای و قهوه و غیره که همگی کاملا استاندارد و مدرن در نظر گرفته شده اند. ناگفته نماند که پنجره های این اتاق ها رو به شهر زیبای اصفهان باز می شوند.

 • اتاق های چشم انداز هتل عباسی اصفهان

تصور ما بر این است که نام این اتاق ها چشم انداز است چون منظره ای رو به باغ زیبای هتل عباسی اصفهان دارد. این اتاق ها نیز دو تخته مجزا و دو تخته به هم چسبیده دارند و تمامی امکانات آن ها مانند اتاق های استاندارد است. بعلاوه اینکه همان فضای ساده و صمیمی نیز در آن ها قابل مشاهده است.

 • اتاق های پردیس هتل عباسی اصفهان

اگر تصور شما بر این است که در هتل عباسی اصفهان با اتاق هایی کاملا قدیمی و امکاناتی عقب مانده روبرو می شوید، سخت در اشتباه هستید. معماری بواسطه بازسازی شدن همچنان سنتی و با اصالت باقی مانده اما تمامی امکانات موجود به روز هستند. سیستم گرمایش و سرمایش، امکانات رفاهی، تهویه مطبوع و تمامی تجهیزات بکار رفته در این هتل، همگی گواهی بر بروز بودن این فضاست. به راحتی می توان ردپای مدرنیته را در جای جای این هتل مشاهده کرد.

هتل عباسی اصفهان

 • سوئیت های تعبیه شده در هتل عباسی اصفهان

در هتل عباسی اصفهان سوئیت های جذابی نیز قرار دارند که اقامت در آن ها خالی از لطف نیست. سوئیت پردیس از اتاق های پردیس بزرگتر است و تجهیزات بیشتری نیز دارند. ظرفیت این سوئیت ها برای ۲ نفر است اما این امکان وجود دارد که یک تخت اضافه در فضای سوئیت قرار بگیرد. نمای پنجره ها به باغ زیبای روبروی هتل باز می شوند که تصویری نقاشی مانند را در مقابل چشمان بیننده قرار می دهد. امکانات این سوئیت ها یک نهارخوری کوچک، مبلمان، کمد دیواری، اینترنت پرسرعت، سرویس بهداشتی، میز آرایش و غیره است که همگی در نوع خود مدرن، زیبا و راحت هستند.

 • سوئیت قاجار در هتل عباسی اصفهان

بطور حتم رزرو کردن سوئیت قاجار برای شما تجربه ای جذاب است. به قدری سوئیت قاجار در هتل عباسی اصفهان جذاب و خواستنی است که شما را محو تماشای در و دیوارها می کند و شما مجالی برای انجام کارهای دیگر نخواهید داشت. معماری قاجاری در این سوئیت ها بیداد می کند. مقرنس ها، نگاره های زیبا بر روی دیوارها و نقش های منحصربه‌فردی که همگی انگار با انسان سخن می گویند. فضای سوئیت هم بزرگ است و هم وسعت فراوانی دارد اما رنگ های گرم بکار رفته در در و دیوارها، جذابیتی دو چندان به این فضا بخشیده است. امکانات رفاهی همچنان مربوط به دنیای مدرنیته هستند و اقامت ۲ نفره شما بشدت پر خاطره خواهد شد.

هتل عباسی اصفهان

 • سوئیت صفوی در هتل عباسی اصفهان

در سوئیت صفوی هتل عباسی اصفهان شما در دل اصفهان هستید اما با مقیاسی کوچکتر. سوئیت صفوی یک اصفهان کوچک شده و جا داده شده در یک اتاق است. شما معماری دوره صفوی را براحتی در این اتاق ها خواهید دید. دیوارها، کف، سقف، مبلمان و حتی پرده ها همگی راوی معماری دوره صفویه هستند. در این سوئیت یک دست ناهارخوری ۸ نفره خودنمایی می کند. مبلمان و میز صندلی راحتی در گوشه دیگر قرار دارد و تمامی امکانات دنیای مدرنیته در تقابل با معماری سنتی فضا، خود را در تمام قسمت های سوئیت به رخ مخاطب می کشند.

هتل عباسی اصفهان

امکانات تفریحی هتل عباسی در اصفهان

هتل عباسی اصفهان یکی از هتل‌های معروف در بین مسافران بین‌المللی بوده و به همین دلیل هم مسئولین این هتل ۵ ستاره مطمئن شده‌اند که تمامی امکانات رفاهی و تفریحی این رستوران مطابق با استانداردهای روز دنیا باشد. تمامی اتاق‌های هتل عباسی شامل صبحانه رایگان می‌شوند که در ساعت مشخصی، در رستوران بزرگ هتل سرو می‌شود. برخی از مهم‌ترین امکانات تفریحی رفاهی هتل عباسی اصفهان را می‌توان در ادامه مشاهده کرد.

رستوران ها و کافی شاپ در هتل عباسی اصفهان

سالن غذاخوری هتل عباسی اصفهان برای صبحانه در کنار منوی غذا، به شما انرژی نیز می دهد. این حال خوب به واسطه معماری جذاب، ترکیب رنگ های ناب، چیدمان چشم نواز و البته صبحانه مفید و مفصل برای شما بوجود خواهد آمد. رستوران چهلستون هتل عباسی چه برای ناهار انتخاب بشود و چه برای شام، هم معده شما را سیر خواهد کرد و هم چشمانتان را. زیبایی دیوارها و تزئینات تلفیق قاجاریه و صفویه را فریاد می زند. منوی غذایی در این رستوران بسیار متنوع است و تمامی ذائقه ها را راضی خواهد کرد.

هتل عباسی اصفهان

در رستوران چشم انداز هتل عباسی اصفهان، شهر با تمام عظمت و شکوه در زیر پای شما قرار دارد. ظرفیت این رستوران ۲۵۰ نفر است و یک فضای دنج برای مهمانی ها، دورهمی ها، قرارهای کاری و خانوادگی محسوب می شود. در سفره خانه سنتی مدرنیته مخفی شده با پوشش سنت، شما را به گذشته ها دعوت می کند. اگر به دم نوش و چای و البته آش رشته صفوی علاقه دارید، بدون شک اینجا باب دل شما طراحی شده است. ضمنا از ساعت ۴ و نیم بعدازظهر فعالیت خود را در ضلع شمالی هتل آغاز می کند.

کافه تریا

در کافه تریای نقش جهان هتل عباسی اصفهان، شما در یک فضای سنتی می توانید قهوه و کیک سه شیر و غیره سفارش داده از تلفیق و ترکیب سنت و مدرنیته لذت ببرید. در این هتل ۹ عدد تالار با معماری و ظرفیت های متفاوت برای مجالس و مهمانی های شما تعبیه شده که همگی مجهز به امکانات روز و بهترین خدمات هستند. یک باغ بزرگ و سرسبز ۶ هزار متری پوشیده شده با انواع گل ها و گیاه ها، مرکز خریدی مجهز به طلا فروشی، عطر و ادکلن، فروشگاه عرضه فرش دستی، شیرینی جات و غیره، مجموعه ورزشی شامل استخر، سونا، جکوزی، سونای خشک، سالن بدنسازی، ماساژ و غیره، کافی نت و آرایشگاه، همگی از دیگر امکانات جذاب این هتل هستند.

رستوران ها

رستوران چهلستون

 واقع در طبقه همکف با ظرفیت ۱۵۰ نفر (ساعت سرو ناهار: ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰، شام: ۱۹:۰۰ الی ۲۲:۳۰)

سالن صبحانه خوری هتل

 واقع در طبقه اول با ظرفیت ۱۵۰ نفر (ساعت سرو صبحانه: ۶:۳۰ الی ۹:۱۵)

تریای باغ عباسی

 با ظرفیت ۶۰ نفر (ساعت کاری: ۲۴ ساعته) امکانات اتاق های هتل عباسی در اصفهان

رستوران های هتل عباسی

اتاق‌ها و تالارهای هتل عباسی اصفهان

دیگر دلیل محبوبیت هتل عباسی در بین مسافران، سالن و تالارهای زیبای این هتل است. زیباترین و معروف‌ترین سالن موجود در هتل عباسی اصفهان، تالار عباسی این هتل است. هنر هنرمندان اصفهانی از دیوار گرفته تا سقف‌های این تالار بزرگ ادامه داشته و می‌تواند بازدیدکنندگان را به یک سفر جادویی در تاریخ هنر ایران دعوت کند. در این تالار از هنرهایی مانند طلاکوبی و نقاشی به خوبی استفاده شده است.

تالار آیینه

 یکی دیگر از شگفت‌انگیزترین تالارهای هتل عباسی اصفهان است که در بین مسافران، به ویژه مسافران خارجی، طرفدار بسیاری دارد. در این تالار از هنر گچ‌بری و آیینه‌کاری ایرانی به خوبی استفاده شده و یک طرح بی‌نظیر ساخته شده است. سایر تالارهای هتل عباسی که برای برگزاری مراسم‌ها و کنفرانس‌های مختلف استفاده می‌شوند شامل تالار فیروزه، مرمر، زرین، نقش‌جهان، تالار عالی‌قاپو، تالار سیمین و تالار سیما می‌شوند.

اتاق‌ها

هتل عباسی اصفهان در کل ۲۲۵ اتاق دارد که در سه طبقه ساخته شده‌اند. هر کدام از این اتاق‌ها با توجه به معماری قدیمی و تاریخی ایران ساخته شده و به نام سلسله مربوط به خود نام‌گذاری شده‌اند. تمامی این اتاق‌ها امکانات اولیه مانند سرویس چای و قهوه، وای‌فای پر سرعت، تلویزیون، صندوق امانات، یخچال و سیستم تهویه هوا دارند. برخی از اتاق‌ها هم بالکن شخصی داشته که مسافران می‌توانند از آن‌ها استفاده کرده و از نمای زیبای شهر اصفهان لذت ببرند. در ادامه و در جدول زیر می‌توانید اتاق‌های مختلف هتل عباسی را به همراه ظرفیت آن‌ها مشاهده کنید.

نام اتاقظرفیت اتاق
اتاق دوبل (با نمای باغ یا شهر)۲ نفر
سوئیت پردیس۲ نفر
سوئیت قاجار۲ نفر
سوئیت صفوی۴ نفر
اتاق تویین۲ نفر

امکان اضافه‌کردن سرویس خواب به تمامی اتاق‌ها وجود دارد. اما پیش از شروع اقامت باید کادر خدماتی هتل را مطلع کرد و درخواست سرویس خواب اضافی داد. قیمت اتاق‌ها به نوع اتاق، زمان سفر، تعداد مسافران و تعداد روزهای اقامت بستگی خواهد داشت. به دلیل محبوبیت این هتل در بین مسافران، اتاق‌های آن به سرعت تکمیل ظرفیت می شوند و بهتر است که حداقل یک تا دو هفته پیش از سفر برای رزرو اتاق اقدام کرد.

هتل عباسی اصفهان

موقعیت مکانی هتل عباسی اصفهان

یکی دیگر از دلایل اهمیت هتل عباسی اصفهان، موقعیت مکانی این هتل است. هتل موزه عباسی در قلب منطقه تاریخی اصفهان، خیابان چهارباغ، ساخته شده است. در نزدیکی این هتل جاذبه‌های گردشگری بسیاری قابل مشاهده هستند. مسافران می‌توانند در فضای تاریخی و زیبای اصفهان قدم زده تا به این جاذبه‌های گردشگری برسند، یا این که می‌توانند از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های نزدیک هتل برای سفر در سطح شهر استفاده کنند. اگر هم با خودروی شخصی خود به اصفهان سفر کرده‌اید، می‌توانید خودروی خود را در پارکینگ رایگان هتل عباسی پارک کرده و پس از استراحت در هتل، اگر توانستید از آن دل بکنید، برای گردش به سایر مناطق اصفهان بروید. در ادامه می‌توانید برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های اطراف هتل عباسی اصفهان را مشاهده کنید.

نام مکانفاصله تا هتل عباسی اصفهان
فرودگاه بین‌المللی اصفهان۲۲ کیلومتر
کاخ عالی‌قاپو۰.۹ کیلومتر
مرکز شهر۱۱.۲ کیلومتر
پل جوبی۱.۷ کیلومتر
سر در قیصریه۱.۱ کیلومتر
زاینده‌رود۴۳.۳ کیلومتر
پارک آبی آبسار۱۰.۷ کیلومتر
منار جنبان۷.۱ کیلومتر
پل خواجو۲.۱ کیلومتر
باغ پرندگان اصفهان۶ کیلومتر
پارک کوهستانی صفه۶.۴ کیلومتر
موزه موسیقی اصفهان۲.۳ کیلومتر
سی و سه پل۰.۸ کیلومتر
خیابان جلفا۲.۳ کیلومتر
مسجد جامع عتیق۲.۴ کیلومتر
میدان نقش‌جهان۰.۹ کیلومتر

 آدرس دقیق: اصفهان، چهارباغ عباسی، خیابان آمادگاه

قوانین مربوط به هتل عباسی اصفهان

همان‌طور که می‌دانید، هر هتلی قوانین مربوط به خود را داشته که برای رزرو اتاق و اقامت در این هتل باید به این قوانین توجه کرد. در ادامه این بخش برخی از قوانین مربوط به هتل عباسی اصفهان برای مسافران ارائه شده است.

 • زمان تحویل دادن اتاق ساعت ۱۲ و تحویل گرفتن آن ساعت ۱۴ است.
 • برای اقامت مسافران ایرانی، مدارک مربوط به محرمیت الزامی است.
 • امکان همراه داشتن حیوانات خانگی در این هتل وجود ندارد.
 • هرگونه ابطال یا کاهش شب‌های اقامت تا ۵ روز قبل از ورود، مشمول جریمه ده درصدی از کل مبلغ می شود.
 • تخت اضافی برای کودکان زیر ۵ سال رایگان است.
 • افراد بالای ۵ سال برای استفاده از سرویس خواب اضافه باید مبلغی را پرداخت کنند.
 • در این هتل مشروبات الکلی سرو نمی‌شود.

در صورتی که مسافران بخواهند بیشتر از ساعت ۱۲ در این هتل اقامت داشته باشند یا این که کمی زودتر از ساعت ۱۴ اتاق خود را تحویل بگیرند، باید حتماً هزینه‌ای را به عنوان مبلغ اضافی پرداخت کنند. با توجه به ساعت اقامت افراد، این مبلغ متفاوت خواهد بود.

هتل عباسی اصفهان

کلام آخر

در این مطلب با یکی از زیباترین، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین هتل‌های ایران، هتل موزه عباسی اصفهان آشنا شدیم. برای اقامت در این هتل باید حتماً از یک الی دو هفته قبل برای رزرو تماس گرفته باشید. در این هتل علاوه بر داشتن یک اقامت لوکس و رؤیایی در اصفهان، می‌توانید تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانی را هم از نزدیک لمس کرده و با آن بیشتر آشنا شوید؛ بنابراین اگر به دنبال یک اقامتگاه برای سفری لوکس خانوادگی یا رمانتیک برای ماه عسل خود هستید، یا این که برای یک مهمان خارجی به دنبال بهترین هتل ایران می‌گردید، توصیه ما به شما هتل عباسی اصفهان است. برای آشنایی بیشتر با اصفهان یا انجام کارهای سفر به این شهر، سایر مطالب الی گشت را از دست ندهید. از همراهی شما تا این لحظه سپاس گزاریم.

سؤالات متداول

بهترین هتل اصفهان کدام است؟

بهترین و زیباترین هتل اصفهان از نظر مسافرانی که به این شهر آمده‌اند، هتل عباسی اصفهان است.

قیمت هتل عباسی اصفهان چقدر است؟

قیمت رزرو اتاق در هتل عباسی به نوع اتاق، تاریخ سفر، روزهای اقامت و همچنین تعداد مسافران بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق با کارشناسان الی گشت در تماس باشید.

رزرو هتل عباسی اصفهان به چه صورت است؟

برای رزرو هتل عباسی اصفهان باید حداقل از یک الی دو هفته قبل از تاریخ سفر اقدام کرد. برای انجام کارهای رزرو هتل و سفر می‌توانید با الی گشت در تماس باشید.

اجاره تالارهای هتل عباسی اصفهان به چه صورت است؟

برای اجاره تالارهای هتل عباسی برای برگزاری کنفرانس یا سایر همایش‌ها و مراسم‌ها می‌توانید با الی گشت در تماس باشید.

جاذبه‌های گردشگری اطراف هتل عباسی اصفهان کدامند؟

جاذبه‌های گردشگری بسیاری در اطراف این هتل قرار دارند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها مدرسه چهارباغ، کاخ هشت بهشت و میدان نقش‌جهان هستند.