نگاهی به گزینه های شهرداری انزلی/ لیستی برای عدم تایید نهایی توسط استانداری و حساسیت مردمی!

گزینه های جدید شهرداری انزلی توسط روابط عمومی شورای شهر اعلام شده است که نام برخی چهره های تکراری در آن به چشم می‌خورد که قبلا هم به عنوان کاندیدای شهرداری برنامه های خود را اعلام کرده بودند.

حرف تازه – گزینه های جدید شهرداری انزلی توسط روابط عمومی شورای شهر اعلام شده است که نام برخی چهره های تکراری در آن به چشم می‌خورد که قبلا هم به عنوان کاندیدای شهرداری برنامه های خود را اعلام کرده بودند.

اگر از لحاظ قانونی بررسی کنیم بسیاری از این افراد فاقد شرایط قانونی آئین‌ نامه انتخاب شهرداران هستند. البته بعد از انتخاب زاکانی خیلی معتقدند استثناها شامل آنها هم می‌شود. ولی هرچه هست در آیین نامه شهری با جمعیت انزلی حداقل باید پنج سال سابقه مدیریت میانی داشته باشد.

البته ناگفته نماند که برخی از گزینه ها همچون محمد پور نیک‌بین(شهردار سابق سیاهکل) مجید کیاورز، محمد انام پور و رضا رسولی دارای سوابق تحصیلی مناسبی هستند و بدون تخصص نیز نیستند. با این حال تایید برخی از آن ها به عنوان شهردار تقریبا محال به‌نظر می‌رسد.

رضا رسولی بعد از شکست در انتخابات شوراها مدتی است همه را سورپرایز می کند. وی مدتی پیش به عنوان رئیس هیات کوهنوردی استان منصوب شد که مایه شگفتی بود. زیرا بسیاری در شبکه اجتماعی با انتشار عکسش معتقد بودند یک بار نیز کوه نرفته است. حالا شهرسازی که قلبش برای رشت میتپد در انزلی چه می کند؟ حداقل همه می‌دانند که انزلی قرار نیست خانه همیشگی رسولی باشد و او بازهم مایل است به رشت برگردد. کاری به حساسیت‌های رشت و انزلی نداریم‌. ولی رسولی هم آن چهره ای نیست که این حساسیت‌ها را کاهش دهد.

امیر احمدی فرد هم دیگر کاندیدای شهرداری انزلی است که محبوبیت خوبی نیز دارد. ولی او هم در انتخابات مجلس و هم شورا با مشکل عدم احراز صلاحیت مواجه شده است. البته هیچ وقت متر و معیار ردصلاحیت ها مشخص نیست و اعلام نمی‌شود، ولی با توجه به چنین اتفاقاتی بسیار بعید است انتصاب او به عنوان شهردار مورد تایید قرار گیرد. جز این‌که توضیح دهند چرا این فرد را در گذشته تایید نکرده اند.

رایزنی ها برای انتخاب نهایی شورای شهر انزلی ادامه دارد. هنوز چندان معلوم نیست کدام گزینه انتخاب می‌شود.ولی حتی انتخاب نهایی اعضای شورا هم ممکن است یا توسط استانداری رد شود یا با حساسیت های مردمی و مشکلات جدی مواجه شود.

نگاهی به گزینه های شهرداری انزلی/ لیستی برای عدم تایید نهایی توسط استانداری و حساسیت مردمی!

حکایت گیلان