نگاهی به دیدار ایران و هنگ کنگ | آغاز مسیر هفتمین صعود

ایران در اولین بازی خود در انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۶ به دیدار تیم ملی هنگ‌کنگ می‌رود.

به گزارش حرف تازه به نقل از فوتبال ۳۶۰، رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۶ در قاره آسیا در شرایطی به مرحله دوم خود رسیده که کمتر از یک‌سال از دیدارهای تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌گذرد.

ایران که سابقه ۶ بار حضور در جام جهانی را دارد، کار خود برای صعود به جام جهانی از گروه پنجم مسابقات آغاز می‌کند. تیم ملی با تیم‌های ازبکستان، ترکمنستان و هنگ‌کنگ همگروه است. ایران در اولین بازی خود با تیم ملی هنگ‌کنگ بازی خواهد کرد. دیدار ایران و هنگ کنگ امروز پنجشنبه ۲۵ آبان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

تیم ملی به دنبال نهمین برد پیاپی

تیم ملی برابر هنگ‌کنگ رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی دارد. ایران ۶ بار مقابل این تیم قرار گرفته که در هر ۶ مرتبه به پیروزی رسیده است. از این ۶ تقابل ۴ تقابل در مقدماتی جام جهانی بوده است. تیم ملی در جام‌های جهانی ۱۹۷۸ و ۲۰۲۲ با هنگ‌کنگ همگروه بود که هر ۲ بار منجر به صعود تیم ملی شد.

غفور جهانی با ۳ گل بهترین گلزن تقابل دو تیم است. در بین بازیکنان فعلی، کریم انصاری‌فرد با ۲ گل بهترین آمار را دارد. تیم ملی به ۸ برد متوالی دست یافته و به دنبال نهمین پیروزی در این مسابقه است.

دیدار با تیم صدوپنجاهم جهان

تیم ملی هنگ‌کنگ با غلبه بر تیم ملی بوتان در دور پلی‌آف توانست به این مرحله از رقابت‌ها راه یافته است. هنگ‌کنگ در رده صدوپنجاهم و بیست‌وهشتم آسیا قرار دارد. این تیم در ۱۰ بازی آخر خود، به ۳ پیروزی، ۳ تساوی و ۴ شکست رسیده است. تیم ملی ایران هم در رده بیست‌ویکم جهان و دوم آسیا قرار دارد.

تیم ملی هنگ‌کنگ از جام جهانی ۱۹۷۴ در انتخابی جام جهانی شرکت کرده اما هیچ‌وقت موفق به صعود به این مسابقات نشده است. این تیم پس از ۵۵ سال توانست به جام ملت‌های آسیا صعود کند و امیدوار است که روزهای خوب خود را در مقدماتی جام جهانی ادامه دهد.