طبق آئین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، شهری همچون انزلی به شهرداری با حداقل 5 سال مدیریت میانی نیازمند است که بعضی گزینه های مطرح شده فاقد چنین ویژگی هستند.

حرف تازه – با برکناری حسن پورقربان از شهرداری انزلی گمانه زنی ها برای انتخاب شهردار جدید آغاز شده است. طبق آخرین شنیده ها چند گزینه بیشتر از بقیه در میان اعضای شورا مطرح هستند که در زیر مورد بررسی قرار گرفتند. گفتنی است طبق آئین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، شهری همچون انزلی به شهرداری با حداقل ۵ سال مدیریت میانی نیازمند است که بعضی گزینه های مطرح شده فاقد چنین ویژگی هستند.

محمد انام پور

انام پور متولد سال ۱۳۶۳ کارشناسی ارشد شهرسازی با گرایش برنامه‌ریزی شهری است. وی مدیریت پروژه طرح جامع و تفصیلی شهرهای قم ، پلدختر ، معلم کلایه، خرمدره و رازمیان و همچنین کارشناس مطالعات طرح ساماندهی بافت‌های فرسوده تربت حیدریه را در کارنامه خود دارد. از وی سوابق مدیریت چندانی در سطوح اجرایی در دسترس نیست.

امیر احمدی فر

احمدی فرد متولد سال ۱۳۵۸ و فارغ التحصیل رشته مهندسی منابع طبیعی – صنایع چوب و کاغذ است. وی از ورزشکاران و فعالان صنعتی انزلی است که سابقه ریاست کمیته قویترین مردان استان گیلان را در کارنامه خود دارد. احمدی فرد از دوره چهارم وارد شورای شهر انزلی شد و در شورای پنجم به مقام ریاست نیز دست یافت که به دلیل حضور در انتخابات مجلس از مقام خود کناره گیری کرد.

سید بدرالدین بدری

بدری متولد سال ۵۴ مهندس عمران و کارشناس ارشد آنالیز عددی است. در سال ۸۶ به عنوان شهردار انزلی انتخاب شد و سه سال در این سمت باقی ماند. برکناری وی در شورای شهر با حکم دیوان عدالت اداری باطل شد و این دیوان رای به بازگشت به کار وی را صادر کرد. هرچند مخالفت استاندار وقت جنجال بزرگی را در شهرداری انزلی ایجاد کرد و مدتی شهر با دو شهردار اداره می شد. وی در انتخابات مجلس یازدهم نیز ثبت نام کرده بود. مشاور عمرانی دستگاه قضایی کشور و معاون اقتصادی خانه ایثار گران کشور از دیگر سوابق بدری است.

حامد عبداللهی

عبداللهی متولد ۱۳۵۵ ، فرزند شهید، دانشجوی دکترای برنامه ریزی شهری، عضو فعلی شورای شهر رشت و رئیس سابق شورای استان گیلان است. .عبداللهی در شورای پنجم رشت به عنوان شهردار منتخب شورا نیز انتخاب شد. عبداللهی دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی توریست و از کارمندان شهرداری رشت است که سابقه شهرداری منطقه ۵ ، مدیرعاملی سازمان زیباسازی را در سوابق خود دارد.

مجید کیاورز

کیاورز متولد ۱۳۵۸ در بندرانزلی دارای مدرک دکتری مهندسی عمران-نقشه برداری گرایش GIS و سنجش از دور می باشد. وی فرصت های مطالعاتی خود را در دانشکده نقشه برداری دانشگاه ملبورن و دانشکده ژئوفیزیک دانشگاه آلبرتای کانادا گذرانده است. کیاورز همچنین مدیر پروژه، مجری طرح و همچنین مشاور چند طرح بزرگ در سراسر کشور بوده است و از افراد تحصیل کرده این شهر محسوب می شود. هرچند سابقه اجرایی چندانی از وی در دسترس نیست.

  • منبع خبر : گیل خبر