رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

قرارداد جدید خرید ۶۰ میلیون دز واکسن اسپوتنیک-وی از روسیه نهایی شد.

حرف تازه – کاظم جلالی از نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دز واکسن روسی اسپوتنیک-وی خبر داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اعلام خبر نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دز واکسن اسپوتنیک – وی از روسیه گفت با اتمام مراحل ارسال محموله‌های باقیمانده از قرارداد نخست، قرارداد جدید نیز از ابتدای خرداد وارد مرحله اجرایی می‌شود.
کاظم جلالی با بیان اینکه براساس قرارداد نخست، روسیه متعهد به ارسال یک میلیون واکسن، معادل ۲ میلیون دز به ایران بوده است؛ گفت بخش باقیمانده از قرارداد اول به تعداد یک و نیم میلیون دز تا اواخر اردیبهشت به کشورمان ارسال خواهد شد.
جلالی با بیان اینکه ۶۰ میلیون دز واکسن خریداری شده در قرارداد دوم برای ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان کفایت می‌کند، افزود باتوجه به اینکه هر فرد باید دو دز واکسن تزریق کند، از این رو ۶۰ میلیون دز واکسن خریداری شده برای ۳۰ میلیون نفر کفایت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه موضوع راه اندازی خط تولید مشترک واکسن اسپوتنیک – وی در ایران در مراحل پایانی قرار دارد، گفت از ماه‌ها پیش مذاکراتی با سازمان سرمایه گذاری مستقیم روسیه، به عنوان تنها متولی فروش و صادرات واکسن به دیگر کشور‌ها در جریان بود و با معرفی شرکت‌های طرف همکاری از سوی ایران بزودی تولید مشترک واکسن نیز آغاز می‌شود.

نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دز واکسن روسی

نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دز واکسن روسی

 

صدا و سیما

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار