به کارگردانی فرشاد یاری؛

نمایش خون خانه زنان در تماشاخانه ایرانشهر تهران به روی صحنه می رود

نمایش خون خانه زنان به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی فرشاد یاری در تماشاخانه ایرانشهر تهران اجرا می شود.

اختصاصی حرف تازه – نمایش خون خانه زنان به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی فرشاد یاری در تماشاخانه ایرانشهر تهران اجرا می شود.

این نمایش، که بر اساس سه گانه فدریکو گارسیا لورکا است با بازی و همکاری تینو صالحی، کهبد تاراج، نجلا نظریان، مسعود حکمت آرا، مجتبی کریمی، آزاده بهمنش، فاطمه عباسی، خاطره عابدی، سپیده پروانه، فائزه خزایی، بوژان کریمپوریان، فاطمه توشمالی، آرزو احسانی، نیلوفر وثوقی، ماتیسا مروتی، سحر نقدی پور، شیما ملکی، شگیلا علی پناهی، شیرین عزیز زاده، آرمیتا آذین و حسین قدیانلو به روی صحنه می رود.

همچنین در این نمایش آبتین آذین مشاور کارگردان است و میثم عطارد دستیاری کارگردان را بر عهده دارد. مجتبی کریمی در بخش برنامه ریزی و تولید و آرشین کریمی در بخش موسیقی از دیگر عوامل این کار به شمار می روند.

نمایش خون خانه زنان از تاریخ ۱۳ دی الی ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ در ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۵ دقیقه در تماشاخانه ایرانشهر تهران به روی صحنه می رود.

جهت تهیه بلیط می توانید به سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com مراجعه نمایید.

خون خانه زنان نمایشنامه‌ای است در سه پرده که بر اساس سه گانه فدریکو گارسیا لورکا شاعر و نمایشنامه نویس اسپانیایی با بازخوانی یوسف زنده‌دل نوشته شده است.

فرشاد یاری کارگردان این اثر دارای مدرک فوق لیسانس کارگردانی و بازیگری در رشته نمایش است و تدریس دانشگاهی و غیردانشگاهی و سوابق و عناوین هنری متعدد در کارنامه او دیده می شود. یاری همچنین از چهره های رسانه ای به شمار می رود که سابقه همکاری با رسانه های مختلفی را دارد.

از نمایشنامه نویسی های او می توان به زیر باران باید، بی روزها عروسک، کلاغ های سبز، فقط به فاصله خوردن یک استکان چای بدون قند، صحبت از سرما و دندان است، فراموش خانه ای جنس ما، چه کسی ضامن من می شود، اگر پستچی نمی آمد و همچنین استتار با طعم مربای خرمگس اشاره کرد.

او در زمینه کارگردانی و یا طراحی صحنه نیز کارهای متعددی از جمله هملت، استاد معمار، پرده برداری، گمشدگان، ضحا، مرگ در پاییز، ملاقات، شب دژخیم، خورشید خاکستر، تیغ و ترمه، تصادف قطار ساعت۵/۴۵، یک روز خاطره انگیز، زیر باران باید، بی روزها عروسک، کلاغ های سبز، فقط به فاصله…، صحبت از سرما و دندان است، دهاتی پر از کلاغ، اگر نرفته بودی، سوکاریس، عروسی خون، کمی قبل از ساعت ۵، خرده خانم و پدر را در کارنامه خود ثبت کرده است و در کارهای مختلفی به عنوان بازیگر ایفای نقش نموده است.