مظفر نیکومنش خبر داد :

نامگذاری محله زندگی خانواده شهدا به‌نام شهیدشان انجام می‌شود

حرف تازه (تی تی خبر سابق) : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: مناطق و نواحی شهرداری موظفند کلیه محلات و معابر بی‌نام را به کمیسیون فرهنگی شورا اعلام کنند تا محلاتی که خانواده شهدا در آن ساکن هستند به نام مقدس شهدا نام‌گذاری شوند. به گزارش حرف تازه به نقل از تسنیم، مظفر نیکومنش […]

حرف تازه (تی تی خبر سابق) : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: مناطق و نواحی شهرداری موظفند کلیه محلات و معابر بی‌نام را به کمیسیون فرهنگی شورا اعلام کنند تا محلاتی که خانواده شهدا در آن ساکن هستند به نام مقدس شهدا نام‌گذاری شوند.

به گزارش حرف تازه به نقل از تسنیم، مظفر نیکومنش نودهی در هشتاد و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت که اولین جلسه سال جدید نیز بود ضمن تسلیت ۲ شهید گیلانی مدافع حرم، اظهار داشت: شهادت، اوج تعالی انسان است و شهیدان مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می‌کنند و اگر خون شهدا نبود از اسلام و توحید نیز خبری نبود.

وی با بیان این‌که امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نام‌گذاری شده است افزود: باید با سر لوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری تلاش کنیم سالی پر کار را در حوزه فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان این‌که مناطق و نواحی شهرداری موظفند کلیه معابر و کوچه‌های بی‌نام خود را به ما اعلام کنند، تصریح کرد: محلاتی که خانواده شهدا در آن ساکن هستند به نام مقدس شهدا نام‌گذاری می‌شوند.

مظفر نیکومنش نودهی با بیان این‌که شهرداری به جای هزینه زیاد در چاپ بنر و نشریات بهتر است یک چاپخانه راه اندازی کند، اظهار کرد: شهرداری با راه اندازی چاپخانه علاوه بر درآمدزایی می‌تواند نیازهای خود را تأمین کند.

امیر حسین علوی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تسلیت ۲ شهید مدافع حرم گیلانی و با بیان این‌که نحوه نام‌گذاری خیابان‌ها و معابر باید توجیح داشته باشد، اظهار داشت: نام‌گذاری صرفا” برای گرامی‌داشتن و یادآوری نیست و ماندگاری تصمیم ما نیز باید توجیح داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، در این جلسه با موافقت اکثر اعضای کمیسیون فرهنگی شورا، نام‌گذاری خیابان منتهی از لشکر قدس تا پایانه گیل به نام فاتحان نبل الزهرا، تعداد ۱۹۰ معابر از رشت به نام مقدس شهدا، بوستان نشاط به نام برادران شهید نهی قناد و میدان گاز تا پل طالشان به نام شهدای مدافع حرم تصویب شد.