نامه ای به مسعود عباس نژاد عضو شورای شهر رشت | به مردم بگویید من مسعود عباس نژاد زیر حرفم زده ام | این بود حمایت شما از ثبات مدیریتی؟!

باید بیایید و شرافتمندانه بگویید مردم رشت، من، مسعود عباس نژاد، عضو شورای شهر رشت، زیر حرفم زده ام. شاید تمرکز کافی نداشته ام و یا شاید فشار کاری باعث شد وعده ام را فراموش کنم. اما حالا که به من یاداوری شد پای وعده ام می ایستم. باید بگویید می دانم که من نه تنها از ثبات مدیریتی دفاع نکردم بلکه خود یکی از عوامل بی ثباتی بوده ام و بابت این عملکرد حلالیت بطلبید و بعد از این راهتان را اصلاح کنید.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، بهنیا ثابت رفتار مدیر مسئول پایگاه خبری حرف تازه در نامه ای به مسعود عباس نژاد عضو شورای شهر رشت خواستار عذرخواهی این عضو شورا از مردم بایت عدم پایبندی به وعده انتخاباتی خود شد. در این نامه سرگشاده آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای مسعود عباس نژاد

عضو محترم شورای اسلامی شهر رشت

با سلام و احترام

به استحضار می رسانم به عنوان یک شهروند از رفتار شما و رسانه های نزدیک به طرز تفکر شما به شدت شگفت زده شده ام. آیا به جز شما، «مسعود عباس نژاد» دیگری نیز کاندیدای شورای شهر شده بود که طرز فکر کاملا متفاوتی با شما داشت؟ یا آن که آن صحبت ها نیز از جانب شما بود و اکنون به وعده خود با مردم وفادار نمانده اید و به سادگی خلف وعده کرده اید؟

مگر خود شما نبودید که در ایام انتخابات و در میان وعده های رنگارنگتان از ثبات مدیریتی و حمایت از آن سخن می گفتید؟ مگر شما نبودید که می گفتید قرار نیست شهر تاوان اشتباهات ما را بدهد و با بی مسئولیتی سرنوشت شهروندان و منافع شهر را به خطر اندازیم؟ مگر قرار نبود شهردار منتخبتان را در جهت ارتقای توسعه شهری هل دهید و اگر حتی شهردار منتخب، شهردار مدنظر شخص خودتان هم نبود در کار وی سنگ اندازی نکنید؟ حالا چه اتفاقی افتاده است که اینچنین برای برکناری شهردار به تکاپو افتاده اید؟

آیا اقدامات خلاف قانون از جانب شهردار صورت گرفته و یا یک برگ سند از تخلفات مالی وی ارائه شده است که حمایت از وی مترادف حمایت از فساد باشد که شما را وادار به مخالفت همیشگی کرده باشد؟ مگر می شود طی هشت ماه چندین بار شهردار را به مرحله طرح سوال و استیضاح بکشانید و بعد ادعای حمایت از ثبات مدیریتی نیز داشته باشید و انتظار داشته باشید شهردار شرایط کار کردن برای توسعه شهر را نیز داشته باشد؟ شما و برخی همکارانتان که ظاهرا هرگز از پاسخ به سوالات قانع نشده اید و گویا قرار هم نیست هرگز قانع نشوید؛ اگر ایستادگی چند عضو دیگر شورا نبود آیا اثری از ثبات مدیریتی در این شهر باقی می ماند؟

آقای عباس نژاد!

شما و برخی دیگر از همکارانتان در شورا امروز نه تنها به وعده خود عمل نکرده اید بلکه کاملا در نقطه مقابل آن قرار دارید. شما امروز، در نقطه ای قرار دارید که سنگ اندازی عادت هرروزه و مثل آب خوردن برایتان ساده شده است. گویا ارزش ها برایتان بی ارزش شده است و بی ارزش ها برایتان ارزشمند شده اند. نکند نزد شما مفاهیمی چون صداقت با مردم و وفای به عهد رنگ باخته اند و جاه طلبی و زورآزمایی جایشان را گرفته اند. امیدوارم اینطور نباشد.

آقای عباس نژاد!

از رفتار شما و رسانه های نزدیک به طرز تفکر شما بسیار تعجب می کنم. چطور می شود واقعیت ها وارونه جلوه داده شود و به مردم تحویل داده شود؟ آیا شما می توانید تایید کنید که امروز اعضای حامی شهردار در جلسه استیضاح غایب بوده اند؟ یا آن که مخالفان باز هم شهر را معطل اختلافات خودشان کرده اند؟ شهردار را به قتلگاه استیضاح برده اید و حالا که نتوانسته اید او را نابود کنید به خودتان برای نابود کردن شهردار وقت دیگری داده اید؟ آیا خودتان باور دارید که تمام مشکلات موجود در شهر از جانب یک شخص است و با رفتن یک شهردار و آمدن شهردار دیگر این مشکلات چندین و چند ساله رفع می شود؟ شما نمی دانید که نارضایتی مردم از عملکرد مجموعه شورا و شهرداری است و به یک شخص مربوط نیست؟

آقای عباس نژاد!

اگر برایتان واژگانی چون شرم و حیا و صداقت با مردم غریبه نشده است اکنون باید بابت این عملکرد فاجعه بار خودتان و همکارانتان که مهم ترین بخش آن چیزی جز جنگ و دعوا نبوده است شرمسار باشید و بابت آن که زیر وعده خود زده اید باید از تک تک مردم این شهر عذرخواهی کنید. باید بیایید و شرافتمندانه بگویید مردم رشت، من، مسعود عباس نژاد، عضو شورای شهر رشت، زیر حرفم زده ام. شاید تمرکز کافی نداشته ام و یا شاید فشار کاری باعث شد وعده ام را فراموش کنم. اما حالا که به من یاداوری شد پای وعده ام می ایستم. باید بگویید می دانم که من نه تنها از ثبات مدیریتی دفاع نکردم بلکه خود یکی از عوامل بی ثباتی بوده ام و بابت این عملکرد حلالیت بطلبید و بعد از این راهتان را اصلاح کنید. نه اینکه باز هم بخواهید با کلمات بازی کنید و احیانا سعی در فریب افکار عمومی داشته باشید.

اگر یادتان رفته است چه وعده ای در این خصوص داده اید توجه شما را به مصاحبه خودتان که به پیوست تقدیم می گردد جلب می نمایم. چه خوب است فراموشکار نباشیم. امید است به وجدان خود رجوع کنید و توصیه همشهری کوچکتان را بپذیرید.

با تقدیم احترام

بهنیا ثابت رفتار

متن کامل صحبت هایتان در یکی از رسانه ها: (اینجا بخوانید)