نامزدهای جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۳ معرفی شدند | پیشتازی اوپنهایمر

آکادمی فیلم بریتانیا که بیشتر با نام بفتا شناخته می‌شود، نامزدهای جوایز ۷۷امین دوره این مراسم را تایید و اعلام کرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از زومجی، در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، نامزدهای جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۴ رسما تایید و معرفی شده‌اند. سازمان برگزار کننده جوایز آکادمی فیلم بریتانیا یا به‌طور اختصار BAFTA، نامزدهای جوایز ۷۷امین دوره خود را رسما اعلام کرده که براساس آن، فیلم Oppenheimer توانست با ۱۳ نامزدی پیشتاز مراسم امسال باشد. پس از اوپنهایمر، فیلم Poor Things با ۱۱ نامزدی در رتبه دوم و Killers of the Flower Moon و فیلم The Zone of Interest هر یک با ۹ نامزدی به‌صورت مشترک در رتبه سوم بیشترین تعداد نامزدی جوایز بفتا ۲۰۲۴ قرار گرفته‌اند.

فیلم Barbie هم برخلاف انتظار تنها در ۵ شاخه نامزد دریافت جایزه شده است و فیلم Anatomy of a Fall با ۷ نامزدی، فیلم The Holdovers با ۷ نامزدی، فیلم Maestro با ۷ نامزدی و فیلم All of Us Strangers با ۶ نامزدی از دیگر فیلم‌های موفق از نظر نامزدی مراسم امسال هستند. از نکات جالب دیگر مراسم امسال می‌توان به نامزدی زاندرا هولر و جیکوب الوردی در دو شاخه اشاره کرد. در ادامه می‌توانید فهرست کامل نامزدهای ۷۷امین دوره جوایز فیلم بفتا را مشاهده کنید:

تفکر عمیق کیلین مورفی در فیلم Oppenheimer کریستوفر نولان

بهترین فیلم:

  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم Killers of the Flower Moon
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Napoleon
  • فیلم The Old Oak
  • فیلم Poor Things
  • فیلم Rye Lane
  • فیلم Saltburn
  • فیلم Scrapper
  • فیلم Wonka
  • فیلم The Zone of Interest

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • فیلم Blue Bag Life
  • فیلم Bobi Wine: The People’s President
  • فیلم Earth Mama
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Is There Anybody Out There?

اما استون و رامی یوسف در باغ در فیلم Poor Things

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • فیلم ۲۰ Days In Mariupol
  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم Past Lives
  • فیلم Society of the Snow
  • فیلم The Zone of Interest

بهترین کارگردان:

  • بردلی کوپر برای فیلم Maestro
  • اندرو هیگ برای فیلم All of Us Strangers
  • ژوستین تریه برای فیلم Anatomy of a Fall
  • الکساندر پین برای فیلم جاماندگان
  • کریستوفر نولان برای فیلم Oppenheimer
  • جاناتان گلیزر برای فیلم The Zone of Interest

بهترین بازیگر زن:

  • فانتازیا بارینو برای فیلم The Color Purple
  • زاندرا هولر برای فیلم Anatomy of a Fall
  • کری مولیگان برای فیلم Maestro
  • ویویان اپرا برای فیلم Rye Lane
  • مارگو رابی برای فیلم Barbie
  • اما استون برای فیلم Poor Things

پل جیاماتی با چهره‌ای شاداب ایستاده کنار یک درخت کریسمس کج و تزئین نشده در نمایی از فیلم جاماندگان به کارگردانی الکساندر پین

بهترین بازیگر مرد:

  • بردلی کوپر برای فیلم Maestro
  • کولمن دومینگو برای فیلم Rustin
  • پل جیاماتی برای فیلم The Holdovers
  • بری کیوگن برای فیلم Saltburn
  • کیلین مورفی برای فیلم Oppenheimer
  • تئو یو برای فیلم Past Lives

بهترین بازیگر مکمل زن:

  • امیلی بلانت برای فیلم Oppenheimer
  • دانیل بروکس برای فیلم The Colour Purple
  • کلیر فوی برای فیلم All of Us Strangers
  • زاندرا هولر برای فیلم The Zone of Interest
  • رزمند پایک برای فیلم Saltburn
  • داواین جوی رندالف برای فیلم The Holdovers

بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • رابرت دنیرو برای فیلم Killers of the Flower Moon
  • رابرت داونی جونیور برای فیلم Oppenheimer
  • جیکوب الوردی برای فیلم Saltburn
  • رایان گاسلینگ برای فیلم باربی
  • پل مسکال برای فیلم All of Us Strangers
  • دومینیک سسا برای فیلم The Holdovers

لئوناردو دیکاپریو و رابرت دنیرو در حال بحث کردن در جلوی در ماشین در فیلم Killers of the Flower Moon

بهترین انتخاب و استخدام بازیگر:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم How To Have S
  • فیلم Killers of the Flower Moon

بهترین ستاره نوظهور:

  • جیکوب الوردی
  • آیو ادبیری
  • فیبی داینور
  • میا مک‌کنا بروس
  • سوفیا وایلد

بهترین مستند:

  • مستند ۲۰ Days In Mariupol
  • مستند American Symphony
  • مستند Beyond Utopia
  • مستند Still: A Michael J Fox Movie
  • مستند Wham!

بهترین انیمیشن:

  • انیمه The Boy and the Heron
  • انیمیشن Chicken Run: Dawn of the Nugget
  • انیمیشن Elemental
  • انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

اسپایدر گوئن و مایلز مورالز درکنار یکدیگر در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

بهترین فیلمنامه اورجینال:

  • فیلم Anatomy of a Fall
  • فیلم Barbie
  • فیلم The Holdovers
  • فیلم Maestro
  • فیلم Past Lives

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • فیلم All of Us Strangers
  • فیلم American Fiction
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things
  • فیلم The Zone of Interest

بهترین موسیقی اورجینال:

  • فیلم Killers of the Flower Moon
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things
  • فیلم Saltburn
  • انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse

خنده جیکوب الوردی در فیلم Saltburn

بهترین فیلم‌برداری:

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین تدوین:

  • Anatomy of a Fall
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین طراحی صحنه:

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

مارگو رابی و رایان گاسلینگ سوار ماشین صورتی رنگ در فیلم Barbie

بهترین طراحی لباس:

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین آرایش مو و چهره‌پردازی:

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین صداگذاری:

  • Ferrari
  • Maestro
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone of Interest

کری مولیگان و بردلی کوپر در حال خندیدن در سکانس سیاه و سفید فیلم Maestro نتفلیکس

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • The Creator
  • Guardians of the Galaxy Vol 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Napoleon
  • Poor Things

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Crab Day
  • Visible Mending
  • Wild Summon

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Festival of Slaps
  • Gorka
  • Jellyfish and Lobster
  • Such a Lovely Day
  • Yellow

جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۴ قرار است در روز یکشنبه، ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) برگزار شود.