گزینه های شهرداری رشت (قسمت پنجم)

ناصر عطایی گزینه ای از بدنه شهرداری/ مدرک تحصیلی بزرگترین نگرانی در خصوص عطایی

امروز از بین ده گزینه شهرداری رشت، سیدامیرحسین علوی، رحیم شوقی و ناصر عطایی به عنوان سه گزینه نهایی شهرداری رشت معرفی شدند. به همین علت قصد داریم در پنجمین قسمت این گزارش به بررسی وضعیت و سوابق ناصر عطایی یکی از سه گزینه نهایی شهرداری رشت بپردازیم. گزینه ای محبوب از بدنه شهرداری که مدرک تحصیلی بزرگترین نگرانی در خصوص او به شمار می رود.

اختصاصی حرف تازه – بهنیا ثابت رفتار: امروز از بین ده گزینه شهرداری رشت، سیدامیرحسین علوی، رحیم شوقی و ناصر عطایی به عنوان سه گزینه نهایی شهرداری رشت معرفی شدند. به همین علت قصد داریم در پنجمین قسمت این گزارش به بررسی وضعیت و سوابق ناصر عطایی یکی از سه گزینه نهایی شهرداری رشت بپردازیم. گزینه ای محبوب از بدنه شهرداری که مدرک تحصیلی بزرگترین نگرانی در خصوص او به شمار می رود.

ناصر عطایی گزینه ای از بدنه شهرداری

در بین سه گزینه نهایی شهرداری رشت، ناصر عطایی تنها گزینه ای است که سابقه حضور در راس یک شهرداری را داشته است. او در رودبار و رستم آباد شهردار بوده و در شهرداری رشت نیز پس از برکناری حاج محمدی، سابقه حضور در راس مجموعه به عنوان سرپرست را داشته است. حضور در راس شهرداری منطقه یک و معاونت مالی و اقتصادی شهرداری رشت از دیگر سوابق شاخص او به شمار می رود. ناصر عطایی را باید گزینه ای از بدنه شهرداری دانست کسی که سالها در این مجموعه حضور داشته و ارتباط مناسبی نیز با همکاران خود برقرار کرده است.

عطایی توانایی تکمیل پروژه های نیمه تمام را دارد

ناصر عطایی در دوران سرپرستی خود در شهرداری رشت در پروژه هایی نظیر جمع آوری آبهای سطحی در بلوار قلیپور نشان داد توانایی تکمیل و به پایان رساندن پروژه های نیمه تمام و تمرکز بر روی چنین اموری را دارد اما طبیعتا در دوران کوتاه سرپرستی شاهد تغییر وتحولات محسوسی در شهر رشت نبوده ایم و نمی توانیم در خصوص تحول گرا بودن این مدیر شهرداری اظهار نظر کنیم.

مدرک تحصیلی بزرگترین نگرانی در خصوص ناصر عطایی

ناصر عطایی دانش آموخته کشاورزی در مقطع کارشناسی و علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد است که چندان مرتبط با حوزه مدیریت شهری به نظر نمی رسد اما با توجه به انتخاب و تایید صلاحیت زاکانی در شهرداری تهران این احتمال وجود دارد که برای تایید صلاحیت عطایی نیز مشکلی به وجود نیاید.

هرچند عطایی محبوبیت مناسبی در بین کارکنان دارد و از بدنه شهرداری نیز تعرفه شده است اما باید در نظر داشت حضور در راس شهرداری های شهرهای کوچکتر استان نظیر رودبار و رستم آباد با رشت بسیار متفاوت است و از سوی دیگر در صورت مرتبط نبودن مدرک تحصیلی، رشت در حالت بلاتکلیفی به سر خواهد برد.

ناصر عطایی گزینه ای از بدنه شهرداری/ مدرک تحصیلی بزرگترین نگرانی در خصوص عطایی