رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه هیات‌های عزاداری امسال تلاش زیادی را برای رعایت مسائل بهداشتی انجام می‌دهند، گفت: هرگونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری یکی از دستورالعمل‌های اجرای مراسم‌های عزاداری بوده و ممنوع است.

حرف تازه – حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز از ممنوعیت پذیرایی در جریان برگزاری مراسم های عزاداری خبر داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان گیلان در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین شعائر بزرگداشت یاد اولیای الهی و قیام امام حسین (ع) است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مصادیق تعظیم شعائر این است که شیعیان خود را برای انجام این عمل الهی مطابق زمان، خود را مهیا کنند، گفت: شیعیان در سایه توسل و الگوگیری از اهل‌بیت (ع) هیچ‌وقت توسل خود را تعطیل نکرده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه توجه به مراسم سوگواری امام حسین (ع) هرساله یک ذخیره روحی و معنوی را برای همگان به همراه داشته است، افزود: تعظیم شعائر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فرهنگی آحاد ملت ایران است.
مهدوی با اشاره به توطئه‌های رسانه‌های معاند در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم بیان کرد: عزاداری مراسم محرم هیچ‌گونه تقابلی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ندارد و با رعایت این موازین می‌توان برگزار کرد.
وی با تأکید بر اینکه با حذف بعضی از رسومات و تشریفات به نوع ویژه و کارآمدتر می‌توان جلسات عزاداری را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کرد، تصریح کرد: هیات‌های عزاداری امسال تلاش زیادی را برای رعایت مسائل بهداشتی انجام می‌دهند و از ظرفیت معنوی و مذهبی جلسات عزاداری می‌توان برای مدیریت بحران اجتماعی و مسائل روحی و روانی‌ مانند ویروس کرونا استفاده کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه در مقابله با بیماری کرونا یکی از ظرفیت‌های خوب بهره‌مندی از توسل است، افزود: از َظرفیت بزرگ معنوی عزاداری و توسل به اهل‌بیت (ع) برای کمک به آسیب‌دیدگان ویروس کرونا با رعایت موازین بهداشتی استفاده می‌کنیم.
مهدوی با اشاره به ضوابط اجرای برگزاری مراسم‌های عزاداری گفت: برگزاری مراسم با اولویت اماکن و فضاهای باز، رعایت کاهش ساعت برگزاری مراسم، رعایت فاصله‌گزاری اجتماعی در مراسم عزاداری، استفاده از ماسک به‌صورت مستمر از مهم‌ترین نکات مدیریت مراسم‌های عزاداری ایام محرم در هیات‌های مذهبی، مساجد، حسینیه‌ها و تکایا است.
وی ممنوعیت هرگونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری را یکی از دستورالعمل‌های اجرای مراسم‌های عزاداری دانست و تأکید کرد: تهیه نذورات به‌صورت بسته‌بندی‌شده از قبل و مراسم دسته‌روی صرفاً بدون نقل‌مکان از محل هیات‌ها و عدم تمرکز در اماکن خاص برگزار می‌شود.
ممنوعیت پذیرایی در جریان برگزاری مراسم های عزاداری

ممنوعیت پذیرایی در جریان برگزاری مراسم های عزاداری

 

فارس

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار