معرفی مسیرهای طبیعت گردی در آلمان

آلمان آنقدر مناطق دیدنی و تماشایی دارد که می توان در هر شهرش زیبایی های طبیعی و هنری را دید و لذت برد. دوستداران طبیعت گردی در این کشور، طبیعتی بکر و ناب را پیدا و خود را سیراب از آب و هوایی مطبوع و جشم های رویایی می کنند.

به گزارش حرف تازه به نقل از الی گشت، هزاران کیلومتر مسیر طبیعت گردی زیبا در آلمان وجود دارد که شما را به کنار رودخانه ها، دشت های گل و دامنه های سرسبز می رساند. می خواهیم زیباترین مسیرهای طبیعت گردی در آلمان را معرفی کنیم. ما را همراهی کنید.

مسیر دامنه های آلپ

برای دیدن مناظر و چشم اندازهای کوهستانی به جنوب آلمان بروید جایی که طبیعت، مسیری ۴۵۰ کیلومتری را به شما هدیه داده تا در آغوشش لذت طبیعت گردی را حس کنید. در این مسیر که از مقاصد کلاسیک گردشگران است نه فقط کوه ها که دریاچه هایی مثل «بودنزه» و «تگرنزه» را می بینید که زیبایی خاصی به محیط اطراف داده اند. اگر به مناطق اطراف «تگرنزه» بروید غذاهای لذیذ و خوشمزه را پیدا می کنید که خوش طعمی آن ها در آلمان معروف هست.

مسیر آلپ

مسیر جنگل تورینگن

در جنگل تورینگن در مرکز آلمان، مسیری ۱۷۰ کیلومتری وجود دارد که پیاده روی در آن شما را به گذشته های تاریخی می برد. این مسیر در سال ۱۹۹۹ به عنوان جاده ای تاریخی و فرهنگی معرفی شد.

مسیر پینترز (Painters)

در قرن ۱۸ بود که ناگهان مکان هایی با زیبایی های طبیعی، گردشگران زیادی به خود دیدند. آلمان هم که پر از این زیبایی هاست گوشه و کنارش پر شد از گردشگران، یکی از این شهر ها درسدن (Dresden)  بود که با صخر های منحصربفرد و زیبایی که دارد آنقدر گردشگر به خود دید که مسیر پینترز را برای هدایت گردشگران به این منطقه درست کردند. این مسیر در سال ۲۰۰۶ مورد بازسازی قرار گرفت و زیبایی هایش دو چندان شد.

مسیر پینترز

مسیر شکوفه های یاس بنفش

در اواخر تابستان هر سال به شمال آلمان در منطقه «لونبرگ هیث» که بروید مسیری را می بینید که شما را به دشتی پر از یاس های بنفش می برد. چرای دام های ساکنان محلی در این ناحیه باعث به وجود آمدن چشم اندازهایی این چنین خیال انگیز و خیره کننده شده ا ست.

مسیر شکوفه های یاس بنفش

مسیر گوته

در ناحیه هارتس در شمال آلمان مسیری ناهموار و کوهستانی از محبوب ترین راه ها برای طبیعت گردی در بین عاشقان طبیعت است. اگر به بالای قله افسانه ای بروکن که با ۱۱۴۱ متر ارتفاع، بلندترین کوه رشته کوه هارتس است بروید چشم اندازی پانورامایی و تماشایی از اطراف را می بینید. سال ها قبل از اینکه این محل به مسیری گردشگری و شلوغ تبدیل شود گوته شاعر معروف آلمان این قله را فتح کرده بود.

مسیر گوته

مسیر تالاب ساحلی

هر روز در هنگام جزر دریا می توانید چند ساعتی را بر روی گل و لای سطح دریا راه بروید. دریای وادن در بخش جنوب شرقی دریای شمال، در سال ۲۰۰۹ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

منبع: dw.com