رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June
تشریح برنامه ها از استقلال بانک مرکزی تا کارت رفاه ملی

مصطفی کواکبیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام کرد

در آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری و یکی از چهره های شاخص اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز با حضور در وزارت کشور ثبت نام کرد.

اختصاصی حرف تازه – در آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری و یکی از چهره های شاخص اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز با حضور در وزارت کشور ثبت نام کرد.
کواکبیان متولد ۱۳۴۱، دارای مدرک دکتری علوم سیاسی و دبیر کل حزب مردم سالاری است که در کارنامه خود سابقه دو دوره نمایندگی مجلس را نیز ثبت کرده است.
این سیاستمدار اصلاح طلب در دوره هشتم نمایندگی مردم سمنان و در دوره دهم نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشته است.
مصطفی کواکبیان با بیش از ۵۰ برنامه برای اداره کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرده است.
این نماینده سابق مجلس پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در تشریح برنامه های خود از کارت رفاه ملی سخن گفت و بیان داشت: معیشت و اقتصاد، بهداشت و درمان، حمل و نقل و… از طریق این کارت تامین خواهد شد.
کواکبیان با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، مشکلات اقتصادی را بزرگترین مشکل ملت ایران خواند و افزود: استقلال بانک مرکزی از جمله برنامه های ما است و معتقدیم باید از زیرمجموعه ریاست جمهوری بودن خارج شود.
مصطفی کواکبیان همچنین در خصوص هویت سیاسی نظام اظهار داشت: معلوم نیست نیمه پارلمانی است یا ریاستی محض. باید تکلیف این موضوع روشن شود.
این سیاستمدار اصلاح طلب بر ضرورت حضور بانوان در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: در بحث رجل سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نیز باید زمینه حضور بانوان فراهم شود تا بتوانند وارد عرصه انتخابات شوند.هرچند اخیرا ابلاغیه ای از سوی شورای نگهبان ارائه شده است اما کفایت نمی کند.
مصطفی کواکبیان با انتقاد از حضور نظامیان در عرصه های حزبی و جناحی و انتخاباتی بیان داشت: در وصیت نامه امام (ره) تاکید شده که وارد این عرصه ها نشوند اما این کار در حال انجام است و هیچکس مانع نمی شود جتی درجه سرلشکری نیز تعیین می کنند. نظامیان حق دخالت در سیاست و احزاب را ندارند مگر آن که به طور کلی از آن نهاد خارج شوند.
شایان ذکر است ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه آغاز شده و تا ساعت ۱۸ عصر امروز ادامه دارد.
بدین ترتیب تا کنون چهره های شاخصی چون رئیسی، محمود احمدی نژاد، لاریجانی، سعید محمد، رستم قاسمی، حسین دهقان، قاضی زاده هاشمی، فریدون عباسی و علی مطهری از بین چهره های اصولگرا و مستقل و همچنین سید مصطفی تاجزاده، مصطفی کواکبیان، محسن هاشمی رفسنجانی، مسعود پزشکیان، محمود صادقی،  آخوندی و محسن مهر علیزاده از بین اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند.
مصطفی کواکبیان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ثبت نام کرد

مصطفی کواکبیان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام کرد

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار