رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد؛

مصطفی سالاری: از همه مدیران و کارکنان با تجربه برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده می کنم

حرف تازه – محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم از زحمات و تلاش های محمدحسن زدا در دوره تصدی سرپرستی این سازمان تشکر کرد و گفت: دوره سرپرستی آقای زدا دوره‌ای موفق و اثربخشی بود و همه مدیران و کارکنان با ایشان همکاری کامل داشتند. وی با بیان اینکه مسیر […]

حرف تازه – محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم از زحمات و تلاش های محمدحسن زدا در دوره تصدی سرپرستی این سازمان تشکر کرد و گفت: دوره سرپرستی آقای زدا دوره‌ای موفق و اثربخشی بود و همه مدیران و کارکنان با ایشان همکاری کامل داشتند.

وی با بیان اینکه مسیر انتخاب مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی مسیر حساسی است، اظهار داشت: این سازمان خدمات گسترده‌ای در سطح کشور دارد و بایستی مدیریت عالی آن از حمایت دولت برخوردار باشد تا به کار خود با قوت ادامه دهد.

شریعتمداری گفت: در شروع فعالیت دولت دوازدهم به سمت جوان‌گرایی حرکت کردیم و یکی از جوانان را برای یکی از سازمان‌های دیگر تعیین کردیم. دولت تلاش کرده است که از جوانان ارزشمند استفاده کند تا با نشاط و خلاقیت و نوآوری و مدیریت نیروهای جوان بتوانیم این سازمان‌ها را به خوبی اداره کنیم.

وی اضافه کرد: در ۴٠ ساله دوم انقلاب شاهد دستورالعمل‌های جدید بودیم که جوانان به کار گرفته شوند و مقام معظم رهبری نیز به استفاده از نیروهای جوان تاکید جدی دارند تا در سازمان‌های مختلف بانشاط قدم برداریم. در وزارت تعاون سن مدیران کاهش پیدا کرده است و مشاوران مجرب و صاحب نام داریم که از این نیروهای خلاق استفاده می‌کنیم تا ما را به شرایط مطلوب‌تری برسانند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد شفافیت در سازمان‌های زیرمجموعه وزارتخانه قدم‌های خوبی برداشته شده است، گفت: بالابردن سطح شفافیت در تمامی سطوح از دیگر برنامه‌های ماست که این مسیر را برای ادامه خدمات ارزشمند ادامه می‌دهیم. قدم‌های خوبی در همه بخش‌های این وزارتخانه برداشته شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تکمیل دولت الکترونیک در این وزارتخانه قدم‌های خوبی برداشته شده است و در سازمان تامین اجتماعی نیز در موضوع پرونده‌های الکترونیکی گام‌های خوبی برداشته شده است و برای پرونده سلامت الکترونیک نیز اقدامات مناسبی انجام شده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نکات در مدیریت جدید سازمان این است که دو دسته مخاطب عام و خاص در این سازمان وجود دارد که بخشی از آنها که سه میلیون و ٢٠٠ هزار نفر بازنشسته با اعضای خانواده حدود ۶ میلیون نفر هستند از خدمات این سازمان بهره مند هستند.

شریعتمداری با بیان اینکه حدود ۶٠ درصد از مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقل بگیر سازمان هستند، افزود: در بحث شفافیت باید صورت‌های مالی به روز و حسابرسی شده باشد و تلاش می‌کنیم در این زمینه به نقطه مطلوبی برسیم و برای همه کارها باید اسناد مالی شفاف داشته باشیم.

وزیر تعاون با بیان اینکه با خروج از بنگاه داری می‌توان بخشی از مشکلات را نیز حل کرد، گفت: امیدواریم مجموعه سازمان تامین اجتماعی به سمتی حرکت کند تا از بنگاه‌های زیان ده خارج و به سمت فعالیت‌های اقتصادی مهم و سهامداری پیش برود.

رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی: خوشحالیم که برای سازمان مدیرعامل انتخاب شد و از سرپرستی خارج شدیم

محمد حسین مهدوی عادلی، رئیس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم اظهار داشت: بخش عمده‌ای از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت است که باید به این سازمان داده شود تا بتوانیم در پیشبرد اهداف این سازمان گام‌های بهتری برداریم.

وی تصریح کرد: تأمین اجتماعی با ۴٢ میلیون بیمه شده سالانه ١٢٠ هزار میلیارد تومان بودجه دارد که از محل حق بیمه است و از بودجه عمومی دولت استفاده نمی‌کند.

رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: شرکت‌های سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) و هلدینگ های تابعه آن نیز می‌توانند در اقدامات سازمان تأثیر گذار باشند.

عادل مهدوی افزود: مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی مسئولیت خطیری را به عهده دارد و از محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی نیز که همیشه خدمت گذار خوبی بودند، تقدیر و تشکر می کنم. همچنین باید از مرحوم دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل فقید سازمان تأمین اجتماعی یاد کنیم و مطمئن هستیم که روح ایشان از ثبات در سازمان تأمین اجتماعی خوشنود است.

محمدحسن زدا: همکاران سازمان تأمین اجتماعی در کنار مدیریت جدید هستند و برای موفقیت دکتر سالاری در پیشبرد اهداف سازمانی نهایت همکاری را خواهند داشت

محمدحسن زدا، سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه ضمن تبریک به دکتر مصطفی سالاری بابت انتصاب به عنوان مدیرعامل این سازمان، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی از بزرگترین نهادهای اجتماعی و اقتصادی کشور است و با ۱۰۰۰ واحد بیمه ای و ۳۵۰ بیمارستان و مرکز درمانی درحال خدمت رسانی به نیمی از جمعیت کشور است.

وی با اشاره به گردش مالی حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در این سازمان ماهیانه بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان پرداخت می‌شود و بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیز برای تأمین هزینه درمان جامعه تحت پوشش تخصیص می‌یابد.

زدا خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی را حاصل زحمات ۷۲ هزار نفر پرسنل این سازمان دانست و اظهار داشت: به نیابت از مجموعه کارکنان سازمان تامین اجتماعی اطمینان می‌دهم که همکاران در کنار مدیریت جدید هستند و برای موفقیت دکتر سالاری در پیشبرد اهداف سازمانی نهایت همکاری را خواهند داشت.

وی همچنین از حمایت آقای شریعتمداری، در دوره تصدی سرپرستی سازمان تأمین اجتماعی تشکر کرد.

دکتر مصطفی سالاری: کار در سازمان با خرد جمعی و همراهی شرکای اجتماعی به نتیجه می رسد

دکترمصطفی سالاری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: کار در سازمان با خرد جمعی و همراهی شرکای اجتماعی به نتیجه می رسد و امیدواریم با کمک هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی و هیات امنای این سازمان و پشتیبانی دولت در خدمت جامعه بیمه شده و کارگری باشیم.

وی تاکید کرد: باید به صورت جمعی پیشنهاداتی داشته باشیم و با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگ باشیم، تا امکان انجام آن باشد.

وی با بیان اینکه از بدنه تخصصی و کارشناسی و مدیران سازمان و شرکای اجتماعی استفاده می کنم، اظهار داشت: بخش اصلاحات پارامتریک باید برنامه ریزی و تبیین شود که با تشریک مساعی شرکای اجتماعی سازمان این موضوع پیگیری می شود. همچنین در بحث اصول حسابرسی بیمه‌ای باید منسجم تر برنامه ریزی کرد. استقلال مالی و اداری سازمان برای شرکای اجتماعی و بدنه سازمان مهم است و باید قدرتمند تر آنها را دنبال کنیم. این سازمان حق الناس را در دست دارد.

دکترسالاری ادامه داد: تقویت سه جانبه گرایی با خرد جمعی نیاز است و بنا دارم از همه مدیران و کارکنان با تجربه برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده کنم.

دکترمصطفی سالاری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی امروز سه شنبه با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با تأیید هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی به عنوان مدیرعامل این سازمان منصوب شد.

محمدحسن زدا نیز با حکم محمد شریعتمداری به عنوان مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار