علوم پزشکی یاسوج:

مشروبات الکی ۲۶ را روانه بیمارستان کرد | ۱۳ نفر دیالیزی شدند | دو نفر در آی سی یو هستند

ذوالفقار دیودل مُدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی روزهای اخیر ۲۶ نفر با علائم مسمومیت ناشی از مَصرف مشروبات الکلی در یاسوج به بیمارستان امام سجاد(ع) این شهر مراجعه کردند که از این تعداد ۱۳ مورد دیالیز و ۹ در صف دیالیز قرار دارند.

به گزارش حرف تازه، مُدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت ۲۶ نفر بر اثر مصرف مَشروبات الکلی در یاسوج خبر داد.

ذوالفقار دیودل در گفت‌وگو با ایلنا از یاسوج گفت: طی روزهای اخیر ۲۶ نفر با علائم مسمومیت ناشی از مَصرف مشروبات الکلی در یاسوج به بیمارستان امام سجاد(ع) این شهر مراجعه کردند که از این تعداد ۱۳ مورد دیالیز و ۹ در صف دیالیز قرار دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون مرگ و یا کوری ناشی از مسمومیت مشروبات الکلی در یاسوج گزارش نشده است، خاطر نشان کرد: دو نفر از مسموم شدگان در بخش آی سی یو (مراقبت های ویژه) تحت درمان هستند که پیش بینی می شود آمار مسموم شدگان افزایش یابد.

مُدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه این افراد طی چند روز اخیر با مراجعه به بیمارستان مراجعه کرده‌اند اظهار داشت: مُتاسفانه این آمار در حال افزایش است که مردم باید از هرگونه مصرف مشروبات الکلی جدا خوداری کنند.

دیودل از مشروب خواران خواست در صورت مصرف مشروبات الکی اگر دچار علائمی مانند سرگیجه، تاری دید، تهوع، استفراغ و تنگی نفس شدند بدون نگرانی بابت مسائل قانونی، هرچه سریعتر جهت درمان به بیمارستان مراجعه کنند یا با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.