مشاهده دو پلنگ ایرانی در استان بوشهر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از مشاهده دو پلنگ ایرانی در استان بوشهر خبر داد و گفت: دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی، حضور دو پلنگ در این منطقه را ثبت و ضبط کرده است.

به گزارش حرف تازه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از مشاهده دو پلنگ ایرانی در استان بوشهر خبر داد و گفت: دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی، حضور دو پلنگ در این منطقه را ثبت و ضبط کرده است.

فرهاد قلی نژاد روز دوشنبه اظهار کرد: با توجه به کوشش‌ها و سختکوشی محیط بانان منطقه و همراهی گسترده همیاران طبیعت در زمینه حفاظت و حراست از گونه‌های حیات وحش منطقه کوه بیرمی، به موفقیت‌های زیادی در زمینه افزایش تعداد گونه‌های وحوش در منطقه حفاظت شده نائل آمده‌ایم.

وی اضافه کرد: به همین جهت درحال حاضر زیستگاهی امن برای حیات وحش در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی به وجود آمده که درحال حاضر می‌توانیم حضور دو پلنگ ایرانی را با دوربین‌های تله‌ای کارگذاشته شده در منطقه ثبت و ضبط کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: استفاده از دوربین‌های تله‌ای به عنوان یکی از راه‌های حفاظتی و حراستی حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان بوشهر درحال گسترش می‌باشد و ازطریق همین دوربین‌های تله ای، تصاویر و فیلم‌های بسیار ارزشمندی از چگونگی زیست و تنوع زیستی هر منطقه به دست داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته ۲ قلاده پلنگ در شهرستان دشتستان استان بوشهر مشاهده شده بود.

منبع: ایسنا