مسعود عباس نژاد: آمار نیروها با آمار واقعی مطابقت ندارد | با کمبود نیرو نمی توانیم خدمات شایسته ارائه دهیم

سعود عباس نژاد ضمن تاکید بر ضرورت ارائه آمار به روز شده از نیروها در حوزه های مختلف شهرداری بیان داشت: آمار کسورات نیرو در بخش های مختلف باید در ضوابط بودجه ۱۴۰۳ دیده شود.

به گزارش حرف تازه، مسعود عباس نژاد رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون تلفیق که صبح دیروز در شورا برگزار شد اعلام کرد: در بحث نیروهای سد معبر آمار ۱۲۷ نفر ارائه شده است اما ۹۴ نفر مشغول کار هستند. در حوزه رفت و روب نیز ۹۱۵ نفر اعلام شده اما ۸۶۴ نفر مشغول کار هستند و تعدادی تبدیل وضعیت شده اند و تعدادی نیز تا آخر ماه کمتر خواهد شد.

مسعود عباس نژاد: آمار نیروها با آمار واقعی مطابقت ندارد

وی افزود: وظیفه شهرداری نگهداری از شهر است. در حوزه فضای سبز نیز آمار موجود با آمار واقعی منطبق نیست. در شهرهای دیگر به فضای سبز رسیدگی بهتری می شود و در شهر ما درختان یکی پس از دیگری می میرند و علت آن کمبود نیرو در این حوزه است. در همین شهر قزوین نیروهای فضای سبز بسیار بیشتری وجود دارد.

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه جبران کمبود نیروهای موجود رشت را به تعداد نیروی ۷ سال قبل خواهد رساند و باز هم کافی نیست خاطر نشان کرد: وقتی ۴۵۰ هکتار به فضای سبز این شهر اضافه کنیم فقط برای همان محدوده دست کم ۴۰ نیرو نیاز داریم. چه کسی قرار است نگهداری کند؟ آیا می توان با یک نگهبان آن مجموعه را نگهداری کرد؟ سازمان حمل و نقل اتوبوس دارد اما با کمبود راننده پایه یک مواجه است. اتوبوس ها امروز قیمت چند میلیاردی دارند و اگر آسیب ببینند خسارت میلیاردی به مدیریت شهری وارد می شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری همچنین عنوان کرد: در حوزه نگهبانی و حراست در برخی موارد دو یا سه پارک به یک نگهبان سپرده شده است. همین موضوع مشکلاتی را ایجاد می کند. یک نفر باید به سه پارک رسیدگی کند و در غیابش ممکن است اموال عمومی دزدیده شود. در سازمان آرامستان نیز کمبود نیرو داریم.

مسعود عباس نژاد ضمن تاکید بر ضرورت ارائه آمار به روز شده از نیروها در حوزه های مختلف شهرداری بیان داشت: آمار کسورات نیرو در بخش های مختلف باید در ضوابط بودجه ۱۴۰۳ دیده شود. کمبود نیرو آسیب جدی به مدیریت شهری می زند. در بحث رانندگان استیجاری ۱۲۴ راننده نیاز داریم و امروز در شهرداری مرکز می گویند ۲ یا ۳ راننده بیشتر نداریم. در خصوص نیروهای خدماتی نیز کمبود داریم. با این وضعیت نمی توانیم آنطور که شایسته است شهر را نگهداری کنیم. باید در بودجه ۱۴۰۳ فکری به حال این موضوعات کنیم.