رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
از برف سال قبل تا کنون تیر برق شکسته و خطرآفرین 9 ماه به حال خود رها شده است...

مسئولین دقیقا کجایید؟

حرف تازه – بهمن ماه سال گذشته بود که برف نسبتا سنگینی در رشت بارید و مردم شهرستان رشت با مشکلات عدیده ای از جمله مسدود شدن راه ها و قطعی برق مواجه شدند. همزمان با مشکلات ایجاد شده بود که زنگ خطر فرسوده بودن زیرساخت های برق در گیلان به طور جدی تری به صدا […]

حرف تازه – بهمن ماه سال گذشته بود که برف نسبتا سنگینی در رشت بارید و مردم شهرستان رشت با مشکلات عدیده ای از جمله مسدود شدن راه ها و قطعی برق مواجه شدند. همزمان با مشکلات ایجاد شده بود که زنگ خطر فرسوده بودن زیرساخت های برق در گیلان به طور جدی تری به صدا در آمد و رفته رفته مسئولین نسبت به ضرورت نوسازی زیرساخت های برق و تیربرق های فرسوده تاکید کردند. محمدعلی نجفی استاندار وقت گیلان، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا و محمود شکری نماینده تالش از جمله مسئولینی بودند که نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. 

اما با وجود تمام این صحبت ها و وعده ۴۰ میلیاردی که از سوی نوبخت داده شد هنوز هم شاهد موارد تاسف باری هستیم که واقعا جای توجیه ندارد. هنوز هم با گذشت نزدیک به ۹ ماه از برف سال قبل، مشکلاتی برای شهروندان باقی مانده است که ظاهرا مسئولین مربوطه همچنان قصد پشت گوش انداختنشان را دارند و عزم جدی برای رفع آنها به هیچ وجه دیده نمی شود. 

نمونه این پشت گوش انداختن ها تیربرقی شکسته واقع در جاده رشت به خمام است که در مقابل دو واحد صنفی پرتردد واقع است. این تیر برق که وضعیت آن در تصاویر زیر مشخص است در برف سال گذشته از وسط شکسته است و حدود نیمی از تیر به شکل بسیار خطرناکی به صورت معکوس و معلق مانده است و وضعیت بسیار نگران کننده ای دارد.

با توجه به وضعیت نامناسب و غیرمتعارف این تیر برق هر لحظه امکان یک حادثه جبران ناپذیر هم وجود دارد اما هنوز هیچ اقدام مناسبی از مسئولین مربوطه دیده نشده است. حال تصور کنید وقتی تیر برقی شکسته و خطر آفرین واقع در بر جاده اصلی رشت به خمام و حدودا ۲۰۰ متر قبل از پلیس راه ۹ ماه به حال خود رها شده است زیرساخت های خطر آفرین در نقاطی که چندان در دید مردم قرار ندارد چه وضعیتی می تواند داشته باشد؟

آیا مسئولین با خود فکر کرده اند اگر این تیر برق سقوط کند و جان یک هموطن عزیز را به خطر بیندازد چگونه می توان این سهل انگاری و پشت گوش انداختن را جبران کرد؟ آیا لحظه ای با خود فکر کرده اند برق با کسی شوخی ندارد و یک بار اشتباه یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد؟ اگر به فکر این موضوعات هستند چرا پس از ۹ ماه اقدامی برای اصلاح وضعیت این تیر برق صورت نگرفته است؟

پیگیری های خبرنگار حرف تازه نشان می دهد یک بار دقیقا پیش از سفر رئیس جمهور به گیلان ماموری به نقطه مذکور مراجعه کرد و به دلایلی که ظاهرا از سوی کسبه محل، قطع نبودن برق و خطرناک بودن بریدن تیر مطرح می شود موفق به بریدن تیر نشده است و پس از آن مجددا این تیر برق ماه ها به حال خود رها شده است. آیا این مراجعه به سفر رئیس جمهور ارتباطی داشته است؟در صورتی که مربوط بوده است آیا جان مردم از اهمیت کمتری نسبت به سفر رئیس جمهور برخوردار است؟

به هرحال در پایان جا دارد از تیربرق اشاره شده که علی رغم همه بی مهری ها همچنان سرپا مانده است تا خطری ایجاد نشود صمیمانه تشکر کنیم و امیدوار باشیم روزی مسئولین پیش از حادثه به یاد تیربرق هایی نظیر این مورد باشند.

     

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار